Tri body z Liptovského Mikuláša po výhre 2:1

V zápase 23. kola zvíťazil náš tím na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1, oba góly zaznamenal Erik Prekop.

Po domácej bezgólovej remíze s Trebišovom cestovala Petržalka na pôdu MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Počas týždňa sa v Petržalke udiala zmena na poste hlavného trénera seniorského tímu. Vedenie ukončilo spoluprácu s doterajším lodivodom Balázsom Borbélym. Trénerovi Borbélymu srdečne ďakujeme za prácu, ktorú odviedol pre náš klub. Jeho meno bude naveky späté s postupom do celoštátnej II. ligy. Opomenúť nemožno ani jeho hráčske úspechy, keď doviedol Petržalku do skupinovej fázy Ligy majstrov s kapitánskou páskou na rukáve. Zahral si proti hráčom ako napr. Adriano, Luis Figo, Ricardo Quaresma, Stilian Petrov a mnohým iným hráčom svetovej extratriedy. Počas kariéry nazrel aj do reprezentácie Slovenska a vyskúšal si pôsobenie v nemeckej Bundeslige, Rumunsku či na Cypre. Na ihrisku vždy nechal srdce, neuhol zo súboja, vždy venoval futbalu úplne všetko. Je skutočnou žijúcou legendou Petržalky a želáme mu veľa úspechov v ďalšej trénerskej kariére.

Dočasným vedením tímu bol poverený Miroslav Mentel. Jeho asistentmi sú Dominik Tóth a Juraj Piroska. Trénerskú otázku by malo vedenie nášho klubu vyriešiť v priebehu nasledujúcich dní. V zostave trénera Mentela nahradil vykartovaného Jakuba Nemca urastený obranca Peter Sopúch. Denis Horník sa posunul na pravý kraj obrannej formácie. V závere si debut v našom drese pripísal mladík Filip Chabreček. Novou tvárou je brankár Matej Vozár, ktorý chytal v minulosti za Trenčín, Senicu a Inter Bratislava. 450 prítomných divákov videlo svižný zápas s množstvom šancí dvomi penaltami, skvelými brankárskymi zákrokmi, ako i množstvom iných emotívnych futbalových momentov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: 40. Bartoš – 7., 61. Prekop (2. z 11m)

Liptovský Mikuláš: Gábriš – Žákovič (73. Papaj), Gerát (19. Andrič), Kačerík, Staš, Lišivka, Čery, Laura, Bartoš, Kucharčík, Ondrek
Petržalka: Valach – Horník, Szöcs , Sopúch, Kozlovský – Sombat, Nagy, Vician, Turčák – Gašparovič – Prekop (90. Chabreček)

V 23. kole II. ligy odohrala Petržalka svoj zápas v Liptovskom Mikuláši. Súperom čiernobielych bol kolektív MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Petržalka otvorila skóre už v 7. minúte, keď sa po centri Sombata presadil kanonier Erik Prekop. O tri minúty vyrazil domáci brankár Gábriš Sombatovu strelu. V 19. minúte vystrelil nad Boris Turčák. V 23. minúte pohrozili domáci. Pokus Lišivku ale mieril vedľa Valachovej brány. V 26. minúte odkopol Patrik Gábriš loptu do bezpečia pred aktívnym Sombatom. Zakrátko vystrelil tesne vedľa technicky zdatný domáci futbalista Richard Bartoš. V 32. minúte zblokovala obrana Tatrana na roh šancu všadeprítomného Jozefa Sombata. V 40. minúte domáci vyrovnali. Strela Bartoša skončila s prispením nešťastného teču našej obrany za Valachovým chrbtom. Po góle domáci ožili a zvýšili tlak. Strela Kačeríka letela tesne nad. V 43. minúte mal tutovku na nohe Tomáš Staš. Frederik Valach ale fantastickým zákrokom vyrazil loptu na roh. Po prvom polčase tak Petržaka hrala s Liptovským Mikulášom nerozhodne 1:1.

