Bojovník Košťál sa po vážnom ochorení vrátil k futbalu: „Do Ivanky pri Dunaji s cieľom zvíťaziť!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Bojovník Košťál sa po vážnom ochorení vrátil k futbalu: „Do Ivanky pri Dunaji s cieľom zvíťaziť!“

V žiackych kategóriách obliekal dres Nových Zámkov, od šestnástich zbieral dorastenecké skúsenosti v bašte slovenského mládežníckeho futbalu v MŠK Žilina, aby si po polročnej prestávke spôsobenej vážnym ochorením našiel cestu k futbalu spojením s FC Petržalka. Stále iba 19-ročný DOMINIK KOŠŤÁL je jednou z predsezónnych akvizícií výborne ladiaceho orchestra dirigenta Borbélyho.

Do Petržalky som prišiel po vážnom ochorení na mononukleózu. Takmer mesiac som musel stráviť bez pohybu na lôžku a polrok som sa nemohol poriadne hýbať, nieto ešte športovať. Pre mňa to bolo mimoriadne náročné obdobie. Lekári nevedeli určiť, či si bude liečba vyžadovať polrok alebo dokonca celý rok. Nakoniec sa naplnila šesťmesačná predpoveď bez futbalu, dal som sa ako tak do poriadku a keď prišla šanca prísť na skúšku do Petržalky, nezaváhal som. Vážim si možnosť obliekať bielo-čierny dres,“ hovorí na margo veľkého návratu do futbalu bojovník Dominik Košťál.

Do Petržalky prišiel z prostredia účastníka najvyššej domácej súťaže z MŠK Žilina. Ako sa cíti v novom prostredí v Petržalke? „Žilina patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku, ale môžem povedať, že vybavením, zázemím, kvalitou tréningou a vkladu samotného trénera je Petržalka na rovnakej úrovni. Ak si niekto myslí, že v podmienkach je výrazný rozdiel, mýli sa. Petržalka stúpa smerom hore, cítiť tu veľkú futbalovú eufóriu, som na správnom mieste,“ hovorí autor víťazného gólu do siete Dunajskej Lužnej v 3. kole Slovnaft Cupu Dominik Košťál.

Zápas bol náročný, navyše sme sa museli popasovať so silným vetrom. Som hráč, ktorý rád útočí a keď sa naskytla šanca ísť po Piroskovej prihrávke do koncovky, cítil som, že mám strielať. Padlo to tam. Gól som strelil aj v zápase výberu BFZ, nemôžem si sťažovať, som spokojný.“

O mentálnej sile nášho tímu svedčí, že dokáže zvládať gólovo samotné koncovky vypätých zápasov. Po víťaznom góle Ládyho v poslednej desaťminútovke v Rači, trafil do čierneho v závere zápasu v Dunajskej Lužnej aj Košťál. Tréningový proces je dobre nastavený, v kádri sú rozdieloví hráči Piroska, Turčák a další nositelia kvality. My ideme do zápasov s tým, že gól strelíme, dôležité je neinkasovať, resp. čo najmenej. V mužstve je veľa individualít a každým zápasom rastieme aj ako kolektív,“ vysvetľuje Košťál a o ambíciách tímu dodáva: „Je skoro prognózovať celý ročník, myslím si však, že výkonnostne máme na všetkých súperov. V súťaži je veľká konkurencia, súperi majú kvalitu, ale nadobudol som pocit, že poraziť sa môžeme len my sami.“

Jeho optimistické slová môže potvrdiť už dnešný duel na pôde Ivanky pri Dunaji. „Po štvrtku sme mali v piatok voľno, v sobotu sme trénovali dopoludnia, tréner nám priblížil taktiku a ozrejmil súpera, neriešili sme však nič špeciálne. Áno, aj do Ivanky pri Dunaji odchádzame s cieľom zvíťaziť,“ dodal na záver Dominik Košťál.

Dnešný duel 8. kola na ihrisku FK Slovan Ivanka pri Dunaji má naplánovaný výkop na 16:00, hlavným rozhodcom zápasu bude Radovan Hudy, na čiarach mu budú asistovať Lukáš Tománek a Dušan Olša.

VIZITKA – DOMINIK KOŠŤÁL

Dátum narodenia: 14.2.1998
Miesto narodenia: Nové Zámky
Post: Obranca
Číslo dresu: 14
Najobľúbenejší klub: FC Barcelona
Najobľúbenejší hráč: Jordi Alba

  

    

Napíšte komentár