Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Čaká nás posledných 5 zápasov, zajtra na Považí proti FK Dubnica, hrá sa (nielen) o 5. miesto

V zápase 26. kola sa predstaví náš tím na pôde tabuľkového suseda v Dubnici nad Váhom. V priebežnej tabuľke je FC Petržalka na 5. mieste so ziskom 37 bodov, Dubničania majú na konte o bod menej.

Diskusií o výkonnosti nášho tímu, v súvislosti s výsledkami v jarnej časti súťaže, bolo viac než dosť. Niekto by mohol vymenovávať zápasy, v ktorých mohol (či mal) tím trénera Borbélyho, a neskôr Mentela, získať viac bodov – tak či tak, matematika nepustí. Tabuľkovo naše mužstvo drží predsezónne pozície a možno pre niekoho prekvapivo, posunulo sa o priečku vyššie. Aktuálne 5. miesto je krokom vpred a je jedno, či ho do tejto pozície katapultovalo víťazstvo 4:1 nad Lipanmi, alebo by to bol trojbodový zápas proti tímu z čela tabuľky.

Práve vyrovnanosť tímov, kedy mužstvá v pásme zostupu v tak hojnom počte zápasov bodujú v súbojoch s ašpirantmi na postup, je rozhodujúcim faktorom. Favoritov zápasov prakticky niet a ak na áno, tak väčšinou len na papieri. Realita na ihriskách je často iná. Naše mužstvo malo potenciál získať viac ako bod doma s Trebišovom, neprehrať s Bardejovom, odviesť si aspoň bod zo Šamorína. Váhajú a strácajú však aj tímy z tabuľkovo susedných pozícií z vrchnej polovice tabuľky. A tak pre niekoho možno prekvapujúco, ale v konečnom súčte zaslúžene, patrí našim chlapcom pred vstupom do poslednej šestiny súťaže vynikajúce 5. miesto.

Ako ho udržať? V prvom rade potrebujeme nepustiť pred seba šiestu Dubnicu nad Váhom a siedme Komárno. Z tohto pohľadu má zajtrajší duel na Považí špeciálny náboj. Po nevydarenej veľkonočnej šibačke doma proti Bardejovu (0:1) zavládla po víťaznom stretnutí s Lipanmi (4:1) uvoľnená nálada. „Som rád, že sme zápas proti Lipanom zvládli, pomohli nám prvé dva rýchle góly v prvom polčase a celkovo sme v tomto zápase dominovali“ povedal po stredajšom stretnutí kanonier Erik Prekop.

„Na výkon a bodový zisk by sme radi nadviazali aj v nedeľu v Dubnici. Očakávam nepríjemný, ťažký zápas, súper je bodovo na tom podobne ako my. Chcel by som týmto pozvať všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť v čo najväčšom počte. Verím, že ich potešíme predvedenou hrou a ak napodobníme výkon zo zápasu s Lipanmi, budeme sa môcť tešiť aj z bodového zisku,“ hovorí na margo blížiaceho sa zápasu v Dubnici nad Váhom Erik Prekop.

V hre je záverečných 5 kôl a 15 bodov. Odstup nášho tímu od bronzovej priečky je šesť bodov, ale pozor, smerom dole by rovnakých šesť bodov znamenal pokles na úroveň aktuálne jedenástej košickej Lokomotívy. Naše mužstvo to má v premiérovom ročníku II. ligy rozohrané veľmi sľubne a v rukách drží veľmi nádejné karty. Úprimne, pred sezónou by bral 5. miesto pred poslednými piatimi zápasmi aj ten najväčší optimista. Verme, že jeden z tromfov vytiahnu bielo-čierni práve v zajtrajšom stretnutí na Považí. V zostávajúcich piatich jarných zápasoch je v hre nielen tabuľkové 5. miesto, ale aj úspešná nováčikovská druholigová sezóna.

Duel 26. kola FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka je na na programe zajtra (nedeľa 28.4.) o 17:00, hlavným rozhodcom bude Tomáš Marsal, na čiarach mu budú asistovať Martin Špivák a Simeon Vass.

Napíšte komentár