1. FC TATRAN Prešov – FCP

1. FC TATRAN Prešov 1 - 1 FC Petržalka
11 mája 2019 - 17:00Štadión 1. FC TATRAN Prešov

V zápase 28. kola II. ligy remizoval 1. FC Tatran Prešov s FC Petržalka 1:1.

Po domácej výhre nad Banskou Bystricou čakal zverencov Miroslava Mentela výjazd do ďalekého Stropkova. Na miestnom štadióne si Petržalka zmerala sily s Prešovom. Súboj dvoch najstarších futbalových oddielov na Slovensku sa odohral v 28. kole II. ligy. V minulosti prešlo oboma klubmi niekoľko futbalistov. Za Tatran si zahrali bývalí hráči Petržalky napr. Vladislav Zvara, Radoslav Augustín, Peter Mriglot, Erik Havrila, ako i dvojica skúsených obrancov Vladimír Pončák a Peter Petráš, ktorí patria k najväčším osobnostiam a ozdobám druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. A hoci už Peter Petráš v našom klube nepôsobí, zanechal v klubovej histórii i srdciach fanúšikov čiernobielych nezmazateľnú stopu. Tréner Miroslav Mentel s asistentom Dominikom Tóthom urobili vo víťaznej zostave dve zmeny. V bráne debutoval v čiernobielom drese brankár Matej Vozár. V poli nahradil Jakuba Kosorína Jozef Sombat. Vyše 200 divákov, medzi ktorými nechýbala ani hŕstka najvernejších fanúšikov Petržalky videla dobrý zápas, ktorý priniesol dva góly, dve červené karty, osobné súboje i iné pekné futbalové momenty.

1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka 1:1

Góly: 21. Prekop – 39. Prekop (vl. gól)

1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Šimko (84. Kovačevič), Mitrović, Ondrej, Vilotić, Olejník, Keresteš , Cmiljanović (68. Strachan (82. Hricov)), Maník, Luterán, Kovalčík
FC Petržalka: Vozár – Horník, Szöcs , Nemec, Kozlovský – Sombat (76. Piroska), Nagy, Vician, Turčák (68. Kosorin) – Gašparovič (80. Sopúch) – Prekop

V 28. kole II. ligy čakala na Petržalku cesta na východ Slovenska do Stropkova, kde hráva domáce zápasy 1.FC Tatran Prešov. V bráne Petržalky dostal prvýkrát v sezóne šancu Matej Vozár. V 6. minúte si náš brankár poradil s priamym kopom Prešovčana Maníka. O tri minúty sa nákop Horníka prekvapivo obtrel o žrď Lukáčovej brány. V 13. minúte nenamieril Filip Maník medzi Vozárove žrde. V 21. minúte si niekoľko fanúšikov Petržalky, ktorí vycestovali na stretnutie zakričalo gól. Erik Prekop sa zbavil domáceho obrancu a rutinérsky doťukol loptu za chrbát Patrika Lukáča. Následne minul bránu Petržalky svojou strelou srbský legionár Vilotič. V 27. minúte vystrelil z diaľky nad domáci Ondrej . v 39. minúte sa Prešovu podarilo vyrovnať keď si po priamom kope domácich zrazil loptu nešťastne do vlastnej siete Erik Prekop. v 42. minúte hlavičkoval vedľa kapitán Tatrana Keresteš. Po prvom polčase tak Petržalka hrala s Prešovom nerozhodne 1:1.

V druhom polčase sa dlho na ihrisku nedialo nič pozoruhodné. Oba tímy sa snažili ale brzdili ich nepresnosti a chyby v komunikácii na ihrisku. V 66. minúte mal obrovskú šancu kanonier Prekop. Jeho prudkú hlavičku ale famóznym zákrokom vyrazil Patrik Lukáč. V 73. minúte chytil pozorný Vozár strelu Strachana. V 77. minúte sa zmenil počet hráčov na ihrisku. Po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy Jakub Nemec. Prešov tak dohrával v početnej výhode. V 84. minúte chytil gólman Lukáč strelu Prekopa. Na opačnej strane minul len o centimetre Vozárovu bránu Oliver Luterán. V závere vytiahol hlavný rozhodca Patrik Papuča druhú žltú a následne červenú kartu aj na domácej strane. Po faule na brankára Vozára ju videl Prešovčan Maník. Stretnutie tak odohrali obe mužstvá v počte desať hráčov a keďže gól už nepadol, rozišla sa Petržalka s Prešovom zmierlivo 1:1.

V dnešnom stretnutí bola na našom mužstve badateľná únava z dlhej cesty. Domácich ťažila hrozba vypadnutia, ktorá sa vďaka remíze aj naplnila. Ťažko povedať, pre koho je remíza väčšou stratou. Vzhľadom na tabuľku sú to ale určite domáci. Bod z ihriska súpera sa totiž vždy počíta. Je cennejší aj o fakt, že náš tím si ho domov odviezol z druhého konca našej krajiny. Po zápase sa hráči poďakovali fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu do Stropkova. Našu obranu dnes výborným výkonom dirigoval Ladislav Szöcs. Svojím výkonom pomohol aj debutujúcemu brankárovi Vozárovi. Ten ukázal výbornú techniku kopu, za inkasovaný gól nemohol, navyše v závere bol ošetrovaný. Jeho náprotivok Patrik Lukáč ukázal rovnako napriek mladému veku vyspelú brankársku techniku a predviedol jeden fantastický zákrok, ktorým zabránil prehre svojho tímu.

Z domáceho kolektívu bol najsnaživejší útočník Filip Maník. Z hráčov Petržalky smerom dopredu zahral znovu veľmi dobre Boris Turčák, ktorému sekundoval Lukáš Gašparovič. V zálohe dobre pracovala dvojica Martin Vician a Péter Nagy. Urastený Vician vyhrával osobné i hlavičkové suboje. Pohyblivý Nagy obehal veľa priestoru a pomáhal s rozohrávkou. Pri bránení v početnej nevýhode veľmi tímu pomohla prítomnosť kapitána Juraja Pirosku i skúseného Petra Sopúcha. Hrdinom zápasu v oboch zmysloch slova sa stal Erik Prekop, ktorý strelil oba góly zápasu. Bohužiaľ jeden smeroval do vlastnej siete. Aj takéto situácie futbal prináša. Obranca Jakub Nemec dostal červenú kartu oprávnene. V situácii, v akej sa nachádzal ale urobil to čo považoval za najlepšie možné riešenie. Počas celej sezóny odvádza pre náš tím kvalitné výkony, dokáže zahrať v strede obrany i na kraji. V budúcnosti si na podobné zákroky dá určite pozor, aby neoslabil svoj tím a neohrozil prípadný výsledok. Z istotou tak bude bohužiaľ chýbať v najbližšom meraní síl.

Hráčom a realizačnému tímu ďakujeme za bojovný výkon i za bod z ihriska súpera. Na hracej ploche nechali naši futbalisti všetko, pomáhali jeden druhému a odmenou im je udržanie nerozhodného stavu. Do konca súťaže ostávajú posledné dve kolá. Najbližšie privíta Petržalka v domácom prostredí na Sklodowskej v sobotu 18.5. 2019 o 17:00 tím MFK Skalica. Veríme, že sa na domácu rozlúčku s úspešnou druholigovou sezónou príde pozrieť čo najviac fanúšikov čiernobielych farieb a že im hráči predvedú kvalitné výkony i atraktívnu hru, ktorá povedie k priaznivému výsledku.