Dobrá správa - kanonier Hronec odložil ortézu, presne po 50 dňoch začína dnes s kondičným tréningom

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Dobrá správa – kanonier Hronec odložil ortézu, presne po 50 dňoch začína dnes s kondičným tréningom

V priebehu minulej sezóny sa z neho vykľul najskôr dirigent a neskôr aj kanonier a najlepší strelec nášho mužstva. Mieril za trofejou pre najlepšieho strelca IV. ligy, keď túto métu mu definitívne zahatalo vážne zranenie členka v zápase 28. kola doma proti TJ Záhoran Jakubov. Odvtedy ubehlo na deň presne 50 dní a JAKUB HRONEC sa dnes vracia do tréningového procesu. Zatiaľ nie na zelené trávniky, ale vzhľadom k rozsahu a vážnosti zranenia je dobrou správou skutočnosť, že od dnešného dňa bude rehabilitovať a pracovať na skorom návrate pod drobnohľadom kondičného trénera Petra Boďa.

Tri kolá pred koncom sme hrali s Jakubovom, v 35. minúte som vyskočil a zle som dopadol na ľavú nohu. Členková kosť vybehla zo svojho púzdra a roztrhla mi väzy. Mal som dva natrhnuté a jeden roztrhnutý väz v členku,“ spomína na inkriminovaný moment Jakub Hronec. Prvé správy hovorili o natiahnutých väzoch. Skutočnosť však bola iná. „Po prvom vyšterení a röntgene v nemocnici mi bolo povedané, že nič nie je roztrhnuté. Mali to byť len veľmi natiahnuté väzy. Vyzeralo to celkom fajn, no neskoršie vyštrenia o desať dní neskôr ukázali niečo úplne iné,“ vysvetľuje Hronec.

Nasledovali vyšetrenia a pre futbalistu nekonečné obdobie čakania na lekárske správy. Šesť týždňov som mal nohu v termoplastovej ortéze. Od lekára som mal naordinovaný absolútny pokoj. A tak som ležal, ležal a ležal… Dopoludnia som sledoval všetky telenovely, popoludní som preladil na seriály (smiech). Pred desiatimi dňami som sa zbavil ortézy, pomaly som začal robiť prvé kroky, absolvoval som rehabilitácie a som v štádiu, kedy by som o týždeň mohol začať behať. Vzhľadom k vážnosti zranenia to nie je nič samozrejmé, zvyčajne sa hráči po takýchto zraneniach vracajú na trávniky oveľa neskôr. Z tohto pohľadu som rád, že sa veci vyvíjajú pozitívne, hojí sa to veľmi dobre,“ pochvaľoval si najlepší strelec FCPA v minulej sezóne.

Dlhé týždne rekonvalescencie sú minulosťou a Jakub Hronec sa teší na prvý, zatiaľ len kondičný tréning. „Od dnešného dňa začínam trénovať individuálne s trénerom Boďom. Popracujeme na spevnení členka, pomaličky ho budeme zaťažovať, samozrejme, na kontakt s loptou si budem musieť ešte nejaký čas počkať. Čaká ma ešte jedna prehliadka u fyzioterapeuta a odhadom o ďalších desať až dvanásť dní by som mohol začať behať nejaké rovinky, po ďalších dvoch týždňoch by som si mohol dovoliť zmeny smeru.“

Fanúšikov a futbalovú verejnosť zaujíma predpokladaný termín definitívneho návratu technického stredopoliara na ihrisko. Aká je prognóza? „V tejto chvíli je veľmi ťažké odhadnúť čas. Uvidíme ako sa bude členok správať po záťaži. Ak by išli veci podľa najoptimistickejšieho scenára, v polovici augusta, možno v druhom alebo v treťom kole, by som mohol byť fit a k dispozícii trénerom,“ dodal na záver Jakub Hronec.

Napíšte komentár