Fitness 94 prichádza s iniciatívou – chce osloviť (nielen) rodičov detí akadémie FCPA

Myslí to vaše dieťa s futbalom naozaj vážne? Chcete mu byť oporou a pomôcť v jeho napredovaní?
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Fitness 94 prichádza s iniciatívou – chce osloviť (nielen) rodičov detí akadémie FCPA

– Myslí to vaše dieťa s futbalom naozaj vážne?
– Chcete mu byť oporou a pomôcť v jeho napredovaní?


Potom venujte pozornosť článkom a videám v najbližších troch týždňoch v rámci klubovej kampane Fitnesscentra N94 a FC Petržalka Akadémia. Najvyššou prioritou klubu je mládežnícky futbal a vytváranie tých najlepších podmienok pre futbalový rast detí v akadémii. Aj preto angažuje klub špičkových trénerov a odborníkov v každej oblasti.

Napriek tomu, je tu faktor, ktorý nie je možné obísť a podieľa sa rozhodujúcou mierou na vývoji mladého futbalistu. Áno, ste to vy – rodičia – a vaša podpora. Nie sú to len prázdne slová, príkladov je viac ako dosť. Príbeh Pavla Nedvěda a jeho tréningy navyše, ktoré mu naordinovali v začiatkoch jeho rodičia. Príbeh Tomáša Rosického, ktorému rodičia nikdy nedovolili zaľahnúť do postele neskôr ako o deviatej hodine, či Mareka Hamšíka, pre ktorého kariéru sa rodičia dokonca zadĺžili, aby mohol odcestovať do Talianska a tam sa vydať na cestu, ktorú dobre poznáte. Až sa chce povedať – bez vplyvu rodičov to v istom bode v napredovaní mladého futbalistu jednoducho nejde.

Kondičný tréner Peter Boďo počas tréningu.

O tom, kam chceme nasmerovať komunikáciu medzi klubom a vami – rodičmi – hovorí kondičný tréner FCPA a slovenskej reprezentačnej 21-ky Peter Boďo. „Hlavnou myšlienkou je skutočnosť, že pri mimoriadnej konkurencii v špičkovom futbale, nie je dôležitý iba samotný tréningový proces a jeho kvalita, ale tiež to, čo mladý futbalista robí alebo nerobí mimo tréningových jednotiek. Poviem to priamo – dnes ak si futbalista mimo tréningov nepridá niečo navyše, na najvyššie priečky vo vrcholovom futbale nedosiahne. Je isté, že deti si v mladom veku tento fakt neuvedomujú a kým sa tak stane, prejdú kľúčové roky, počas ktorých mohli napredovať kvalitnejšie, no tie im už nikto nevráti. Aj preto chceme osloviť najmä rodičov. Tu a práve teraz. A povedať im, že náš klub je pripravený s nimi komunikovať a ponúknuť im, s ich dovolením, „to niečo navyše“, čo je pre ich deti rovnako dôležité, ako samotný tréningový proces.“

V nasledujúcih troch týždňoch bude každý pondelok na webovej stránke hovoriť tréner Peter Boďo na témy: „Individuálne tréningy ako nadstavba“, „Čo ponúka Fitnesscentrum N94“ a „Diagnostika mládežníckych hráčov“, v stredu a v piatok máme pre vás pripravený na facebooku FCPA videonáhľad do priestorov samotného fitnesscentra. Slovom a obrazom vám kondičný tréner Aleš Dunajčík, spolu s odchovancom FCPA a súčasným reprezentantom SR do 21 rokov Braňom Niňajom, ukážu niekoľko cvičení a budete sa môcť zoznámiť s atmosférou fitnesscentra na štadióne FCPA.

Okrem odborných ukážok toho, čo a ako správne cvičiť, sa dozviete, že dnes moderné diagnostické programy dokážu odhaliť aj u zdravých detí pohybové nedostatky napríklad v technike behu, ktorých odstránenie zohráva neskôr kľúčovú úlohu na ceste za najvyššími futbalovými métami. Najmä o nich budeme s vami hovoriť v nasledujúcich troch týždňoch v rámci klubovej kampane na podporu rozvoja vašich (našich) detí akdémie.

Napíšte komentár