Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Dievčatá prípravky FC Petržalka sa predstavili na turnaji EPH U12 v Zlatých Moravciach

Zverenkyne trénerky Ivany Balážikovej reprezentovali náš klub na 3. ročníku Festivalu ženského futbalu SFZ v Zlatých Moravciach.

Šestnásť tímov z celého Slovenska sa stretlo na už tradičnom podujatí v deň finále Slovenského pohára žien. 1. máj tak patril turnaju prípraviek dievčat do 12 rokov, jedným z nich bili dievčatá FC Petržalka. „Máme za sebou vydarené účinkovanie na turnaji, aj keď o umiestnení sa nedá hovoriť. Organizátori nevyhodnocovali víťazov na základe výsledkov, ale na základe počtu strelených gólov. Spolu sme odohrali šesť zápasov. V základnej skupine sme odohrali tri stretnutia, viac sa nám darilo v druhej fáze turnaja, kde sme dokázali zvíťaziť v dvoch stretnutiach proti Podbrezovej a Trenčínu,“ zhodnotila výsledky FC Petržalka trénerka Ivana Balážiková.

V kádri jej družstva sme narátali 11 dievčat v bielo-čiernych farbách. „Tri hráčky boli z ročníka 2007, zvyšok kádra tvorili hráčky vo veku od 8 do 11 rokov,“ doplnila trénerka a bývalá spoluhráčka Márie Korenčiovej. Brankárka slovenskej futbalovej reprezentácie a AC Miláno pôsobila na turnaji v úlohe ambasádorky. „S Majkou sa stretli naše dievčatá počas turnaja a bola to pre ne vzácna chvíľa. Nechali si podpísať podpis-karty, urobili si niekoľko selfie, ja sama som sa potešila, že sa po dlhšom čase môžem stretnúť s bývalou spoluhráčkou. Pre dievčatá je futbalový príbeh známej slovenskej brankárky inšpiráciou a dôkazom toho, že aj v ženskom futbale je možné dosiahnuť na vysoké méty.“

Okrem zápasov si mohli dievčatá otestovať schopnosti aj v ďalších futbalových disciplínach v rámci sprievodných akcií na turnaji. „Niektoré si vyskúšali ďalšie disciplíny ako rýchlosť alebo presnosť streľby, bola to v podstate improvizovaná fanzóna pre mladé futbalistky. Pre náš klub to bola tretia účasť na 3. ročníku turnaja, dievčatá vedeli čo ich čaká v Zlatých Moravciach čaká a z podujatia si odniesli okrem futbalu aj ďalšie zážitky,“ zhodnotila trénerka FC Petržalka U12. „Po turnaji niektoré dievčatá sledovali s rodičmi finále Slovenského pohára žien, celkovo hodnotím vystúpenie na turnaji ako úspešné a motivujúce pre ďalší rast mladých futbalistiek,“ dodala na záver trénerka Ivana Balážiková.

Napíšte komentár