8. kolo: V Ivanke pri Dunaji víťazstvo 2:0

FK Slovan Ivanka pri Dunaji - FCP 0:2 (0:1)

Tesné víťazstvo na ihrisku OFK Dunajská Lužná posunulo futbalistov FC Petržalka do 4. kola Slovnaft Cupu. V nasledujúcom zápase vycestovalo Borélyho mužstvo v 8. kole III. ligy Bratislava do Ivanky pri Dunaji. Tu si zmeralo sily s kolektívom FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Stretnutie sa kvôli podmočenému terénu presunulo z nedele na utorok. V bráne bol v dnešnom zápase Michal Petrovič. V poli hrali od začiatku Matúš Hitka, Fero Hečko, Maroš Pilát a Tomáš Uhlík. Na lavičke náhradníkov ostali Valašik, Majerčák, Lády i Kavoň. Stretnutie sa hralo za hustého dažďa v chladnom počasí. Napriek sa hral nadpriemerný futbal, s množstvom šancí na oboch stranách, z ktorých napokon padli dva góly. Obidvaja brankári si zachytali a najmä mladý Michal Petrovič, svojimi zákrokmi držal Petržalku v hre. Domáci hrajúci tréner Ľubomír Paraska hral výborne vzadu a bol nebezpečný aj smerom dopredu. Výborne mu sekundoval aj škovný ľavák a kapitán domácich Matej Krištofík. V drese Ivanky nastúpil aj bývalý hráč Petržalky Andrej Semjan, ktorého si fanúšikovia pamätajú z pôsobenia v III. lige, keď mužstvo viedol tréner Alexander Zachariáš.

FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FC Petržalka 0:2 (0:1)

Góly: 40.Turčák, 79.Lády

IVANKA PRI DUNAJI: Madeja – Pitra, Paraska, Nedvěd, Donáth, Krištofík, Caňo (72. Sendrei), Sarik, Mušinský, Semjan (82. Haut), Lepko (67. Bakovka)

FC PETRŽALKA: Petrovič – Hečko (64. Horvát), Hitka (46. Majerčák), Sopúch, Košťál – Čemba (86. Marko), Pilát (46. Lády), Uhlík (74. Kavoň), Turčák – Piroska – Kondrlík

Po triumfe a postupe v Slovnaft Cupe odohrali seniori FC Petržalka zápas 8.kola III. ligy Bratislava na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji. Prvú šancu mal v 4. minúte Petržalčan Piroska, ktorého strelu Marko Madeja kryl. V 11. minúte si rovnako počínal Maroš Pilát. Následne na druhej strane nebezpečne vystrelil domáci Mušinský. Petrovič jeho strelu skvele vyrazil na roh. v 26. minúte to skúšal domáci Paraska, Michal Petrovič výborne zasiahol a poradil si aj s dorážkou hrajúceho trénera Ivanky. O dve minúty bol v minisúboji Paraska Petrovič znovu úspešnejší brankár Petržalky. Mladý gólman tak držal svoj tím v hre o body. V 40. minúte udrela Petržalka. Akciu začal Hečko, posunul Piroskovi, ktorý našiel centrom Turčáka a ten prekonal Marka Madeju. 1:0 pre Petržalku. Zakrátko mali domáci výhodu priameho kopu. Kaptán Krištofík mieril iba do brvna. Michal Petrovič vyškriabal strelu do konštrukcie brány. O dve minúty mal šancu Dávid Kondrlík, Madeja jeho strelu vyrazil. Po prvom polčase tak Petržalka viedla 1:0, aj napriek viacerým čistým šanciam domáceho kolektívu.

