canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Čierno-biele pohárové spomienky: Artmedia Petržalka – FC La Valletta (Mal.) 2:0, 1:0

Hráči petržalskej Artmedie pred prvým zápasom 1. predkola Ligy majstrov 2008/09 na pôde FC La Valletta (2:0).

Šiestu sezónu v pohárovej Európe v rade a zároveň kolekciu štyroch posledných zápasov na európskej pohárovej scéne začíname dvojzápasom 1. predkola Ligy majstrov 2008/09 proti maltskému klubu FC La Valletta. Exotický súper naše mužstvo na úvod sezóny nezaskočil a po víťazstvách 2:0 a 1:0 sa prebojoval do 2. predkola.

Veľká horúčava, špecifický trávnik a súper, ktorého podľa slov trénera Weissa poznali hráči Artmedie iba z jedného zápasu na videokazete, čakali na naše mužstvo v prvom zápase na štadióne Ta’Qali. Bez šiestich hráčov základnej zostavy, no s naváčikmi Brazílčanom Pedrom Andersonom a Ottom Szabóm, zvládli Petržalčania prvý zápas sezóny na výbornú. O dvojgólovom víťazstve rozhodli dve štandardky a po nich dve úspešné koncovky hlavičkára Mariána Čišovského. Súper pohrozil v 2. min zápasu, kedy Kamenár s námahou zlikvidoval veľkú šancu Paceho, no v ďalšom priebehu hry dominovalo naše mužstvo a do domácej odvety nastupovalo s dvojgólovým náskokom.

Autor víťazného gólu odvetného zápasu Pavol Farkaš (vpravo) v súboji s Josefom Mifsudom.

Odvetný duel sa hral za diametrálne odlišných podmienok na premočenom teréne a za stáleho dažďa na trávniku NTC v Senci. Hráčom terén nedovolil kombinovať a tak dva pasy J. Kozáka na unikajúceho Pavla Ďuricu uviazli v úvode duelu v kalužiach vody. Kto chcel dosiahnuť gól, musel zvoliť inú taktiku. Jediný gól zápasu zaznamenali naši hráči v 33. minúte, kedy Kozák poslal zo štandardky presný center na hlavu Čišovského, jeho hlavička opečiatkovala pravú žrď a pohotová koncovka Pavla Farkaša znamenala gól a zároveň postupovú definitívu pre tím trénera Kozáka.

Postup bol našou povinnosťou a ten sme splnili. V oboch zápasoch sme udržali čisté konto a strelili sme tri góly, takže postup do 2. predkola je zaslúžený,“ komentoval po zápase tréner Vladimír Weiss a jeho zverenci sa mohli chystať na ďalšiu prekážku v podobe FC Tampere United.

O zápasoch s fínskym majstrom v rámci 2. predkola Ligy majstrov 2008/09 viac v budúcotýždňových čierno-bielych spomienkach.

FC La Valletta – Artmedia Petržalka 0:2 (0:0)
15.07.2008

Góly: 77., 81. Čisovský
ŽK: Grioli – Pospěch, Dosoudil, Pav. Ďurica
R: Zografos (Grécko) – 3000 divákov

ARTMEDIA: Kamenár – Čišovský, Saláta, Dosoudil, Szabó – Fodrek (86. Mráz), Pedro – Piroska (69. Cleber Nacimento), Kozák, Pav. Ďurica (79. Obžera) – Pospěch. Tréner: Vladimír Weiss.

Artmedia Petržalka – FC La Valetta 1:0 (1:0)
23.07.2008

Góly: 33. P. Farkaš
ŽK: 45. P. Farkaš
R: Svilokos – Premužaj, Dujela (Chorvátsko)

PETRŽALKA: Kamenár – Burák, Čišovský, J. Kozák, Fodrek (74. Urbánek), Halenár (60. Piroska), P. Farkaš, P. Ďurica, Goncalves Pedro (68. Cleber), Saláta, O. Szabó. Tréner: Vladimír Weiss.
LA VALETTA: G. Agius – Falzon (85. Magro), Giglio (49. Mattocks), Hogg, Mifsud, Pace, Scicluna, Dimech, E. Agius, Bezzina, Grioli (66. D. Camilleri). Tréner: Paul Zammit.

Napíšte komentár