Dvojica Valach – Kozlovský odcestovala s reprezentáciou SR do 21 rokov do Turecka

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Dvojica Valach – Kozlovský odcestovala s reprezentáciou SR do 21 rokov do Turecka

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odcestovala dnes (9.1.) v dopoludňajších hodinách na prípravný kemp do Turecka. V tíme trénera Adriana Guľu figuruje aj dvojica hráčov FC Petržalka brankár FREDERIK VALACH a obranca SAMUEL KOZLOVSKÝ.

V podobnom duchu som vstupoval do nového kalendárneho roka aj pred rokom, kedy som cestoval na prípravný kemp s reprezentačnou 20-kou do Grécka. Z tohto pohľadu to pre mňa nie je nič nové. Počas sviatkov som sa pripravoval, nie som človek, ktorému vyhovuje vylihovanie na gauči,“ povedal ešte pred odletom počas zrazu v Senci, gólman Valach. Pred rokom odchytal polčas duelu proti Grécku, s akými ambíciami cestuje do Turecka? „V prvom rade sa chcem dostať do tempa a ak príde príležitosť nastúpiť v bráne v jednom zo zápasov, chcem podať čo najlepší výkon. V Senci sme absolvovali tréning na snehu, bola to celkom zábava, v Turecku očakávam lepšie podmienky. V Petržalke síce nestihnem úvodný zraz a tréning, verím však, že sa zapojím už do rozbehnutej prípravy v dobrej forme. Už teraz sa teším na chalanov a spoločnú zimnú prípravu,“ odkázal Frederik Valach.

Jeho spoluhráč Samuel Kozlovský je alternatívou pre trénera Guľu na kraj obrany. Aj on vie ako chutí januárová zimná príprava s reprezentačným výberom. V minulom roku absolvoval kemp v Aténach. „A teším sa aj na tohtoročný. Počas sviatkov som sa pripravoval s kondičným trénerom, do Turecka som dobre pripravený, chcem ukázať čo viem a ukázať sa v dobrom svetle,“ povedal pred odletom do Turecka v Senci Samo Kozlovský.

Tam ho čaká zaujímavá výzva v podobe dvoch duelov slovenskej 21-ky. Slovenskí sokolíci si zmerajú sily s juniorským tímom Fenerbahce Istanbul (11. januára 2019) a s futbalistami Uzbekistanu do 23 rokov (15. januára 2019). „Sú to zaujímaví súperi, najmä duel proti Škrtelovmu Fenerbahce bude mať špeciálny náboj. Samozrejme, rád sa s takouto futbalovou osobnosťou stretnem, mám sa od neho čo učiť. Verím, že aj tieto zápasy prispejú k tomu, že do Petržalky sa vrátim a zapojím do prípravy v dobrej forme. A aký je môj cieľ alebo prianie na rok 2019? V tejto chvíli som v kádri reprezentačného tímu do 21 rokov a mojim prianím je, aby to tak zostalo aj počas zápasov v rámci blížiacej sa kvalifikácie,“ dodal na záver Samuel Kozlovský.

Úvodný zraz FC Petržalka je naplánovaný na pondelok 14. januára, dvojica Valach-Kozlovský sa pripojí k tímu trénera Borbélyho s trojdňovým oneskorením, po prílete z Turecka, vo štvrtok 17.1.

PROGRAM ZÁPASOV SR 21:

11.01.2019 Slovensko 21 – Fenerbahce Istanbul
15.01.2019 Slovensko 21 – Uzbekistan 23

 

 

Napíšte komentár