Do druhého polčasu nastúpil na stopérsky post Valentín Majerčák a na pravé krídlo František Lády. Lukáš Čemba sa posunul do stredu zálohy. A bol to práve on kot v 46. minúte strelou z diaľky ohrozil Madeju v domácej bráne. Ten bol ale na mieste. O tri minúty vyrazil aj ďalší Čembov pokus. V 58. minúte vystrelil Tomáš Uhlík, Madeja jeho strelu vyrazil. 68. minúta priniesla nepresný pokus Mateja Krištofíka. V 73. minúte minul bránu Ivanky striedajúci Lády. V 79. minúte zvýšil po prihrávke Pirosku, práve František Lády na 2:0 pre Petržalku. V závere zápasu ešte chytil Marko Madeja Kondrlíkovu hlavičku a po peknej akcii netrafil bránu Ladislav Horvát. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Radovana Hudyho sa tak mohli hráči Petržalky radovať s víťazstva, spolu s ich vernými fanúšikmi. Zaslúžený potlesk za predvedenú hru zožali aj hráči domáceho mužstva.

V tomto stretnutí odohrali naši futbalisti dva rozdielne polčasy. V tom prvom si náš súper vytvoril štyri gólové príležitosti a len vďaka famóznym zákrokom Michala Petroviča sme neinkasovali. Po ustatí tlaku sa nám podarilo skórovať a znovu to bol gólman Petrovič, ktorý nás zachránil od vyrovnávajúceho gólu po priamom kope Krištofíka. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, striedajúci hráči oživili hru, posun Lukáša Čembu do stredu zálohy tiež priniesol svoje ovocie a druhý gól striedajúceho Ládyho dodal potrebný pokoj na naše kopačky. Aktívni vpredu boli najmä kapitán Turčák s Jurajom Piroskom, ktorí nahral na obidva góly. Svoj štandard odohral Uhlík a cítiť bolo aj prítomnosť Lukáša Čembu a to najmä v druhom polčase, kedy sa dostal aj do šancí na gól. Hrdinom stretnutia sa stal brankár Michal Petrovič, ktorý vďaka vynikajúcemu výkonu nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu domácich, a hlavne v prvom polčase bol viackrát v permanencii. Jeho náprotivok Marko Madeja tiež predviedol napriek inkasovaným gólom niekoľko pekných zákrokov a ukázal skvelú kopaciu techniku, ktorá je pre moderného gólmana nevyhnutná.

Z domáceho kolektívu vynikala najmä dvojica kapitán Matej Krištofík a hrajúci tréner Ľubomír Paraska, na ktorého skúsenosti a prehľad v hre bola radosť sa pozerať. Okrem toho bol nebezpečný aj vpredu. Aktívny bol aj bývalý hráč Petržalky Andrej Semjan. Futbalsti Petržalky zvládli ďalší náročný zápas a do tabuľky si pripísali tri body za víťazstvo. Strelcom gólov, ostatným hráčom a členom realizačného tímu pod vedením Balázsa Borbélyho patrí vďaka a gratulácia. V najbližších dňoch nás čaká náročný program v lige i Slovnaft Cupe. V nasledujúcom zápase v nedeľu 24.9. 2017 privítame na domácom ihrisku v mestskom derby , kolektív ŠK Slovan Bratislava B, ktorý vedie náš bývalý hráč Ján Kozák ml., a tak bude tento súboj aj súbojom bývalých spoluhráčov, ktorí pôsoboli v našom klube aj počas slávnej jazdy v Lige Majstrov. Obidvaja kamaráti Balázs Borbély i Ján Kozák ml. si tak vyskúšajú derby z pozície trénerov a určite si spomenú na zápasy Petržalky a Slovana, ktoré boli vždy divácky veľmi sledované a nesmierne prestížne pre oba kluby. Inak tomu nebude ani túto nedeľu a tak chceme aj touto cestou pozvať našich fanúšikov na toto meranie síl dvoch rivalov, ktoré určite prinesie zaujímavý futbal. Veríme, že sa hráči na stretnutie dobre pripravia a potešia čiernobielu fanúšikovskú obec peknou hrou aj priaznivým výsledkom.V Slovnaft Cupe nám žreb prisúdil ambiciózneho druholigistu, kolektív FK Poprad, v ktorom pôsobia aj bývalí reprezentanti Slovenska Stanislav Šesták a Kamil Kopúnek.