19-ka pred vstupom do sezóny, tréner Šiška: „Nehovorme o postupe, od hráčov však chcem maximum!"

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

19-ka pred vstupom do sezóny, tréner Šiška: „Nehovorme o postupe, od hráčov však chcem maximum!“

Tím trénera Šišku vstupuje zajtrajším duelom proti Púchovu do novej sezóny. Sezóny plnej očakávania a dôvery v talentovaných mladých hráčov, ktorí sa presunuli o kategóriu vyššie z mladšieho dorastu. „Letná príprava bol veľmi krátka, počas troch týždňov sa do nej zapojilo 35 hráčov, z toho 14 hráčov z bývalej 17-ky a tri nové tváre z iných klubov,“ zhrnul základné fakty kouč Pavol Šiška.

Jeho zverenci absolvovali počas leta štyri prípravné stretnutia. Zaujímavosťou je fakt, že ani v jednom zápase nevyhrali a ani neprehrali, respektíve všetky tri prípravné zápasy sa skončili nerozhodne 2:2. „Prvý zápas bol modelovaný, hrali sme ho rozdelení na dve mužstvá. V druhom sme privítali 18-ku Austrie Viedeň, hral sa technický futbal, prehrávali sme 1:2, ale dokázali sme vyrovnať skóre. Najslabší zápas sme odohrali proti maďarskému Šopronu. Hra bola pomalá, viazla kombinácia, súper nás potrestal dvomi gólmi a kriticky treba povedať, že naša hra nespĺňala kritériá. V posledný stretnutí proti Györu sme predviedli bojovný a kvalitný výkon. Napriek dvojgólovému vedenia súpera sme sa nezlomili a zápas doviedli do remízového stavu,“ okomentoval zápasy Pavol Šiška.

Pohyb v kádri U19 bol značný, preto nie je prekvapením, že hra jednotlivých formácií potrebuje ešte čas na súhru. „Nováčikom je Bojnák z FC Spartak Trnava, predtým pôsobil v bratislavskom Slovane. Prišiel tiež Kliman z Interu a privítali sme v kabíne aj navrátilca Tarika Sulemaniho z Trnavy. Ten sa vracia do Petržalky po polroku. Káder bol široký, preto sme pristúpili aj k niektorým hosťovaniam. S chlapcami sa nelúčime, do novembra budú naberať zápasovú prax v iných kluboch a v zime majú možnosť opäť sa popasovať o miesto v kádri. Stále sú to naši hráči, hľadali sme len riešenie ako ich podporiť v ich futbalovom raste.“

V kádri je niekoľko hráčov so skúsenosťami z pôsobenia v seniorskom A-tíme. Raritou je predovšetkým brankár Peter Sokol. „On ale aj ďalší hráči musia správne vyhodnotiť ich aktuálnu situáciu. Nie je ľahké pre hlavu 19-ročného hráča upratať si myšlienky. Tým, že trénujú v A-tíme, sa možno niektorí vidia už inde. Klub však kladie dôraz a prioritu na rozvoj mládežníckych tímov a tak väčšinu zápasov odohrá Sokol a prípadne ďalší hráči v tejto sezóne v tíme do 19 rokov,“ vysvetľuje kouč Šiška.

Mužstvo sa má o koho opierať. Sokol, Polonyi, Majcher, či kapitán Žiga majú potenciál priviesť mužstvo do bojov o špičku tabuľky. „Budeme len rád, ak sa prognóza naplní. Postúpiť môže len jeden tím a teoreticky už nič nebráni, ani legislatívne tomu, aby to bolo naše mužstvo. Reálne som však vo vyhláseniach opatrnejší. Vedenie klubu a realizačný tím žiadajú od hráčov, aby nechali na ihrisku všetko. To je základ, z ktorého nezľavíme. Či sa to výsledkovo pretaví do výraznejších úspechov je druhá vec. Budeme zhovievaví, ak sa chlapcom nezadarí a nevyhrajú zápas. Ale musíme vidieť, že na ihrisku nechali všetky sily.“

Tím absolvoval okrem štyroch zápasov aj krátky team-building v Senci. Bolo to príjemné spestrenie prípravy. Po zápase so Šopronom sme sa presunuli do Senca a v aquaparku sme aj týmto spôsobom utužili kolektív. V podobnom duchu by sme chceli pokračovať aj počas sezóny, pripraviť pre chlapcov po zápase spoločný obed alebo opekačku. V mužstve vládne pozitívna nálada a sme v očakávaní prvého zápasu,“ dodal na záver tréner Šiška.

Premiérový zápas odohrá jeho tím už zajtra (sobota 4. augusta o 10:00) proti MŠK Púchov. V minulej sezóne sa zrodila v Púchove remíza 6:6, v domácom prostredí vyhralo naše mužstvo 5:1. Zápas rozhoduje Lukáš Tománek, na čiarach mu budú asistovať Mária Krčová a Viktor Martiš.

  

 . 

Napíšte komentár