Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Erik Prekop pred zápasom s Bardejovom: „Zopakovať výkon z Liptova a tri body zostanú doma!“

V Liptovskom Mikuláši strelil pred týždňom dva góly, ale ako sám hovorí, v azda najťažšom období sezóny sa ukázala sila kolektívu, tímový duch a z neho prameniace odhodlanie zlomiť sériu nepriaznivých výsledkov vo svoj prospech. Stalo sa, mužstvo vedené trénerom Mentelom zaknihovalo pre tabuľku, sebavedomie hráčov a radosť fanúšikov dôležité víťazstvo. S výrazným prispením už 10-gólového ERIKA PREKOPA.

„My vnímame domácu remízu 0:0 s Trebišovom ako prehru. Navyše, prezentovali sme sa slabým výkonom. V Liptovskom Mikuláši sa ukázalo aká sme partia, ťahali sme za jeden povraz. Situáciu, ktorá nastala v klube sme sa snažili nevnímať, aj keď nám to bolo ľúto a každého to nejakým spôsobom zasiahlo. Povedali sme si, že taký je futbalový život a že musíme v Liptovskom Mikuláši vybojovať víťazstvo aj pre nášho bývalého trénera. Ako ste mohli vidieť, na ihrisku sme boli súdržní, keď jeden stratil, druhý zaňho zabojoval. Víťazstvo na Liptove znamená pre nás viac ako iba tri body,“ komentoval duel dvojgólový Erik Prekop.

Naposledy napol sieť v premiérovom zápase jarnej časti, keď v 35. min doma proti Komárnu zvyšoval na 2:0. Potom nasledovala štvorzápasová odmlka, aby na Litpove opäť potiahol gólmi mužstvo k trom bodom. Celkovo ich má na konte desať. „Prvý gól odštartoval výkop gólmana a vyhratý súboj Gašpiho (pozn. Gašparoviča) v strede poľa. Lopta sa dostala k Sombatovi, bavili sme sa o tom, aby sa pokúsil poslať loptu z prvého dotyku za obranu, Jožko to tam fantasticky poslal a padlo to tam. Chválabohu, dlhší čas som čakal na gól, už som mal na sebe tak trochu deku,“ komentuje prvý zásah Erik Prekop. Víťazný gól strelil z penalty. „Bol som na ňu určený spolu s Gašpim, pred penaltou mi povedal, že ak si verím, mám ísť. Zobral som si loptu, som rád, že z toho bol víťazný gól.“

Tri body z ihriska súpera sa žiada potvrdiť v zajtrajšom domácom dueli s Bardejovom. Východniari sú aktuálne na 12. mieste druholigovej tabuľky. „Verím, že sa nám podarí výsledkovo nadviazať na duel v Liptovskom Mikuláši. Z Liptova sme si priviezli pozitívnu energiu, opäť sme sa naladili na víťazstvá a ak zostaneme koncentrovaní a podáme podobný výkon, tri body zostanú doma. Verím, že sa nám to podarí,“ povedal Erik Prekop v čase, kedy už tréner Mentel zahájil úvodnou minútou štvrtkový tréning a prípravu na duel s Bardejovom. „Tipovať presný výsledok sa neodvážim, ale verím, že vyhráme. A kto dá góly? Hocikto. Hlavne nech sa po zápase tešíme z víťazstva,“ dodal Erik Prekop a rozbehol sa s krátkym meškaním k svojim spoluhráčom.

Zápas 24. kola FC Petržalka – Partizán Bardejov BŠK je na programe zajtra (nedeľa 21.4.) s výkopom o 10:30. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Patrik Papuča, na čiarach mu budú asistovať Milan Štrbo a Juraj Halíček.

Napíšte komentár