Dva góly Gašparoviča – víťazstvo 2:1 nad Skalicou

V treťom prípravnom stretnutí zvíťazili zverenci trénera Borbélyho nad MFK Skalica 2:1.

Od úvodu bolo aktívnejšie naše mužstvo a vytvorilo si miernu prevahu. V 14. min unikol po pravej strane Kosorín, loptu si v šestnástke našiel Čerňanský, ale jeho pokus obrancovia Skalice zblokovali. Po polhodine hry, v 34. min Vician z priameho kopu trafil nebezpečne do priestoru brány, ale brankár Junas vytesnil jeho pokus na roh. Chvíľkové zaváhanie v strede poľa, kedy súper vyhral hlavičkový súboj a predĺžená lopta našla Šebestu, sme zaplatili gólom. Útočník hostí obišiel brankára Valacha a poslal loptu do odkrytej brány – 0:1.

Do druhého polčasu vstúpilo lepšie naše mužstvo. Aktívny Kosorin sa kľučkou pokúsil zbaviť v šestnástke obrancu Skalice, ten ho zastavil nedovolene a Lukáš Gašparovič sa z pokutového kopu nemýlil – 1:1. Hralo sa prakticky na polovici súpera a v 72. min sa lopta po osi Gašparovič – Prekop – Turčák dostala k poslednému menovanému a opäť len obetavý blok zadákov Skalice zabránil nebezpečnej strele striedajúceho Turčáka. Ten už o minútu orazítkoval z priameho kopu žrď a o ďalšie dve ho napodobnil Gašparovič, keď technickú strelu z priameho kopu odvrátil gólman hostí s námahou na roh. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 81. min. Prekop vyhral súboj pri čiare, efektnou pätičkou posunul loptu na pravej strane na rozbehnutého Turčáka a jeho center usmernil tiesnený Lukáš Gašparovič sklzom do siete. Hostia sa v samom závere pokúsili o vyrovnanie, naši hráči zvyšok zápasu kontrolovali, súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance a po kvalitnom výkone sa tešili z cenného víťazstva 2:1.

FC PETRŽALKA – MFK SKALICA 2:1 (0:1)

Góly: 48., 81. Gašparovič 2 (1. z 11m) – 35. Šebesta

PETRŽALKA: Valach (46. Švihel) – Kosorin (89. Morócz), Szöcz, Horník, Kozlovský – Sombat (67. Turčák), Vician, Nagy (83. Sopúch), Gašparovič – Piroska (46. Kavoň) – Čerňanský (46. Prekop)

SKALICA: Junas – Švrček, Popovič, Hlavatovič, Pospíšil – Frimmel, Blažek, Opiela, Nagy, Šebesta – Haša. Striedali: Milošovič – Milota, Matić, Mášik, Hollý, Koval.

HLAS PO ZÁPASE:

Balázs Borbély (tréner FC Petržalka): „Prvý polčas bol o jednej chybe, urobili sme ju bohužiaľ my, stopéri a obrancovia sa nezabezpečili a inkasovali sme gól. Medzihra nebola zlá, niekedy sme však chceli hrať v stredovej zóne príliš komplikovane, doplácali sme sa nepripravené finálne a predfinálne prihrávky. Centrovaným loptám chýbala kvalita a možno aj skúsenosti hrotového hráča. V polčase sme si povedali, že musíme zvýšiť agresivitu v súbojoch, to hráči dodržali a preniesli na ihrisko. Začali sme získavať odrazené lopty, začali sme vyhrávať súboje, mali sme viac loptu na kopačkách. Turčák a ďalší striedajúci hráči oživili hru, dobre naskočili do stretnutia a dvomi gólmi sa nám podarilo otočiť výsledok zápasu v náš prospech. Víťazstvo nás teší, ale nechceme sa uspokojiť. V hre je veľa nedostatkov, ale pred nami je ešte päť týždňov prípravy a čas, kedy môžeme na hre a forme mužstva popracovať. Nasledujúce dva a pol týždňa prípravy budú náročné, tréningy budú zamerané na rozvoj kondičných schopností, zvyšné dva týždne budeme ladiť formu a verím, že naša výkonnosť bude stúpať.“