Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

15-ročný brankár Peter Sokol absolvuje zimnú prípravu s A-tímom trénera Borbélyho: „Je to veľká výzva, vážim si to!“

Do Petržalky prišiel pred viac dvomi sezónami z bratislavského Slovana aby zažiaril ako kométa. Ako inak charakterizovať posun 15-ročného gólmana do pozície brankárskej jednotky kategórie U17, ktorý si výkonmi vyslúžil pozvánku do seniorského tímu. Reč je o brankárovi PETROVI SOKOLOVI. Napriek mladému veku absolvuje blížiacu sa zimnú prípravu s tímom trénera Borbélyho.

Na jeseň patril k oporám tímu do 17 rokov a podľa slov kouča Horvátha bol jedným z tých, ktorí sa pričinili mierou vrchovatou o 2. miesto petržalského mladšieho dorastu v 2. lige. „Je to pekné umiestnenie, no mohli sme byť aj prví. Niekoľko zápasov s ľahšími súpermi sme nezvládli, škoda napríklad toho v Komárne, kde nás zradil terén. Je to výborné umiestnenie, no mohlo byť ešte lepšie. Ja sám so sebou som spokojný. Počas jesene som pravidelne nastupoval a touto cestou ďakujem trénerovi Horváthovi za dôveru a trénerom brankárov Hajtmánkovi a Holčíkovi za trpezlivosť,“ komentoval priebeh jesene gólman Peter Sokol.

V zápase 6. kola na ihrisku v Karlovej Vsi sa zapísal dokonca do listiny strelcov. „Predtým sme niekoľko penált nepremenili a tak som sa s trénerom dohodol, že tú ďalšiu kopem ja. Až po nej som si uvedomil, že to bolo za stavu 1:1. Dobre aj tak, aspoň som nemal trému. Tá prišla až po penalte. Prial som si, aby sme udržali jednogólové vedenie až do konca, podarilo sa,“ spomína na kuriózny moment nádejný petržalský brankár.

Predtým som pôsobil v Slovane, prestup do Petržalky vnímam ako veľký správny životný krok. Dovtedy som veľa nechytával, v Petržalke som odchytal sezónu v U15 a teraz pravidelne nastupujem v kategórii do 17 rokov. To je pre mňa veľmi dôležité,“ hovorí brankár, ktorý od 15. januára absolvuje prípravu s A-tímom seniorov! „Pre mňa je to milé prekvapenie. Najskôr sa hovorilo o tom, že budem trénovať s 19-kou, teraz mám informácie, že to bude s tímom trénera Borbélyho. Či si trúfam? Dôležitá je pre mňa dôvera trénerov. Samozrejme, premýšľal som nad tým čo všetko ma vlastne čaká, ale nebojím sa. Je mi jasné, žo to bude iná káva, čakajú ma tvrdšie strely, iný futbal ako v mládežníckych výberoch, ale ja som už niečo málo s dospelými príležitostne odtrénoval, verím, že záťaž zvládnem. Idem do toho skromne, pripravujem sa už teraz. Počas sviatkov pravidelne cvičím v posilňovni, chodím do fitka. Je to pre mňa veľká výzva, chcem byť čo najlepšie pripravený,“ hovorím obdivovateľ gólmana Manchesteru United Davida de Geu.

O jeho talente niet pochýb. Petržalke vyrastá vzácny klenot, hoci má ešte len 15 rokov. „Samozrejme, že sa nedajú nepočuť slová chvály na moje výkony a mojom talente, ale ja si to nepripúšťam. Viem, že na sebe musím ešte veľa pracovať. Mám slabšiu rozohrávku ľavou nohou a veľa ďalších nedostatkov. Na tie sa musím zamerať,“ hovorí skromne Peter Sokol.

Jeho snom je raz, minimálne v mládežníckych výberoch, reprezentovať Slovensko a raz si zachytať v Lige majstrov. Možné je všetko. A ako vníma šance ocitnúť sa aj po zimnej príprave v seniorskom tíme? „Do tejto roviny by som to nestaval. Teraz sa chcem koncentrovať iba na zimnú prípravu. Potom očakávam, že sa posuniem do 19-ky alebo zostanem v 17-ke. Nakoniec, v tejto záležitosti budú mať tak či tak rozhodujúce slovo tréneri.“

Petržalská 17-ka stráca v tabuľke po jeseni na vedúci FK Dubnica len dva body. „Chalani majú na to, aby dokázali manko zmazať a na konci súťaže sa tešiť z prvenstva. Či so mnou, alebo bezomňa, kvalitu na to aby zvládli jar rozhodne majú. Ak sa vrátim, rád pomôžem v bráne, ak by som sa posunul do starších kategórií, sú tam ďalší výborní brankári. Určite o toto mužstvo nemám obavy,“ dodal na záver talentovaný, stále iba 15-ročný gólman FC Petržalka – Peter Sokol.

    

    

1 Komentár

Napíšte komentár