Fanúšik Tomáš Žigmund oslávil 30-ku, hráči a klub mu darovali podpísaný dres

Tomáš Žigmund: „Nečakal som to, som absolútne dojatý"
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Fanúšik Tomáš Žigmund oslávil 30-ku, hráči a klub mu darovali podpísaný dres

Tradičná ďakovačka a pozdravy hráčov s fanúšikmi trvala v nedeľu po zápase so Šenkvicami o čosi dlhšie ako zvyčajne. Vedenie klubu a hráči FCPA pripravili pre svojho verného fanúšika, pri príležitosti jeho životného jubilea, malé prekvapenie. TOMÁŠOVI ŽIGMUNDOVI zablahoželal manažér klubu Andrej Kalina a postupne každý hráč k čerstvej tridsiatke a z rúk kapitána Mariána Hada prevzal dres so smybolickým číslom 30.

Vídame ho na každom zápase, na rovnakom mieste. V čierno-bielych farbách víta hráčov pri nástupe a potom sa teší z každej vydarenej akcie, z každého gólu. Z rozprávania Tomáša Žigmunda je zrejmé, čo preňho petržalský klub znamená. „Keď vstal futbal v Petržalke z popola, moje srdiečko zaplesalo a sľúbil som si, že budem chodiť na každý zápas a budem fandiť s vervou. Viem, že futbal nie je len o víťazstvách, ale aj o prehrách. Pravé fanúšikovstvo nie je predsa o tom, že prídete na štadión keď sa vyhráva, ale aj vtedy, keď sa nedarí. Môj futbalový príbeh sa odvíja od roku 2000, takže do Petržalky chodím na futbal už celých sedemnásť rokov. Vtedy sa lámal chlieb, ktorému mužstvu budem fandiť a veľmi ma fascinovali zápasy na štadióne za Starým mostom. Páčila sa mi atmosféra na zápasoch, cítili som dobrú partiu ľudí, oslovili ma samotní fanúšikovia, ktorí fandili a fandia srdcom. Moje srdce bije za Petržalku!“

Pamätník minulých úspechov z nedávneho obdobia nedá dopustiť ani na súčasné mužstvo. „Som tu na všetkých zápasoch, po postupe do 4. ligy verím, že teraz zažijeme ďalší postup a posunieme sa zas o krôčik dopredu. Páči sa mi Peťo Čapla, Kubo Hronec, Dávid Marko v obrane, spomeniem aj Maríána Hada a v minulej sezóne Peťo Petráš, Halenár a Piroska. Škoda, že nezotrvali dlhšie, dúfam, že sa ešte vrátia, pretože majú čo ponúknuť,“ hovorí náš oslávenec a fanúšik Tomáš Žigmund.

Na zápasy chodí v drese č.14, ktoré nosil Juraj Halenár. To je replika zo sezóny, v počas ktorej strelil hetrik Celticu. Žiaľ, zápasy v rámci predkôl som ešte nevidel, ale slávne stretnutia v rámci skupinovej fázy Ligy majstrov proti Interu, Rangers a Portu som už absolvoval.“

V nedeľu prevzal od vedenia klubu a hráčov ďalší dres. Zdobia ho podpisy všetkých hráčov aktuálneho kádra FCPA. Po zápase mu ho odovzdal priamo na hracej ploche kapitán Marián Had. Nečakal som to, som absolútne dojatý, neviem, čo viac povedať? Ten, ktorý mám na sebe, budem nosiť aj naďalej na zápasy a tento od hráčov si nechám zarámovať a nájdem mu doma čestné miesto,“ hovoril s neskrývanou radosťou.

Pevne verím, že Petržalka sa vráti na futbalovú mapu Európy. Bohužial, udiali sa veci ktoré sa udiali tesne po Lige majstrov, no verím, že nič podobné sa už nezopakuje a klub sa prepracuje tam, kam patrí,“ dodal na záver jeden z najvernejších Petržalčanov a oslávenec Tomáš Žigmund.

S prianím pevného zdravia a radosti nielen z futbalu, sa ku gratulantom pripája celá petržalská rodina. Ešte raz živió a veľká gratulácia Tomáš!

  

Napíšte komentár