Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Brankár Frederik Valach pred zajtrajším duelom proti Lipanom: „Čo najskôr zabudnúť na nedeľu, zlepšiť výkon a vyhrať!“

Druholigová súťaž je v plnom tempe a po víkendových zápasoch 24. kola nasleduje v programe kompletná porcia zápasov netradične, v strede týždňa. V súboji 25. kola privítame na domácej pôde ŠK Odeva Lipany.

Po dueli v Liptovskom Mikuláši a víťazstve 2:1 mal byť domáci duel proti Bardejovu potvrdením návratu na víťaznú vlnu. Nestalo sa tak. Šibačkové body si odniesli Bardejovčania na východ Slovenska po výhre 1:0. Smutným hrdinom nedeľňajšieho zápasu bol brankár Frederik Valach. V 75. min chytil pokutový kop a za stavu 0:0 držal nádeje nášho tímu na trojbodový zisk. Nakoniec sa z bodového prídelu napriek excelentnému zákroku tešili hostia. „Dostal som ťažšiu malú domov, musel som sa v zlomku sekundy rozhodnúť, či hráča s loptou pustiť alebo zasiahnuť. Myslel som si, že mám šancu zasiahnuť loptu, útočník bol však rýchlejší a bola z toho nakoniec penalta. Chválabohu, podarilo sa mi faul odčiniť a penaltu som zneškodnil. Neinkasovali sme, z tohto pohľadu som rád, že som podržal chalanov,“ komentoval zdanlivo zlomový bod gólman Frederik Valach. „Pri penalte som mal aj kus šťastia, riskol som stranu a riskol som ju správne.“

Nielen on veril, že impulz v podobe chytenej penalty sa presunie aj na spoluhráčov v poli a záverečná štvrťhodinka preklopí misky váh na petržalskú stranu. Súper však už o tri minúty neskôr vsietil víťazný gól po umiestnenej strele Katonu. „Veril som, že chytená penalta naštartuje mužstvo, ale opak bol pravdou. Už o niekoľko minút sme inkasovali gól a naša hra išla dole vodou,“ netajil sklamanie po zápase Frederik Valach.

Tak ako po dueli s Trebišovom, aj teraz treba v kabíne a v hlavách zachovať pokoj, rozvahu a skoncentrovať sa na najbližší zápas. Niečo podobné sa podarilo pred zápasom v Liptovskom Mikuláši. Pozitívne nastavenie mysle, v kombinácii s oduševneným výkonom na ihrisku, prinieslo trojbodový výsledok. „Súhlasím, na duel s Bardejovom treba čo najskôr zabudnúť. Potrebujeme sa skoncentrovať sa na najbližší zápas. Samozrejme, cesta k úspechu povedie len cez oveľa lepší výkon. Lipany sú síce na poslednom mieste, ale v tejto súťaži má každý súper kvalitu a každý zápas je ťažký. Ideme do zápasu s tým, že chceme odčiniť výkon z posledného stretnutia, podať lepší výkon a vyhrať,“ dodal na záver pilier v zostave nášho mužstva, brankár Frederik Valach.

Zápas 25. kola FC Petržalka – ŠK Odeva Lipany je na programe už zajtra (streda 24.4.) o 16:30, hlavným rozhodcom stretnutia bude Maroš Libiak, na čiarach mu budú asistovať Pavel Jánošík a Michal Budáč.

Napíšte komentár