Alexa Ivána trápi svalové zranenie: „Verím, že v dueli s Liptovským Mikulášom chalani vybojujú tri body“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Alexa Ivána trápi svalové zranenie: „Verím, že v dueli s Liptovským Mikulášom chalani vybojujú tri body“

Do Petržalky prišiel z DAC 1904 Dunajská Streda počas letnej prestávky a v príprave dal o sebe vedieť výkonmi i gólmi. Futbalovo vyrastal v mládežníckej akadémii v Györi, neskôr pôsobil v Komárne a v Dunajskej Strede. V novej sezóne si pripísal v úvodných kolách niekoľko štartov v úlohe náhradníka, prvýkrát sa domácemu publiku predstavil v základnej zostave v zápase 6. kola proti FK Pohronie. Reč je o ALEXOVI IVÁNOVI. Dôveru trénera Borbélyho splatil dôležitým gólom, škoda len, že v Trebišove chýbal pre zranenie lýtka a nebude k dispozícii ani na duel s Liptovským Mikulášom.

Mrzí ma to, ale zranenie mi nedovolilo zapojiť sa do tréningu ani v tomto týždni. Pred odchodom do Trebišova som si na poslednom tréningu zranil lýtko, dostal som pár dní voľno a keď už sa zdalo, že som v poriadku, skúsil som v utorok trénovať naplno s mužstvom. Bolesť sa vrátila, opäť som mimo. Musím nútene ddychovať, beriem lieky, verím, že chalani duel s Liptovským Mikulášom zvládnu aj bezomňa,“ hovorí aktuálne zranený Alex Iván.

Škoda. V dueli s Pohroním ukázal potenciál. Po peknej individuálnej akcii sa predral do koncovky a rutinérsky obstrelil gólmana hostí. „Chcel som ukázať trénerovi i divákom, že som pripravený hrať od prvej minúty. S gólom som spokojný, menej už s výsledkom. Chceli sme získať tri body a to sa nepodarilo. Pre mňa to bola nová skúsenosť aj z toho pohľadu, že nám tréner naordinoval nový herný systém s dvomi útočníkmi. Na hrote som nastúpil vedľa Borisa Turčáka, škoda, že sme nevyužili šance. Gól potešil, výsledok už menej,“ komentoval premiérový gól v petržalských farbách hráč s číslom 7 Alex Iván. Mimochodom, skóroval v 13. minúte. „Sedmička je moje šťastné číslo, tak teraz k nemu môžeme pridať aj 13-ku,“ smial sa po zápase.

V dueli s Pohroním ukázal, že jeho silnou zbraňou je hra na krídle. Niekoľkými prienikmi narobil problémy obrane hostí. „Priznám sa, že lepšie sa cítim práve pri čiare. Z krídla viem urobiť súboj jeden na jedného a potom centrovať. Videli ste to sami. K centrom som sa dostal, ale na finálnej prihrávkemusím popracovať,“ ohodnotil sebakriticky sám seba hráč s najvyššími futbalovými ambíciami.

Netajím sa túžbou prepracovať sa až do ligy a možno skúsiť aj niečo viac. Som však trpezlivý a uvedomujem si, že to bude ešte dlhá a náročná cesta plná bolesti a driny. Postupnými krokmi sa však dá dokráčať ďaleko. Som šťastný, že som sa mohol posunúť z Dunajskej Stredy práve do Petržalky. Cítim sa tu dobre medzi hráčmi i medzi fanúšikmi. Tí sú na strane hráčov, aj keď sa niečo nepodarí, povzbudia a to sa každému futbalistovi hrá dobre. Som im za to vďačný, rovnako trénerovi za šancu hrať práve tu v petržalských farbách.“

Herný a gólový rozlet Alexa Ivána pribrzdilo nešťastné zranenie. „Prišlo v nevhodný čas. Nehral som v Trebišove a žiaľ, nie som fit ani pre zápas s Liptovským Mikulášom. Som na sto percent presvedčený, že tentoraz už chalani tri body vybojujú. Aj v Trebišove sme mali víťazstvo na dosah. My sme boli tým mužstvom, ktoré stratilo dva body za remízu,“ dodal na záver maród Alex Iván.

V nedeľu bude od 10:30 držať na tribúne palce našim hráčom proti aktuálne 3. mužstvu druholigovej tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Hlavným rozhodcom bude Kristián Micheľ, na čiarach mu budú asistovať Anton Perát a Roman Poracký.

VIZITKA – ALEX IVÁN

Dátum narodenia: 26.3.1997
Miesto narodenia: Dunajská Streda
Post: krídelník, útočník
Číslo dresu: 7
Najobľúbenejší futbalista: Cristiano Ronaldo
Najobľúbenejší klub: Real Madrid
Rituál pred zápasom: „Mám, ale to si chcem nechať iba pre seba“

 

 . 

 . 

Napíšte komentár