Čemba pred zápasom v Rohožníku: „Tento zápas ma hecuje trikrát viac ako ostatné, veď príde pol dediny.“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Čemba pred zápasom v Rohožníku: „Tento zápas ma hecuje trikrát viac ako ostatné, veď príde pol dediny.“

Tím trénera Borbélyho šliape v novej sezóne ako švajčiarske hodinky, keď v dvoch zápasoch Slovnaft Cupu a jedného v rámci 3. ligy zaznamenal tri vysoké výhry a skóre 19:1. Jedným z predsezónnych nováčikov a strojcov doterajších výsledkov je aj 28-ročný stredopoliar LUKÁŠ ČEMBA. Pred príchodom do Petržalky nazbieral v druholigovom Šamoríne 77 zápasov, v ktorých skóroval šesťkrát. „Čembi“ – ako znie jeho prezývka, sa s nami podelil o pocity pred dnešným dlho očakávaným zápasom 2. kola na pôde FC Rohožník.

O príchode do Petržalky som nemusel dlho premýšlať. Sám som chcel po rokoch v Šamoríne zmeniť prostredie, mal som niekoľko ďalších ponúk z iných klubov, ale po rozhovore s manažérom Kalinom nebolo prečo viac špekulovať a som rád, že obliekam dres Petržalky,“ povedal na úvod sympatický hráč, ktorého vizitka v Šamoríne hovorí jasnou rečou. V osobe Čembu sú zosobnené cenné druholigové skúsenosti. „Na bývalého zamestnávateľa nemôžem povedať jedno krivé slovo. Na Šamorín budem spomínať len v dobrom, no teraz sa koncentrujem na nové výzvy v Petržalke. Svoje rozhodnutie neľutujem, naopak, som tu maximálne spokojný.“

K spokojnosti určite prispela aj stredajšia výhra na pôde Tomášova. Hovorilo sa o tom, že by to mala byť prvá vážna skúška Borbélyovcov, nakoniec z toho bola jednoznačná záležitosť a výhra 6:0. „Som prekvapený, myslel som si, že v Tomášove nás domáci potrápia viac. Treba povedať, že Piroska priniesol kvalitu. Neviem odhadnúť, nakoľko by sa zmenil herný obraz, ak by nehral. To však nič nemení na veci, že v Tomášove sa nikdy nevyhráva ľahko, ale nám sa podarilo zápas ovládnuť v úvode a potom kontrolovať jeho priebeh až do konca,“ hodnotil duel 2. kola Slovnaft Cupu Lukáš Čemba.

Jeho vklad v podobe konštruktívnej rozohrávky v strede poľa a hry na veľkom priestore je neprehliadnuteľný. „Od trénera Borbélyho som dostal šancu nastupovať na poste, ktorý mi vyhovuje. V Šamoríne ma skúšali v niektorých zápasoch poslať na kraj zálohy, ale nie je to ono. V strede sa cítim najlepšie a po rozhovore s trénerom si uvedomujem, že mojou úlohou je nestrácať lopty a rozdeľovať ich pokiaľ možno bez chýb. Povedal to jasne: si starší, hral si v druhej lige, očakávame od teba sto percent… Uvedomujem si to a snažím sa dôveru splatiť,“ hovorí Lukáš Čemba a zároveň si pochvaľuje atmosféru a divácke zázemie v Petržalke.

Sám som bol zvedavý, aké to bude, až príde tisíc divákov a ja budem môcť hrať pred takouto kulisou. Áno, keď som sem prichádzal, jedným z lákadiel boli aj diváci. Na Petržalku sa chodí, diváci si futbal užívajú a to je oproti Šamorínu rozdiel. Nehovoriac o tom, že často hráča vyburcujú k lepšiemu výkonu,“ vysvetľuje „Čembi“ a nás zaujímalo, ako sa dostal k tejto prezývke. Vznikla po príchode do Petržalky? „Odmalička som pre každého Čembi a ak ma niekto občas osloví Lukáš, chvíľu váham, či to patrilo mne. Ako pri poslednej ďakovačke s fanúšikmi, keď zaznelo „dobre Lukino“. Chvíľu som uvažoval, či máme v tíme ešte nejakého Lukáša alebo je pochvala adresovaná mne (smiech).“

O tom, že „Čembi“ je veľký pohoďák svedčia jeho slová pred duelom v Rohožníku. O motiváciu pred dlho očakávaným zápasom sa netreba v jeho prípade obávať. „Proti Rohožníku som nikdy nehral, ale videl som ich hrať proti Vajnorom. Sú to vysokí chlapi, urastení hráči. My by sme sa mohli však presadiť technikou a najmä rýchlosťou. Rýchlosť Ládyho a hráčov na krajoch by mohli byť cestou k úspechu v dnešnom zápase. Zdravý rešpekt pred súperom máme, ale ja tam chcem vyhrať. Už len preto, že som Záhorák, pochádzam z obce Závod a do Rohožníka ma príde povzbudiť pol dediny. Sú tam hody, tento zápas ma hecuje možno trikrát viac ako iné stretnutia. Kamarátov na tribúnach a petržalských fanúšikov nemôžeme sklamať,“ hovorí so smiechom Lukáš Čemba a na záver dodáva: „A napíšte tam, že to hecuje aj ďalší Záhorák v tíme, asistent trénera Dominik Tóth. Celý týždeň počúvam ako ich v sobotu „musíme zožrať.“ (smiech)

Zápas 2. kola 3. ligy Bratislava proti FC Rohožník je na programe dnes o 17:30. Hlavným rozhodcom stretnutia je Boris Parilák, na čiarach mu budú asistovať Michal Martiška a Jozef Keller.

VIZITKA – LUKÁŠ ČEMBA:

Dátum narodenia: 6.6.1989
Miesto narodenia: Bratislava
Post: stredopoliar
Číslo dresu: 20
Kluby: ŠK Slovan Bratislava, Prievidza, Šumperk, Pezinok, Šamorín
Obľúbené mužstvo: Real Madrid
Obľúbený hráč: Cristiano Ronaldo

   

Napíšte komentár