V druhom polčase hra nabrala ešte väčší spád. V jeho úvode vystrelil vedľa stopér a v dnešnom zápase kapitán Petržalky Ladislav Szöcs. v 54. minúte hlavičkoval vedľa Bartoš. Po ňom vystrelil pohotovo Ivan Lišivka. Frederik Valach jeho pokus vyrazil. O chvíľu to skúšal z ľavej strany Staš. Valach aj tentokrát vyrazil jeho pokus na roh. v 60. minúte nariadil hlavný rozhodca Kristián Micheľ penaltu po faule na Turčáka. Erik Prekop sa nemýlil a poslal Petržalku do vedenia 2:1. Po góle sa Petržalka stiahla a Mikuláš prebral iniciatívu. Zatlačil ale do vážnejšej šance sa nedostal. V 71. minúte si domáci pýtali penaltu po páde Žákoviča v okolí pokutového územia. Domáci hráč dostal ale žltú kartu za filmovanie. V 79. minúte podrazil brankár Mikuláša v pokutovom území prenikajúceho Gašparoviča a Petržalka kopala druhú penaltu. Erika Prekopa však tentoraz vychytal Patrik Gábriš. Následne vystreli technicky z priameho kopu Tomáš Staš. Frederik Valach peknou robinzonádou jeho strelu zneškodnil. V nervóznom závere si šte Frederik Valach poradil s hlavičkou domácich a skúsený Lišivka poslal svoju strelu nad bránu. Petržalka tak udržala vedenie až do konca zápasu a v Mikuláši zvíťazila 2:1.

V dnešnom stretnutí hrali naši futbalisti výborne najmä v úvode zápasu. Výsledkom bol úvodný gól. Po nešťastnom vyrovnaní zvýšili domáci aktivitu, svoje šance ale zásluhou brilantného výkonu Frederika Valacha nevyužili. Aj jeho náprotivok Patrik Gábriš predviedol veľmi dobré zákroky, navyše zneškodnil pokutový kop. Z domáceho kolektívu hrali najlepšie autor gólu Richard Bartoš, útočník Tomáš Staš a stopér Ivan Lišivka. Hráči i priaznivci Tatrana viackrát vyslovili nesúhlas s rozhodnutiami hlavného arbitra Kristiána Micheľa. Viackrát si pýtali pokutový kop. Hlavný arbiter ale na biely bod neukázal. Aj keď môžeme s výrokmi rozhodcov nesúhlasiť, oni sú pánmi na ihrisku a my všetci to musíme rešpektovať. Hoci môžu domáci cítiť krivdu o ich prehre rozhodla najmä slabá efektivita. Naopak Petržalka šance využila a len vinou nepremenenej penalty nerozhodla o výsledku skôr.

Obrana fungovala dnes veľmi dobre, najmä z dôvodou prítomnosti Petra Sopúcha. Zlepšený výkon podal Ladislav Szöcs i Denis Horník. Vpredu sa presadil dvoma gólmi Erik Prekop. Výborne ho dopĺňal jeho kolega z útoku Jozef Sombat. Dobrým výkonom sa prezentoval znovu aj Boris Turčák. Hráči si tak mohli spolu s fanúšikmi, ktorí ich na Liptov prišli podporiť do sýta vychutnať oslavy víťazstva. Hráčom a realizačnému tímu srdečne blahoželáme k víťazstvu i predvedenému výkonu. Po štyroch zápasoch bez víťazstva tak zaknihovali dôležité tri body do vyrovnanej druholigovej tabuľky. Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v nedeľu 21.4.2019 o 10:30, keď na domácej pôde privítame futbalistov Partizána Bardejov BŠK. Veríme, že naši futbalisti sa pripravia na zápas zodpovedne a výsledkom ich práce v týždňovom tréningovom mikrocykle bude divácky príťažlivá hra s pozitívnym výsledkom, ktorý poteší verných fanúšikov čiernobielych farieb.