Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

FC Petržalka U19-ka stále na čele nadstavby, kapitán Korenačka: „Už to nepustíme!“

Základnú časť súťaže zvládli na výbornú a do nastavby vstupovali so štvorbodovým náskokom pred najbližším prenasledovateľom, druhým FK Dubnica nad Váhom. Po prvých piatich kolách, z celkového počtu 10 nadstavbových kôl, je rozdiel medzi dvomi ašpirantmi na postup do baráže o postup stále rovnaký. Reč je o FC Petržalka U19. Aktuálne je medzi týmto tímom a rovesníkmi z Dubnice v tabuľke rozdiel štyroch bodov. Veľa? Alebo málo? Dôležitý krok urobil tím trénera Šarmíra v sobotu, keď na pôde najväčšieho rivala remizoval 2:2. Vyrovnávajúci gól vsietili naši dorastenci v 86. min, viac o zápase hovorí kapitán FC Petržalka U19 SAMUEL KORENČKA.

„Góly odzrkadľujú priebeh zápasu. Začiatok patril nám, ujali sme sa vedenia, potom sme poľavili v tempe a po prestávke sa ujali domáci vedenia 2:1. Dôležité bolo, že sme sa nevzdali, opäť sme vystupňovali tempo, dostali sme súpera pod tlak a výsledkom bol vyrovnávajúci gól z kopačky Adama Sádovského štyri minúty pred koncom stretnutia,“ komentoval priebeh zápasu 6. kola nadstavby Samuel Korenačka.

Na svetelnej tabuli svietila 86. minúta a aj keď tlak nášho mužstva silnel, domáce mužstvo dovtedy úspešne odolávalo. „Hrali sme až do konca a tým, že sme sa dostávali do ofenzívy s väčším počtom hráčov, trochu sme odkrývali aj našu defenzívu a súper hrozil z brejkov. Nakoniec prišiel do šestnástky jeden z centrov, prvý hráč ešte loptu ideálne netrafil, ale hrotový útočník zatváral priestor na zadnej žrdi a pohotovo usmernil loptu do siete,“ opísal rozhodujúci moment zápasu a možno aj celej sezóny kapitán mužstva.

Gól má mimoriadny význam aj z pohľadu bodového a tabuľkového odstupu Dubničanov od nášho tímu. „Máme štyri body k dobru, mohlo to byť aj lepšie a mohli sme mať sedembodový náskok, ale mohlo to dopadnúť aj horšie. Škoda, že sme nebodovali naplno na ihrisku Karlovej Vsi pred dvomi týždňami a nevyužili sme remízové zaváhanie Dubnice,“ kalkuluje opora dorasteneckého mužstva a smerom k nedeľňajšiemu zápasu dodáva: „V každom prípade má gól z 86. min pre nás cenu zlata. Dubnica bola doteraz najlepším mužstvom, s akým sme sa v priebehu sezóny stretli a som rád, že bodovo držíme tohto súpera na dištanc. Čisto teoreticky, ak by sme uspeli v ďalších štyroch zápasoch, domáci zápas s Dubnicou v poslednom kole by mohol byť už len formalitou. Ale netreba predbiehať, pred nami je ešte ťažkých päť zápasov,“ krotí kapitán na jednej strane entuziazmus a zároveň netají odhodlanie vytrvať v boji o baráž až do konca.

„Náš cieľ zostáva nezmenený. Vieme, čo chceme dosiahnuť a nech to neznie neskromne, ale my to už nepustíme,“ povedal rozhodným hlasom Samuel Korenačka, kapitán mužstva s ambíciou doviesť do úspešného konca súboj o postup do baráže o 1. ligu.

Najbližší zápas odohrá starší dorast v sobotu (18.5.) o 10:00 proti FC ŠTK 1914 Šamorín.

ZVYŠNÉ ZÁPASY NADSTAVBOVEJ ČASTI – FC PETRŽALKA U19:
6. kolo / 18.05.2019 FC Petržalka – FC ŠTK 1914 Šamorín
7. kolo / 25.05.2019 ŠK 1923 Gabčíkovo – FC Petržalka
8. kolo / 01.06.2019 FC Petržalka – FKM Karlova Ves
9. kolo / 09.06.2019 Spartak Myjava – FC Petržalka
10. kolo/ 15.06.2019 FC Petržalka – FK Dubnica nad Váhom

Napíšte komentár