Erik Valla – 9-ročný fanúšik telom a dušou: „Mojim snom je raz otvoriť Sieň slávy FC Petržalka!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Erik Valla – 9-ročný fanúšik telom a dušou: „Mojim snom je raz otvoriť Sieň slávy FC Petržalka!

Má 9 rokov a žije si vo svojom bielo-čiernom svete. Spolu s otcom a rodinkou navštevuje zápasy FC Petržalka doma či vonku a zbiera vzácne artefakty od hráčov. Keby si niektorí z nich zabudol pred zápasom kopačky, nič sa nedeje, z toho množstva, ktoré má doma ERIK VALLA, by si určite vybral. Podpísané kopačky, mikiny, lopta, kraťasy. To nie je výbava kustóda petržalského tímu, ale zozbierané suveníry len 9-ročného Erika. Po zápase posledného kola v Žiline pribudol do zbierky prvý vysnívaný dres! Je za ním veľké futbalové srdce generálneho manažéra Andreja Kalinu.

Bolo krátko po zápase, jedinom počas roka, v ktorom sme výsledkovo vybuchli. Ako inak nazvať prehru 0:5 v Žiline? A predsa sa sezóna končila, minimálne pre fanúšika Erika, pekne. Na hlavnej tribúne žilinského štadióna spolu s otcom pozdravil zástupcov vedenia klubu a Andrej Kalina sa ho z voleja spýtal: Originálny dres od nejakého hráča už máš?“ Erik odpovedal, „nie, taký ešte nie.“ Potom nabrali veci rýchly spád. „A od ktorého hráča by si chcel? Odpoveď bola jednoznačná: „Od Fera Ládyho!“ zažiarili mladému fanúšikovi oči. Nasledoval telefonát do kabíny a o pár minút priniesol asistent trénera Dominik Tóth mladému fanúšikovi vysnívaný dres. Úžasné gesto Andreja Kalinu. Spolu s Ferkom Ládym pripravili pre Erika zážitok, na ktorý nikdy nezabudne.

Jeho zberateľské ambície sú jasné. „Zbieram od hráčov suveníry a raz by som chcel urobiť Sieň slávy FC Petržalka,“ hovorí o svojich veľkých plánoch Erik Valla. „Doma mám kopačky od Bora Turčáka, Alexa Ivána, Erika Prekopa a ďalších hráčov. Je tam tiež podpísaná lopta, brankárske rukavice, ale aj mikiny, kraťasy,“ hovorí s rozžiarenými očami Erik a jeho otec Stanislav dopĺňa: „Tento klub je naša vášeň. Možno v budúcnosti, v spolupráci s vedením klubu, sa nám raz naozaj podarí niečo ako Sieň slávy zrealizovať. Aj keď, to je ešte ďaleko. Tešíme sa z každého zápasu. Bez ohľadu na výsledok. S výnimkou toho prvého, na ihrisku Lokomotívy, sme boli na všetkých ostatných,“ hovorí otec, ktorý bol v slávnych časoch petržalského futbalu pri výhre v Lige majstrov v Porte. „Pracoval som vtedy na letisku, mal som k dispozícii letenky zadarmo, bol to zážitok na celý život.“

Na veľké zápasy v európskych pohároch si bude musieť 9-ročný syn Erik ešte počkať, ale už teraz prežíva zápasy nášho mužstva ako tie „veľké“ a v podobe suvenírov mapuje jednu z najcennejších a najkrajších etáp nášho klubu. Nakoniec, na otázku, prečo práve Fero Lády je jeho najobľúbenejší hráč, odpovedá: „Dal najviac gólov v 3. lige a pomohol nám k postupu o súťaž vyššie.“ Kiežby pribúdali do vitríny FC Petržalka ďalšie postupové trofeje a do zbierky Erika Vallu ďalšie cenné artefakty a suveníry!

Napíšte komentár