19-ka aj po remíze 1:1 s Interom suverénne na čele tabuľky, tréner Šiška: „Vyzdvihujem prístup všetkých hráčov, zatiaľ som s jeseňou spokojný.“

Pred sezónou sa ocitli v nie ľahkej pozícii. Viac ako rok sa nieslo po Petržalke, že tá nasledujúca partia kategórie U19 by to mala dokázať. Presnejšie, atakovať čelné pozície II. ligy a vybojovať postup. Ľahko sa hovorí, ťažšie ja ambície napĺňať. Najmä ak je latka od samého začiatku postavená najvyššie ako sa dá. Zverenci trénerskej dvojice Šiška-Šinaľ sa však zhostili výzvy viac ako dobre a po deviatich odohraných zápasoch kraľujú na čele tabuľky! Nič na tom nezmenila ani smolná domáca remíza, a prvá strata bodov v súťažnom ročníku 2018/19, v derby s Interom (1:1).

Tak ako to býva v derby zvykom, na začiatku bolo cítiť v hre trochu opatrnosti a nervozity, diváci však videli dobrý zápas, obidve mužstvá hrali intenzívne a aktívne smerom dopredu. Škoda nevyužitej veľkej príležitosti Miša Mojžiša v provom polčase, v druhej časti hry sme si vypracovali dve veľké šance a ujali sme sa vedenia 1:0. V závere sa dočkali aj hostia, zo štandardky sa im podarilo tri minúty pred koncom skórovať, strata bodov nás mrzí,“ hodnotil krátko po zápase priebeh stretnutia tréner FC Petržalka U19 Pavol Šiška.

V 73. min mal šťastnú ruku pri striedaní, keď na ihrisko poslal Lukáša Krisztína. Ten sa individuálne presadil už po dvoch minútach pobytu na ihrisku a poslal gólovú prihrávku na Bruna Čerňanského.Bol to pekný futbalový moment. Najskôr vyhral Krisztín súboj v strede poľa, potiahol loptu po strane, správne vyhodnotil situáciu a počkal na nábeh Čerňanského a ten ukázal prehľad v hre aj hernú vyspelosť, keď sa neponáhľal s koncovkou, počkal na pohyb protihráčov a zakončoval v správnom čase a presne,“ pochválil svojich zverencov tréner Šiška.

Jeho mužstvo dokázalo na jeseň nazbierať osem víťazstiev a jednu remízu a v pozícii lídra tabuľky, si pred prenasledovateľmi Piešťanmi a Skalicou, vypracoval už šesťbodový náskok. Hrou a výsledkami tak chlapci napĺňajú predsezónne optimistické očakávania. Súťaž je veľmi náročná a o zápasoch vonku to platí dvojnásobne. V niektorých stretnutiach pri nás stála šťastena, podarilo sa nám otočiť niekoľko zápasov alebo sme strieľali góly v záverečných minútach. Remíza s Interom má príchuť prehry, ale s doterajšími zápasmi počas jesene som zatiaľ spokojný. Najmä s prístupom chalanov,“ hovorí kouč Šiška a nezabúda ani na hráčov, ktorí toho odohrali na jeseň menej. „Chcel by som ich vyzdvihnúť. Nie všetci môžu nastupovať v základe alebo sa ocitnúť v nominácii. Na tréningoch však títo chalani makajú a vytvárajú na ostatných tlak, vytvárajú im konkurenciu. Výsledky tímu sú aj ich zásluhou, hoci ich herné vyťaženie je menšie alebo hrávajú sporadicky.“

Podľa slov kouča Šišku predviedlo jeho mužstvo najlepší výkon v prvom polčase duelu so Skalicou, pozdával sa mu aj výkon proti Piešťanom. V mužstve je niekoľko zaujímavých individualít, v súboji s Interom sa blysol nevídaným futbalovým kúskom Patrik Majcher. Protihráča si dovolil obísť prehadzovačkou akou sa v minulosti pýšil Jozef Adamec. Zdá sa, že futbal chalanov naozaj baví. „V zápase si to dovolil prvýkrát, chválabohu, vyšlo mu to. Veril si, trošku pobavil divákov,“ komentoval excelentný kúsok svojho stredopoliara kouč Šiška a za doterajšie výkony pochválil aj kanoniera Čerňanského. Potiahne vždy v dôležitých zápasoch a v dôležitých momentoch stretnutí. Niekedy je na ihrisku akoby menej viditeľný, ale on si vie počkať na tú svoju jednu-dve šance, v koncovke má kľud a ťahá mužstvo gólmi. Platilo to o zápase so Zlatými Moravcami, dokázal to aj v derby s Interom.“

Okrem Bruna Čerňanského má na svojom konte repezentačný zárez, v drese Slovenska do 16 rokov, aj gólman Peter Sokol. So „Sokim“ váldne spokojnosť. Je to mladý perspektívny brankár, vie čo chce, trpezlivo na sebe pracuje a patrí k oporám mužstva. Tak to bolo aj v zápase s Interom. Gólu mohol veľmi ťažko zabrániť a dlhodobo ukazuje vysoký štandard.“

Skvelým výkonom petržalskej 19-ky veľmi dobre sekunduje aj kategória U17. Tím trénera Horvátha v sobotňajšom derby dokázal zdolať Inter 2:0 a aj po zápase 9. kola II. ligy mladšieho dorastu platí, že s 24 bodmi, je spolu so Skalicou a Zlatými Moravcami na čele tabuľky.

Naše dorastenecké tímy sa predstavia najbližšie už pozajtra (6.10.), v zápasoch 10. kola II. ligy SD a MD v Púchove. Duel piateho MŠK Púchov U19 proti tímu trénera Šišku je na programe o 10:00, zápas tímov do 17 rokov má výkop o 12:30.

FC Petržalka U19 – FK Inter Bratislava U19 1:1 (0:0)

Góly: 75. Čerňanský – 88. Černák
ŽK: Čerňanský, Krisztín, Brunner – Kučerka, Zeleník, Lörincz, Černák
R: Radovan Hudy

FC PETRŽALKA U19: Sokol – Korenačka, Kaňovič (73. Krisztín), Polonyi, I. Žiga, Dugovič, Mojžiš (87. Jamrich), Čerňanský, Bojnák, Cerula, Majcher (79. Brunner)