Borbély pred derby so Slovanom: „Očakávam kvalitný zápas s výbornou diváckou kulisou“

Výborné výsledky nášho tímu v poslednom období, úspech v Slovenskom pohári v podobe postupu do 4. kola a blížiace sa veľké bratislavské derby. Tri témy, ktoré rezonujú medzi fanúšikmi pred nedeľňajším šlágrom FC Petržalka – Slovan Bratislava „B“.

Za víťazstvom v utorkovom dohrávanom zápase 8. kola na ihrisku v Ivanke pri Dunaji sa obhliadol kouč tímu Balázs Borbély. Bol to neľahký zápas na ťažkom teréne. V prvom polčase sme nehrali dobre, súper bol dôraznejší, priamočiarejší, bol nebezpečný smerom k našej bráne. V našich zadných radoch som cítil neistotu, smerom dopredu bezradnosť. Napriek nášmu slabšiemu výkonu sme po peknej akcii Pirosku a Turčáka išli do vedenia. Cez prestávku sme si poukázali na veci, ktoré nám nefungovali, urobili sme niekoľko zmien a náš výkon v druhej časti hry bol oveľa lepší. Dokázali sme hru kontrolovať a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. V ofenzívnej fáze sme boli priamočiari, kreatívni, vytvárali sme si šance. Okrem Ládyho gólu sme mohli pridať aj ďalšie. S výsledkom a s výkonom v druhom polčase môžeme byť spokojní, no prvý polčas z našej strany dobrý nebol,“ zhodnotil duel v Ivanke pri Dunaji kouč Borbély a smerom k výkonu gólmana Petroviča, ktorý tentoraz dostal prednosť pred Valašikom, dodal: „Podal dobrý výkon, v prvom polčase nás držal nad vodou, zmaril súperovi tri-štyri veľmi dobré šance. Zlepšiť však musí hru nohami.“

Pozornosť petržalskej futbalovej verejnosti sa teraz sústredí na nedeľňajší duel aktuálne tabuľkovo dvoch najvyššie postavených tímov. Očakávam dobrý zápas v dobrej atmosfére. Káder Slovana B tvoria mladí, talentovaní futbalisti, ktorých víkend čo víkend  dopĺňajú ligoví hráči a vzniká z toho zaujímavý mix. Majú svoju silu, nie náhodou sú na druhom mieste v tabuľke. Očakáva sa vyššia návšteva ako obvykle, verím, že diváci si prídu na svoje a uvidia dobrý futbal,“ prognózuje Balázs Borbély.

On sám zažil niekoľko pamätných duelov proti tomuto súperovi, pravda, doteraz len v úlohe hráča. Na derby zápasy so Slovanom spomínam len v dobrom. Väčśinou prišlo 10-11 tisíc divákov, čo na Slovensku je rarita. Boli to vždy dobré zápasy, nikdy im nechýbalo vysoké tempo, emócie, kvalitné individualne výkony a krásne góly.“ Borbély v nedeľu prvýkrát ochutná atmosféru derby v úlohe trénera. V týchto sledovaných zápasoch je väčší tlak zo strany médii, divákov, očakávanie sú veľké. Možno aj to napätie je väčšie. Ak ste hráč, akonáhle vybehnete na trávnik tá nervozita opadne, nič nevnímate a koncentrujete sa len na svoj výkon. Podľa mňa tréner to prežíva inak, musíte všetko vnímať, vidieť aj to čo iní nevidia, zachovať si chladnú hlavu aj keď sa veci nevyvíjajú podľa vašich predstáv, a urobiť správne rozhodnutie aj keď vami lomcujú emócie. Ako som povedal, očakávam kvalitný zápas s výbornou diváckou kulisou,“ dodal na záver tréner Borbély.

Duel 9. kola je na programe tradične v nedeľu o 10:30, hlavným rozhodcom je Martin Hajnala, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Straka a Viktor Martiš.