Borbély po zápase s Interom: „Pochvala pre celé mužstvo, v závere excelentný výkon!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Borbély po zápase s Interom: „Pochvala pre celé mužstvo, v závere excelentný výkon!“

Nestáva sa často, aby výsledok prípravného zápasu vzbudil toľkú pozornosť. Za ten „stupavský“ proti Interu našim hráčom body do tabuľky nepribudnú, pribudlo však niečo iné. Eufória fanúšikov, v kabíne kopec sebavedomia a v duši viera v nastúpenú cestu.

Pred rokom sa rozhodol realizačný tím vtedy štvrtoligovej Petržalky počas zimnej prípravy pre prípravné zápasy so súpermi z vyšších súťaží. Naši chalani bojovali statočne, ale súperi boli nad ich sily. Tento rok sa počas zimy na stratégii nič nezmenilo. Opäť súperi zvučných mien, len tentoraz nielenže naši chlapci držia krok – ako napríklad so Skalicou – ale keď si to futbalovo sadne a súper v pozícii papierového favorita trošku nedocení kvalitu našich chlapcov, môže dopadnúť ako Interisti v stredu. Tím trénera Borbélyho sa poctivo a pokorne učí – v stredu sa však zo žiaka vykľul profesor a skúseného druholigistu vyučoval.

V prvom polčase sme nehrali až tak dobre a súper bol aktívnejší. Zároveň však platí, že naši hráči súpera nepustili do žiadnej vážnejšej gólovej situácie. Pred druhým polčasom sme hráčom prízvukovali aby hrali vyššie, zvýšili agresivitu a pokúšali sa prinútiť súpera k chybám. Tak sa aj stalo, hoci súper práve vtedy predviedol skvelú akciu plnú futbalového umenia a dostal sa do vedenia,“ komentoval priebeh duelu tréner Balázs Borbély.

Lekcie realizačného tímu mužstvo postupne vstrebáva a hráči predvádzajú na ihrisku vedomý futbal. Nie vždy v dokonalej verzii, no vízie kouča sa im postupne dostávajú pod kožu a ako povedali sami hráči po zápase – stačí plniť pokyny trénerov. Inými slovami, vedia kde hrajú, čo hrajú a čo je dôležité – aj za koho. Keď sa potom v jednej chvíli prejaví synergia futbalovej filozofie trénerov s kvalitou hráčov a primiešajú sa ingrediencie „petržalského srdiečka“ – vie z toho byť výsledok, aký sa zrodil v stredu. 6:1!

Spokojný bol po zápase aj kouč Balázs Borbély. „Kľúčovým momentom bola reakcia tímu na inkasovaný gól. Mužstvo sa nezložilo, naopak, veľmi rýchlo sme gólovo odpovedali a potom sme hrali futbal, na aký súper nanešiel recept a odpoveď. Kvalitným výkonom sa chlapci prezentovali už pred týždňom v zápase proti Skalici, tentoraz ho podčiarkli aj skvelým výsledkom. Patrí im pochvala, na ihrisku nechali všetko a v poslednej tridsaťminútovke zápasu to bol z ich strany jeden excelentný výkon,“ vyjadril kompliment na adresu svojich zverencov tréner Borbély.

Stredajší výkon a výsledok našich chlapcov je azda tou najlepšou pozvánkou na najbližší prípravný zápas. Hrá sa už zajtra, v sobotu 10. februára o 15:00, kedy na našom štadióne privítame účastníka 4. ligy Západ – OFK Dynamo Malženice. Ste vítaní!

  

   

Napíšte komentár