Erik Prekop je autorom prvého gólu v novom ročníku 2. ligy: "FC Petržalka je veľká futbalová značka!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Erik Prekop je autorom prvého gólu v novom ročníku 2. ligy: „FC Petržalka je veľká futbalová značka!“

Vstup do 2. ligy zvládol tím trénera Borbélyho na výbornú a z horúcej pôdy štvrtého tímu minuloročnej tabuľky priviezol tri body. Pod víťazstvo 2:1 sa podpísalo aj šesť predsezónnych posíl v základnej zostave. Gólový účet v petržalskom drese a premiérový gól nášho mužstva v 2. lige zaznamenal ERIK PREKOP.

20-ročný útočný hrot robil prvé futbalové kroky v Trenčíne, v minulej sezóne odohral 17 zápasov v drese bratislavského Interu. V stretnutí proti Lokomotíve Košice ukázal, prečo bol dlho v hľadáčiku nášho klubu a v lete sa sťahoval do FC Petržalka. Na Trenčín spomínam len v dobrom. Mal som možnosť okúsiť najvyššiu prvoligovú súťaž a pripísal som si štarty v európskych pohárových súťažiach. Na to sa nezabúda. Už počas pôsobenia v Interi som bol v kontakte s generálnym manažérom Kalinom, po súťaži nabrali debaty o pôsobení v Petržalke vážnejšie kontúry. FC Petržalka je veľká futbalová značka, zlákal ma seriózny prístup funkcionárov klubu a tiež skvelí fanúšikovia,“ povedal na úvod hráč so skúsenosťami zo zápasov proti NK Olimpija Ľubľana, Rapidu Viedeň, či Legii Varšava v pohárovej Európe.

V Petržalke som iba krátko, no moje očakávania sa splnili do bodky. A to som ešte nezažil aké je to nastúpiť v zápase pred domácim publikom… Od realizačného tímu až po najvyšších predstaviteľov klubu nie je nič, čo by som mohol niekomu vytknúť. Som tu maximálne spokojný,“ komentuje prvé týždne v bielo-čiernom drese 20-ročný forward nášho tímu. Práve jeho gólová hlavička vydláždila cestu k trom bodom v stretnutí s Lokomotívou Košice. „Pred zápasom sme vedeli, že nás čaká ťažký súper, no ja osobne som veril, že môžeme uspieť. Výsledok nie je pre mňa vzhľadom ku kvalite kádra prekvapením. Ak by súčasná Petržalka s týmto mužstvom účinkovala v minulej sezóne v 2. lige, umiestnila by sa v prvej šestke. Som o tom stopercentne presvedčený.“

Erik Prekop sa zapísal do streleckej listiny už v 11. minúte zápasu. V šestnástke si nabehol na center Pirosku a gólmanovi Fabinimu nedal šancu. Po góle si to namieril k oslavám priamo do fanúšikovského tábora Petržalky. „Keď som videl, že loptu má na kopačke Piroska, bolo mi jasné, kam sa treba rozbehnúť a nemýlil som sa. Dostal som skvelú prihrávku, loptu mi posadil priamo na hlavu a som rád, že to tam padlo. Gólová oslava? Nemal som žiadny plán kam sa rozbehnúť. Intuitívne som sa rozbehol práve k nim,“ popísal gólový moment z úvodu zápasu rodák z Trenčína.

Cesta z východu do Petržalky bola veselá. „Tak to som ešte nezažil. Cestou domov sme oka nezažmúrili. Počas celej cesty sa spievalo a skandovalo. Úlohy „dídžeja“ sa zhostil brankár Peťo Sokol, jeho poradcom pri výbere songov bol asistent Dominik Tóth. Aj to podčiarkuje skvelú atmosféru v tíme,“ komentoval návrat z Družstevnej pri Hornáde autor prvého gólu nového ročníka 2. ligy.

Na jeho streleckú fazónu sa budú spoliehať jeho spoluhráči aj v blížiacom sa nedeľňajšom dueli s MŠK Žilina „B“. Šošoni vstúpili do súťaže impozantne a v domácom prostredí uštedrili Partizánu Bardejov poltucet gólov. Tešili sa po víťazstve 6:4. „My sa nemáme prečo obávať sily Žilinčanov. Aj my máme svoju kvalitu. Verím, že predvedieme hru ako proti Lokomotíve a dočkáme sa opäť víťazstva. Pre divákov to bude nadštandardný druholigový duel a môžeme sa tešiť na skvelú divácku kulisu,“ hovorí pred šlágrom 2. kola Erik Prekop.

Ten už skúsenosti s návštevou na úrovni dvoch tisícok divákov má z pohárových súťaží. „To nič nemení na tom, že sa na zápas veľmi teším. Petržalské publikum je jedinečné a v druhej lige mu žiadny iný klub nemôže konkurovať. Sami dobre viete, že diváci majú povesť tých najlepších na Slovensku. Viem, že pre nich je FC Petržalka jedna veľká rodina. Aj preto urobíme všetko pre to, aby sme zostali na víťaznej vlne a tešili sa z víťazstva aj v nedeľu po zápase so Žilinou,“ dodal na záver Erik Prekop.

Duel 2. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže je na programe v nedeľu 29. júla o 10:30. Hlavným arbitrom zápasu bude Igor Kozák, na čiarach mu budú asistovať Peter Mihalík a Simeon Vass.

VIZITKA – ERIK PREKOP

Dátum narodenia: 8.10.1997
Miesto narodenia: Trenčín
Post: Útočník
Číslo dresu: 11
Kluby: AS Trenčín, Inter Bratislava
Motto: Životné motto nemám, pred vstupom na ihrisko sa však vždy prežehnám

  

  

Napíšte komentár