A- tím odohral modelovaný zápas, prvým strelcom Juraško

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

A- tím odohral modelovaný zápas, prvým strelcom Juraško

Po pondelkovom zraze uzavrel prvý týždeň prípravy tímu trénera Borbélyho modelovaný zápas, v ktorom nastúpili naši hráči proti sebe. Zápas mal hodinový časový sklz. V noci pokryla hraciu plochu umelého trávnika biela perina a tak prvým súperom bola vrstva snehu, ktorú bolo treba z hracej plochy odpratať.

Okolo 10:30 vybehli oba tímy na ihrisko a hoci z kabín vyšli ako spoluhráči, v zápase sa z kamarátov stali súperi, ktorí si nič nedarovali zadarmo. Rozhodcovskej píšťalky si ujal asistent trénera Dominik Tóth, kouč Borbély sa postavil netradične na opačnú stranu ihriska, najvernejší diváci zaujali svoje miesta na tribúne a mohlo sa začať.

Na jednej strane: Kastl – Kavoň, Hitka, Sopúch, Košťál – Hečko, Gašparovič, Piroska, Pochyba, Polonyi – Lády. Druhé mužstvo tvorili: Sokol – Krisztín, Majerčák, Juraško, Horvát – Marko, Žiga, Hronec, Vecsei – Kondrlík.

Divákom sa tak prvýkrát v akcii predstavili posily. V bránke sa objavil Daniel Kastl, v obrane zaujal postavou i výkonom Berco Juraško, v strede poľa dirigoval hru „petržalský Luka Modrič“ – Lukáš Gašparovič. Spoznáte ho veľmi ľahko, výzorom i herným prejavom naozaj pripomína hviezdneho chorvátskeho stredopoliara v službách Realu Madrid. Pre úplnosť dodajme, že spoza čiary sledoval zápas ľahko zranený Vizváry.

Tradičné mená doplnili mládežníci Peter Sokol v bránke, príležitosť dostali tiež hráči U19 Lukáš Krisztín, Pablo Valls Polonyi, či Oliver Vecsei, na lavičke čakal na svoju príležitosť Patrik Majcher.

Hralo sa svižne a hoci tento zápas sa v žiadnych oficiálnych štatistikách objavovať nebude, pre zaujímavosť dodajme, že autorom prvého gólu v novej sezóne bol po rohovom kope nováčik Berco Juraško, ktorý sa presadil hlavičkou, na opačnej strane kontroval presným zásahom Fero Hečko.

Duel uzatvoril úvodný týždeň prípravy, v tom nasledujúcom absolvuje tím trénera Borbélyho štyri tréningové jednotky a v sobotu 27. januára odohrá prvý ostrý prípravný zápas, o 16:00 privíta na domácom ihrisku účastníka III. ligy Západ ŠK 1923 Gabčíkovo.

Zoznam zvyšných prípravných stretnutí:

3.2. (sobota) FC Petržalka – MFK Skalica (II. liga), hrací čas v riešení
4.2. (nedeľa) FC Petržalka – MFK Dolný Kubín o 13:00
7.2. (streda) FC Petržalka – FK Inter Bratislava (II. liga) o 18:30
10.2. (sobota) FC Petržalka – OFK Dynamo Malženice (IV. LZ) o 15:00
17.2. (sobota) FC Petržalka – MŠK Púchov (III. LZ) o 16:30
24.2. (sobota) FC Petržalka – SV Sankt Margarethen (Rakúsko IV.), doma alebo vonku, predbežný hrací čas o 15:00
28.2. (streda) FC Petržalka – FC DAC 1904 Dunajská Streda „B“ (III. LZ) o 18:30
4.3. (sobota) FC Petržalka – Rajka SE (Maďarsko IV. liga), doma alebo vonku, predbežný hrací čas o 15:00

  

 

    

 

Napíšte komentár