Erik Prekop: „Ja tomuto mužstvu verím, do Žiliny si ideme po výsledok znamenajúci pekný záver jesene!“

Už teraz, pred záverečným duelom v Žiline sa dá povedať, že svoju misiu v priebehu jesene splnil. Nakoniec, toto tvrdenie platí o celom mužstve trénera Borbélyho. Strelecky ho potiahol najlepší strelec mužstva ERIK PREKOP. V poslednom kole znamenal jeho gól v nadstavenom čase do siete Lokomotívy Košice bod za remízu 2:2 a korunoval ním nezlomnú vôľu celého mužstva vydolovať napriek smole a nepriaznivému priebehu zápasu pred domácim publikom aspoň bod.

Veľa zavážila nepremenená penalta krátko pred odchodom do kabín. Nálada cez polčas v kabíne bola všelijaká, uvedomovali sme si, že do druhého polčasu sme mohli ísť za stavu 1:1. Zápas by sa odvíjal asi inak. Povedali sme si niektoré veci, tie sme splnili v zostávajúcom čase do poslednej bodky a v konečnom dôsledku nám to prinieslo bod za remízu 2:2,“ komentoval krátko po zápase spokojný strelec vyrovnávajúceho gólu Erik Prekop.

Ten v nadstavenom ukázal chladnokrvnosť a prečo je mužom momentu. Akrobaticky sa vložil do centrovanej lopty striedajúceho Ládyho a aj keď bol tiesnený stopérom košickej Lokomotívy, ustál jeho atak a z prvej poslal loptu za chrbát brankára hostí. Dodajme, že Lády predtým vykresal iskričku nádeje gólom v 85. minúte na 1:2 a výrazne zasiahol do deja zápasu. „Celé mužstvo ukázalo vôľu a charakter. Lopta išla do krídla, Fero Lády to tam dobre zasekol a poslal smerom na mňa. V druhom polčase sme mali neskutočné množstvo centrov, hovoril som si, že teraz to musí prísť. Bolo tam nejaké nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Ten ma tlačil do brány, našťastie som sa dobre zorientoval a chválabohu, padlo to tam,“ komentoval vyrovnávajúci gól jeho autor Erik Prekop.

Víťazné góly v nadstavenom čase chutia najlepšie. Žiaľ, tentoraz sme gólmi nedosiahli na tri body, ale aj gól na 2:2 má veľkú cenu. Ešte sme v kútiku duše verili, že môže prísť šanca aj na tretí, ale čas bol neúprosný, ďalšiu príležitosť ohroziť súpera sme si už nestihli vypracovať. Mužstvu dodal minulý zápas sebavedomie, fanúšikovia odchádzali zo štadióna spokojní a vďační aj za dosiahnutý bod.“

Zverenci trénera Borbélyho odohrali ďalší skvelý zápas a vybojovali bod s cenou zlata. Hráčom nebolo čo vytknúť, súpera zvierali celý čas pred bránou a odmietli sa lúčiť s domácim publikom prehrou. Fanúšikovia odmenili po zápase mužstvo potleskom a aj nezainteresovanému divákovi sa zápas musel páčiť. Posledný príbeh jesennej časti napíšu naši chlapci v zajtrajšom zápase 17. kola na ihrisku žilinského béčka. V domácom prostredí sme v 2. kole dokázali súpera poraziť 2:1.

„Čaká nás ťažký zápas, ale ja tomuto mužstvu verím. Viem aký máme charakter, akú máme kvalitu a som presvedčený o tom, že na posledný zápas sa skoncentrujeme a v Žiline odovzdáme maximum. Bolo by pekné zakončiť sezónu víťazstvom alebo bodovým zápisom, aby sme si po všetkom tom úsilí v priebehu sezóny, mohli vychutnať jej pekný koniec,“ dodal na záver sedemgólový strelec FC Petržalka Erik Prekop.

Zápas MŠK Žilina B – FC Petržalka je na programe zajtra (nedeľa 11. novembra) o 10:30 na štadióne MŠK, hlavným rozhodcom zápasu bude Peter Vlčej, na čiarach mu budú asistovať Martin Špivák a Matej Barenčík.