Českého druholigistu 1. SC Znojmo, s hráčmi z Karibiku, sme zdolali 3:1

FC Petržalka – 1. SC Znojmo FK 3:1 (2:1)

Góly: 5. Iván, 38. Gašparovič, 64. Lády – 30.

PETRŽALKA: Valašik (46. Petrovič) – Ďurek (46. Morócz), Majerčák (46. Privrel), Sopúch (46. Vescei), Nemec (46. Horvát) – Iván (46. Lády), Vician (46. Ulrich), Gašparovič (46. Hitka), Turčák (46. Hečko) – Piroska (46. Peseky) – Kondrlík (46. Maco)

Predzápasová rozcvička priniesla prekvapenie. V modro-bielych dresoch Znojma sa rozcvičovalo 11 hráčov čiernej pleti, ako sme sa neskôr dozvedeli, išlo o hráčov z Trinidadu a Tobaga, Jamajky a Haiti. Tí všetci sa pod hlavičkou „Caribbean All Stars“ (Výber Karibiku) usilovali o angažmán v drese českého druholigistu a tak dnešný duel priniesol nečakané zloženie súpisky súpera.

Do zápasu na ihrisku v Petrovej Vsi vstúpilo lepšie naše mužstvo. Už v 5. min sa Alex Iván zorientoval dobre na hranici šestnástky a umiestnenou strelou k pravej žrdi po zemi otvoril skóre – viedli sme 1:0. O šesť minút neskôr sa vyznamenal brankár Valašik, keď najskôr vytlačil tvrdú strelu spoza šestnástky a následne zlikvidoval pohotovým zákrokom aj dorážku do odkrytej časti brány. Hráči Znojma sa dočkali vyrovnania po polhodine hry, po štandardke z rohového kopu sa presadil jeden z hráčov z Karibiku a bolo vyrovnané 1:1. Petržalčania odpovedali gólovo o osem minút neskôr, kedy Piroska milimetrovou kolmicou poslal do úniku dvojicu Gašparovič-Turčák a prvý menovaný s prehľadom obstrelil gólmana súpera – 2:1.

Do druhej časti hry poslal tréner Borbély kompletne novú jedenástku a ani po prestávke sa obraz hry nezmenil. Naďalej naši hráči kontrolovali priebeh zápasu a v 64. opäť po úniku za obranu súpera si František Lády obhodil oblúčikom vybiehajúceho brankára a z bránkovej čiary s prehľadom doklepol loptu do prázdnej brány – 3:1. Ten istý hráč mohol navýšiť skóre v 74. minúte, no prienik po pravej strane a tvrdá strela do padajúceho gólmana gól nepriniesla. Duel uzavrel v nadstavenom čase skvelý dvojitý zákrok brankára Petroviča, súperi ho neprekonali zblízka ani z najvyloženejších príležitostí a tak sa zrodilo cenné víťazstvo nášho tímu 3:1.

HLAS PO ZÁPASE:

BALÁZS BORBÉLY (Tréner FC Petržalka):
„Nečakal som, že nastúpime proti takémuto pre nás exotickému súperovi, ale bola to cenná konfrontácia, ktorá nás môže obohatiť. Hrali sme proti typologicky odlišným hráčom. To, čo sme vidieť chceli, to nám zápas ukázal. Stretnutie vnímam ako kvalitný tréning, ktorý ukončil obdobie skúšania prípadných posíl. V tejto chvíli nám zostávajú tri týždne do štartu druhej ligy, máme ucelenú predstavu o nových hráčoch, vieme, na ktorých postoch nás, obrazne povedané, tlačí topánka. Aj z tohto pohľadu vnímam dnešný zápas ako cennú konfrontáciu so zaujímavým zložením súpera.“