„Ako sme postupovali“: Sezóna 2015/16, umelý trávnik a triumf v 5. lige!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

„Ako sme postupovali“: Sezóna 2015/16, umelý trávnik a triumf v 5. lige!

Petržalský futbal zažíva výnimočnú éru podčiarknutú tromi postupmi v rade a návratom medzi slovenskú futbalovú elitu v podobe účasti v druhej najvyššej celoslovenskej súťaže. Za tri roky sa toho udialo viac ako dosť a medzi sviatkami sa núka ideálna príležitosť pripomenúť si nie tak dávnu minulosť a najmä tých, ktorí sa pod vzostup klubu podpísali výkonmi na ihrisku. Mnohí z nich patrili ešte pred tromi rokmi k oporám mužstva, aby po tom, čo vybojovali pre bielo-čierne farby postup o súťaž vyššie, uvoľnili priestor ďalším. Futbalová Petržalka na ich služby a odvedené výkony nezabúda, v krátkom seriáli si postupne pripomenieme všetky tri sezóny a najmä mená, ktoré vydláždili cestu nášmu klubu do 2. ligy.

V sezóne 2015/16 pôsobil klub FC Petržalka akadémia v 5. lige a v 26 zápasoch nazbieral tím vedený trénerom Rastislavom Kunstom 62 bodov za 20 víťazstiev, 2 remízy a 4 prehry. Tie sa zrodili na samom začiatku sezóny, v prvých šiestich odohraných kolách. Od 7. kola to už bola petržalská jazda ozdobená 86 gólmi (do tabuľky pribudli ešte tri za kontumačnú výhru nad Jarovcami). Veľkým míľnikom bolo aj položenie nového umelého trávnika, na jar hralo naše mužstvo premiérovo na novom koberci.

Do hry zasiahlo až 38 hráčov (z toho dvaja brankári) a ďalších šesť mien figurovalo na zozname náhradníkov bez jedinej odohranej minúty. Najlepším strelcom mužstva bolo trio Šebo–Rojko–Mašulovič, všetci strelili po 9 gólov, najvyššie víťazstvo dosiahol náš tím v 23. kole v Dúbravke, kde zvíťazil 14:1! V sezóne 2015/16 sa lúčil s aktívnou kariérou súčasný generálny manažér Andrej Kalina a tiež vtedajší kapitán mužstva a dnes asistent trénera Dominik Tóth.

FC PETRŽALKA – káder 2015/16

BRANKÁRI: Adrián Révai, Michal Droppa
HRÁČI V POLI: Alan Zemeš, Jakub Rojko, Peter Lavrinčík, Pavel Majdák, Sven Rybecký, Roman Beitl, Miroslav Sedláček, Andrej Gendiar, Andrej Kalina, Filip Šebo, Denis Matovič, Tomáš Gabaš, Peter Lavrinčík, Tomáš Uhlík, Andrej Tichý, Peter Ország, Marek Neštrák, Richard Schwartz, Peter Martiny, Marián Vacula, Martin Walla, Michal Driapsa, Lukáš Mašulovič, Róbert Valent, Kevin Jozef Póša, Daniel Budvesel, Marek Bončo, Denis Indrichovič, Dominik Tóth, Peter Čapla, Ladislav Benci, František Hečko, Dušan Vulin, Vladimír Sochanič, Roman Beitl, Boris Novák

Na lavičke náhradníkov boli počas sezóny pripravení tiež: Pavol Kalmár, Michal Petrovič, Vladimír Vachálek, Ján Mazíny, Dominik Marko a František Dobrovodský

STRELCI GÓLOV:

9 – Šebo, Rojko, Mašulovič
8 – Vacula, Rybecký
6 – Uhlík, Hečko
5 – Gendiar, Valent
4 – Lavrinčík
3 – Zemeš, Indrichovič
2 – Sochanič
1 – Schwartz, Matovič, Kalina, Benci, Beitl, Čapla, Vulin
2 – vlastné góly
3 – kontumácia

Realizačný tím tvoril hlavný tréner Rastislav Kunst, od 9. kola mu asistoval Peter Martini a od 23. kola k nim pribudol v úlohe druhého asistenta Štefan Pánik. Vedúcim mužstva bol Stiefen Allakaj, zástupcom klubu súčasný generálny manažér Andrej Kalina.

SUMÁR VÝSLEDKOV:

 

KONEČNÁ TABUĽKA – 5. LIGA 2015/16:

 

 

  

 

Napíšte komentár