Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

19-ka deklasovala Inter 6:0 a stala sa víťazom základnej časti II. DL

Zverenci trénera Maroša Šarmíra zakončili základnú časť II. DL vysokým víťazstvom na ihrisku FK Inter Bratislava 6:0. Do nadstavbovej časti vstupujú z 1. miesta so štvorbodovým náskokom.

Vstup do jarnej časti sľuboval súboj o celkové prvenstvo medzi tímami FC Petržalka U19 a rovesníkmi z Interu Bratislava. Už pred duelom posledného kola sa situácia vykryštalizovala v prospech našich dorastencov a ani prípadná prehra by ich nepripravila o celkové prvenstvo. Napriek tomu svojho konkurenta v poslednom dueli základnej časti deklasovali víťazstvom 6:0! „Na zápas sme sa dôkladne pripravovali, Inter som sledoval osobne v niekoľkých zápasoch. Vedeli sme kde sú silné stránky súpera, teší ma, že zámery, ktorým sa venujeme na tréningu, dokážu hráči preniesť aj na ihrisko. Diváci videli solídny druholigový zápas, kým nám sa podarilo pretaviť útočnú aktivitu do gólov, súperovi nevyšlo prakticky nič,“ komentoval posledný duel základnej časti tréner FC Petržalka U19 Maroš Šarmír.

Naše mužstvo tak vyhralo základnú časť o desať bodov pred druhým Interom, do nadstavbovej časti vstupuje so štvorbodovým náskokom pred Dubnicou a Myjavou (postupujúci z druhej skupiny DL). „Štvorbodový náskok a vstup do nadstavby z 1. miesta ma samozrejme teší, koho by to netešilo, na druhej strane, hrá sa ešte o 30 bodov a tak to nič neznamená. Kto bude favorit na postup do baráže? Víťazstvom na Interi sme nechali jedného zo súperov za sebou o desať bodov. Bol by hriech tento náskok prehospodáriť. Dubnica i Myjava majú kvalitné tímy, myslím si, že boj o celkové prvenstvo by sme mohli zviesť my spolu s Dubnicou,“ prognózuje kouč Šarmír.

„Postupový kľúč je daný od začiatku súťaže, splnili sme len jeden z troch krokov. Po základnej časti sa teraz koncentrujeme na nadstavbu, veď do baráže postupuje len víťaz nadstavby. Tretím krokom by bola samotná baráž, ale ani to by nemuselo stačiť, ak by nebodaj petržalská 17-ka neskončila v svojej súťaži v nadstavbe do 5. miesta. Nemá zmysel teda špekulovať, ideme od zápasu k zápasu, našim najbližším cieľom je zostať po 10 zápasoch nadstavby na prvom mieste a vybojvať si účasť v baráži,“ dodal na záver tréner Maroš Šarmír.

Najbližší zápas odohrá FC Petržalka U19 v nedeľu (14.4.) o 10:00 na ihrisku FC ŠTK Šamorín, doma sa predstavia o týždeň neskôr (sobota 20.4.) o 10:00 proti ŠK 1923 Gabčíkovo.

PROGRAM ZÁPASOV FC PETRŽALKA U19:

1. KOLO 14.04. FC ŠTK Šamorín – FC Petržalka
2. KOLO 20.04. FC Petržalka – ŠK 1923 Gabčíkovo
3. KOLO 27.04. FKM Karlova Ves – FC Petržalka
4. KOLO 04.05. FC Petržalka – Spartak Myjava
5. KOLO 11.05. FK Dubnica – FC Petržalka
6. KOLO 18.05. FC Petržalka – FC ŠTK Šamorín
7. KOLO 25.05. ŠK 1923 Gabčíkovo – FC Petržalka
8. KOLO 01.06. FC Petržalka – FKM Karlova Ves
9. KOLO 08.06. Spartak Myjava – FC Petržalka
10. KOLO 15.06. FC Petržalka – FK Dubnica

Poznámka: všetky zápasy majú výkop o 10:00

Napíšte komentár