1. kolo: FC Petržalka - ŠK Bernolákovo 5:1

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

1. kolo: FC Petržalka – ŠK Bernolákovo 5:1

Po pohárovom víťazstve nad Lamačom a postupe do 2. kola Slovnaft Cupu sa musel A-tím FC Petržalka sústrediť na úvodný zápas III. ligy Bratislava. Ich súperom bol na domácom trávniku v Ovsišti kolektív ŠK Bernolákovo. Tréner Borbély zvolil takmer identickú zostavu ako proti Lamaču. Jedinou zmenou bolo nahradenie Maroša Piláta Davidom Kondrlíkom, ktorý sa koučovi domáceho kolektívu odvďačil gólom. Do stretnutia zasiahli premérovo aj Ladislav Horvát a mladík Matúš Hitka. Zápas priniesol šesť gólov, dva góly kapitána Petržalky Turčáka, množstvo gólových šancí ako aj viacero skvelých zákrokov hosťujúceho brankárskeho veterána Mária Gašparoviča. Od novej sezóny je v III. lige možnosť využiť počas hry až päť striedaní miesto predošlých troch. Na domácu premiéru v III. lige zavítalo do Ovsišťa vyše 900 divákov, čo dokazuje obľubu klubu FC Petržalka medzi fanúšikmi futbalu.

FC Petržalka – ŠK Bernolákovo 5:1

Góly: 14. Pochyba, 29., 68., Turčák, 57. Lády, 59. Kondrlík – 64. Horváth

PETRŽALKA: Valašik – Hečko, Majerčák (70. Hitka), Sopúch, Čapla (72. Horvát) – Lády, Kavoň (70. Uhlík), Čemba (74. Marko), Pochyba (70. Pilát) – Turčák – Kondrlík
BERNOLÁKOVO: Gašparovič – Senáši, Bognár, Slávik, Krištofič, Tučáni (46. Dóka), Brigant, Savchenko, Horváth, Zemánek

V pohárovom stretnutí prvého kola Slovnaft Cupu sa seniori FC Petržalka víťazne naladili na úvodný zápas nového ročníka III. ligy Bratislava, v ktorej budú v sezóne 2017/2018 pôsobiť. V prvom kole im žreb prisúdil domáce meranie síl proti kolektívu ŠK Bernolákovo. V zostave hlavného kormidelníka Balázsa Borbélyho bola oproti poháru jediná zmena. Útočník David Kondrlík nastúpil od začiatku stretnutia. Na lavičke ostal technicky zdatný záložník Maroš Pilát. Domáca Petržalka, hnaná dopredu vernými priaznivcami, začala aktívne. V 4. minúte nemieril medzi Gašparovičove žrde priamy kop Turčáka. Následne vyrazil brankár Bernolákova prudkú Ládyho strelu. V 14. minúte otvorili domáci futbalisti skóre zápasu. Po prihrávke Čembu skóroval Tomáš Pochyba. V 21. minúte vystrelil tesne nad brvno Peter Čapla. V 29. minúte udrela Petržalka druhýkrát. Kapitán Boris Turčák presnou strelou zvýšil na 2:0 pre čiernobielych. O dve minúty aktívny Turčák namieril nad bránu Bernolákova. V 42. minúte to skúšal agilný Lády. Gašparovič jeho pokus vyrazil. Po následnom rohu sa do vzduchu zavesil David Kondrlík. Gólman Mário Gašparovič jeho hlavičku bravúrne vyškriabal nad brvno. Po prvom polčase tak viedla Petržalka 2:0.

V druhej časti hry boli Borbélyho zverenci naďalej aktívni. V 50. minúte letel Turčákov priamy kop nad. Následne vyrazil brankár hostí strelu Ládyho. Úspešný zákrok si skúsený Gašparovič pripísal aj o tri minúty pri strele Lukáša Čembu. V 57. minúte zvýšil vedenie domáceho kolektívu na 3:0 po Čaplovej prihrávke František Lády. O dve minúty zvýšil na rozdiel štyroch gólov po Hečkovej nahrávke David Kondrlík. V 64. minúte udreli hostia z Bernolákova. Po rohovom kope na prednú žrď prekonal Valašika ostrieľaný útočník Ján Horváth. V 68. minúte upravil na 5:1 krásnou strelou do horného rohu kapitán Petržalky Boris Turčák. V 82. minúte vystrelil nepresne všadeprítomný Lády. O štyri minúty nemieril presne ani striedajúci Pilát. Následne sa opäť zaskvel brankár Mário Gašparovič, ktorý výborne vyrazil Kondrlíkovu hlavičku. V závere stretnutia ešte nešťastne trafil Kondrlík svojou strelou spoluhráča Uhlíka. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Mariána Ruca sa mohli hráči Petržalky potešiť z víťazstva 5:1 spolu so svojimi fanúšikmi a užiť si víťaznú „ďakovačku“.

Dnešný zápas ukázal rozdiel medzi súťažami III a IV. ligou. Naši futbalisti zvládli úvodný test na výbornú a len výborné zákroky brankára Gašparoviča, ktorý sa nebál hrať s loptou, ukázal rozvahu prehľad v hre, skvelý reflex a pohyblivosť, mohol byť výsledok ešte vyšší. Mrzí určite gól inkasovaný po štandardtnej situácií. Napriek tomu naši obrancovia, medzi ktorými vynikal stopér Valentín Majerčák úspešne odvracali útoky súpera. V hre smerom dopredu vynikala dvojica František Lády a kapitán Boris Turčák. Úspešné kombinácie sa darili v spolupráci s Čembom i Kavoňom. Z pravej strany podporoval útok Fero Hečko, ktorý si vyskúšal hru na oboch krajoch obrany. Ofenzívne chúťky mal aj striedajúci Ladislav Horvát. Góly mladých ofenzívnych hráčov Kondrlíka a Pochybu určite pomôžu sebavedomiu a istote menovaných hráčov ako aj k zlepšujúcej sa hre i výkonom. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k výhre. Najbližšie nás čakajú pohárové povinnosti. V 2. kole Slovnaft Cupu v stredu 9.8. 2017 o 17:30 sa predstavíme na ihrisku v Tomášove. Veríme, že sa naši hráči v spolupráci s realizačným tímom dobre pripravia na tento zápas a podarí sa im postúpiť do ďalšieho kola pohárovej súťaže na Slovensku. Rovnako sme presvedčení, že dnešný výkon a predvedená hra privedie do hľadiska množstvo fanúšikov Petržalky na zápasy ligové i pohárove, či už na ihriskách súperov, a predovšetkým na domáce stretnutia, známe výbornou futbalovou atmosférou.