2. KOLO: FC ROHOŽNÍK - FC PETRŽALKA 1:1

2. KOLO: FC ROHOŽNÍK – FC PETRŽALKA 1:1

Víťazstvo v Slovnaft Cupe na pôde Tomášova, ktoré znamená postup do 3. kola národného pohára urobilo veľkú radosť všetkým ľudom, ktorí sledujú počínanie futbalovému klubu FC Petržalka. Ďalšou ostrou previerkou zverencom hlavného lodivoda Balázsa Borbélyho bol zápas 2.kola III. ligy Bratislava na pôde ambiciózneho kolektívu FC Rohožník, ktorý vedie starší brat asistenta Dominika Tótha Marián Tóth. Pre oboch mal tak tento súboj špecifickú príchuť. Na tento zápas usporiadali autobusový výjazd aj fanúšikovia Petržalky. Svoj fanklub mali aj domáci futbalisti. Takmer 900 prítomných divákov sledovalo stretnutie so skvelou atmosférou. To nakoniec prinieslo dva góly, premenenú jedenástku, červenú kartu pre kapitána Petržalky Borisa Turčáka, gólové šance na obidvoch stranách ako aj tvrdé súboje, ktoré ukázali nasadenie s akým obe mužstvá vedené ambicióznymi mladými trénermi pristúpili k tomuto stretnutiu. Trénerovi Borbélymu chýbal zranený Ladislav Horvát. Naopak v základe bol znova Fero Hečko. Väčšiu minutáž dostal prvýkrát aj mladý obranca Dominik Košťál.

FC Rohožník FC Petržalka 1:1 (1:1)

Góly: 8. Uhrinec – 43. Piroska (z 11m)

FC ROHOŽNÍK: Adamovič – Škuta, Havlík (62. Pelikán), Zajíc, Lörinczi, Privrel, Uhrinec, Nemec, Kadera, Ma. Lörinczi, Benca

FC PETRŽALKA: Valašik – Hečko (81. Pilát), Majerčák, Sopúch, Čapla (13. Košťál) – Lády (75. Hitka), Čemba (89. Pochyba), Kavoň, Turčák – Piroska – Kondrlík (90. Marko)

V 2. kole III. ligy Bratislava vycestovali naši futbalisti na zápas do Rohožníka. Ich súperom bol domáci kolektív FC Rohožník. Do zápasu, v ktorom okrem hráčov na ihrisku stáli proti sebe na lavičkách aj bratia Tóthovci. Starší Marián ako tréner domáceho kolektívu. Mladší Dominik „Dolče“ ako asistent na lavičke Petržalky. Vo výbornej atmosfére začali lepšie domáci futbalisti. V 8. minúte využil ich prvú šancu na otvorenie skóre presnou strelou z pravej strany Peter Uhrinec. Následne chytil Milan Valašik ďalšiu strelu autora prvého gólu. V 21. minúte vyrazil gólman Petržalky loptu po priamom kope Škutu. Potom sa osmelili aj hostia z pravého brehu Dunaja. Piroskov priamy kop v 24. minúte domáci brankár Adamovič zneškodnil. Potom sa hra vyrovnala a Petržalka zvýšila aktivitu. Strelu Ládyho v 41. minúte vyrazil Marek Adamovič. O dve minúty ale po faule na aktívneho Pirosku nariadil hlavný arbiter Boris Parilák pokutový kop. Sám Juraj Piroska ho premenil a na veľkú radosť priaznivcov hostí vyrovnal na polčasových 1:1.

Prvú šancu druhej časti hry mala Petržalka. Čembovu strelu ale Adamovič chytil. V 53. minúte videl druhú žltú a následne červenú kartu kapitán Petržalky Boris Turčák. Hostia tak dohrávali oslabený o jedného muža v poli takmer celý polčas. O dve minúty vystrelil nad aktívny Uhrinec. Zakrátko odkopol Milan Valašik loptu pred domácim kanonierom Kaderom. V 66. minúte trafil výborne hrajúci Piroska spojnicu domácej brány. V 71. minúte letela krížna strela domáceho Marka Lörincziho tesne mimo hosťujúcej svätyne. 79. minúta priniesla strelu striedajúceho Pelikána, ktorú Valašik s námahou vyrazil. Tri minúty nato vystrelil pekne aktívny Marko Lörinczi. Milan Valašik jeho pokus skvelým zákrokom vyškriabal nad brvno. O dve minúty zazvonilo po Piroskovom priamom kope brvno Adamovičovej brány. V samom závere nadpriemerného merania síl ešte hlavičkoval tesne nad domáci mladík Martin Privrel. Petržalka tak uhrala na pôde Rohožníka vybojovanú a zaslúženú remízu 1:1. Obe mužstvá po stretnutí poďakovali svojim fanúšikovským táborom za vytrvalé povzbudzovanie. V dnešnom stretnutí museli naši futbalisti tuho bojovať o remízu až do konca zápasu. Vysokí a silní domáci futbalisti hrozili najmä po štandardných situáciach, ktoré zahrával prevažne Stanislav Škuta. Napriek oslabeniu si dokázali naši futbalisti vypracovať gólové šance a výsledok sa mohol nakloniť na tú či onú stranu. Smerom dopredu predviedol opäť skvelý výkon Juraj Piroska, ktorému sekundoval vysoký David Kondrlík. V zálohe bojovali Čemba i Kavoň, ktorý sa po slabšom úvode otriasol a zlepšil svoju hru. Stopéri Sopúch a Majerčák to mali proti urasteným domácim hrotom viac ako náročné. Na ľavom kraji obrany si solídne počínal Dominik Košťál, ktorý ukázal aj dobré ťahy smerom dopredu. Tradične oduševnený výkon podal miláčik publika Fero Hečko. Oporou zadných radov bol dnes nepochybne aj Milan Valašik, ktorý v druhom polčase predviedol niekoľko dôležitých zákrokov, ktorými udržal svoje mužstvo v hre. Zápas dochytal aj napriek zdravotným problémom s kolenom čo len dokazuje profesionálny prístup tohto brankára. Hráčom patrí poklona a poďakovanie za oduševnený výkon. Členovia realizačného tímu, ktorým viackrát rovnako ako fanúšikom zdvihli tlak niektoré nejasné verdikty hlavného rozhodcu Borisa Pariláka zvládli stretnutie takticky dobre. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví v domácom prostredí v nedeľu 20.8. 2017 o 10:30. Na štadióne v Ovsišti bude privítame kolektív ŠK Báhoň. Veríme, že naši futbalisti opäť predvedú atraktívnu hru a potešia fanúšikov, ktorí si nájdu cestu na štadión.