Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Boris Turčák pred duelom s na jar nezdolanou Banskou Bystricou: „Ideme sa pobiť o tri body!“

V zápase 27. kola privítame na domácom ihrisku na jar nezdolaný MFK Dukla Banská Bystrica. O pohľad na zajtrajší duel s tabuľkovým susedom sa podelil pilier nášho tímu BORIS TURČÁK.

„Výsledky z posledných zápasov sú ako na hojdačke. Po nečakanej výhre v Liptovskom Mikuláši sme nedokázali potvrdiť tri body doma s Bardejovom, nasledovalo vysoké víťazstvo doma proti Lipanom a o týždeň rovnaký výsledok v náš neprospech v Dubnici. Čo k tomu môžem povedať? Prežívame obdobie, kedy na niektoré otázky neviem, alebo nevieme ako mužstvo, odpovedať. My na ihrisku chceme, záleží nám na spokojnosti fanúšikov, ale nie vždy sa nám energia pretaví do výsledkov, aké by sme očakávali,“ povzdychol si pilier tímu Boris Turčák a pridal aj svoj pohľad na duel v Dubnici nad Váhom.

„Inkasovali sme rýchly gól a aj keď sme si v kabíne cez polčas povedali, s čím chceme vyrukovať do druhej časti hry, inkasovali sme hneď z prvej akcie. Podarilo sa nám streliť kontaktný gól, ale prakticky z protiútoku prišiel gól na 1:3. Je pravda, že súperovi sme podarovali góly po našich chybách, ale vždy budem tvrdiť, že je lepšie ak futbalista urobí chybu, ako keby sa mal alibisticky schovávať a zbavovať zodpovednosti. Každý urobí chybu,“ komentoval duel na Považí Boris Turčák a my len dodajme, že ak by v 89. min nevytlačil končekmi prstov domáci brankár loptu smerujúcu do brány, mohol kontaktný gól na 2:3 priniesť ešte drámu. Nakoniec z toho bola vysoká prehra 1:4.

Boris Turčák sa zaskvel v poslednom domácom zápase exportným gólom do siete Lipian. Žiadalo by sa pridať zajtra proti Banskej Bystrici gólové repete. „Na gól som čakal veľmi dlho, som rád, že mi to tam konečne padlo. Už ma ten pocit trochu ťažil, priznávam, padol mi kameň zo srdca a verím, že do konca sezóny pridám ešte ďalšie úspešné zásahy do siete súperov,“ povedal o góle, po ktorom sa spontánne rozbehol smerom k lavičke k Dominikovi Tóthovi. „Dolce je super chalan, vieme, že je v neľahkej situácii. Aj týmto gestom som sa mu snažil vyjadriť podporu,“ spomína na jeden z najkrajších gólov nášho tímu v prebiehajúcej sezóne jeho autor Boris Turčák.

A ako vidí naše šance v zajtrajšom dueli proti rozbehnutej banskobystrickej Dukle? „Každý súper v II. lige má svoju kvalitu a platí to aj o zajtrajšom súperovi. Dukla na jar šliape, čo potvrdzuje aj výsledkami. V zime zapracovalo vedenie klubu do tímu nové posily a na jar zbierajú body ako na bežiacom páse. My sa pôjdeme pobiť o tri body a verím, že uštedríme „vojakom“ prvú jarnú prehru.“

Káder mužstva FC Petržalka bude aj zajtra naďalej oslabený o dlhodobo zranenú dvojicu Kavoň-Vecsei, pozitívny je návrat Pirosku. „Pre nás je to bez debaty najdôležitejší hráč tímu. Je na tréneroch, a na ňom, či po zranení zasiahne do hry od prvej minúty, ale pre nás je dôležitá už samotná jeho prítomnosť v mužstve a vedomie, že môže zasiahnuť do hry. Na rozdiel od Dubnice, kam s tímom vycestoval, ale na zápasovej súpiske pre zranenie nakoniec chýbal,“ dodal na záver Boris Turčák.

Zápas 27. kola FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica (nedeľa 5.5.) má tradičný výkop o 10:30, hlavným rozhodcom bude Gabriel Michlian, na čiarach mu budú asistovať Peter Mihalík a Simeon Vass.

Napíšte komentár