FC Petržalka – MFK Ružomberok B

FC Petržalka 1 - 3 MFK Ružomberok B
18 aug 2019 - 10:30FC Petržalka

V zápase 5. kola II. ligy podľahol tím trénerskej dvojice Dojčan – Ďurica tímu MFK Ružomberok B 1:3, jediný gól nášho mužstva zaznamenal v 86. min Ladislav Almási.

Po víťazstve v Slovnaft Cupe nad Zvončínom pokračovala Petržalka v nabitom programe. V 5. kole II. ligy privítala na domácej pôde rezervu MFK Ružomberok. Trénerom nováčika II. ligy je bývalý slovenský reprezentant, ktorý si urobil kariéru najmä v Slovane Bratislava, Ladislav Pecko. Jeho asistentom je bývalý stopér Petržalky, Peter Struhár. Za Ružomberok si v minulosti zahrala trojica Boris Turčák, Peter Sopúch a Šimon Kupec. Títo traja hráči tak mali v dnešnom zápase postarané o extra motiváciu. Trénerské trio Dojčan Ďurica, Tóth, znovu prestriedalo hráčov oproti pohárovému duelu. V bráne bol Frederik Valach. Do zostavy sa vrátili Nemec, Kupec, Almási, Oravec i Richnák. Naopak na lavičke náhradníkov ostali Čerňanský, Pochýlý, Krisztín, Edge, Nagy i brankár Peter Sokol. Čerňanský, Krisztín a Nagy zasiahli do zápasu v druhom polčase. Zápas, ktorý prilákal do Ovsišťa 980 divákov priniesol štyri góly, nešťastný vlastenec stopéra Sopúcha, viaceré šance i brankárske zákroky, zranenie Ružomberčana Holuba aj iné pekné futbalové momenty. Pre trest stále nemohol nastúpiť kapitán Petržalky Juraj Piroska. Na zápas sa prišli pozrieť aj bývalí hráči nášho klubu, Peter Čapla, Patrik Zahustel či Marko Vizváry.

FOTO : Tomáš Gál – FC PETRŽALKA

Góly: 86. Almási – 37. Dopater, 45. Sopúch (vl.gól), 65.Múdry

FC Petržalka: Valach, Horník, Szöcs , Sopúch (45. Čerňanský), Nemec, Oravec, Richnák (80. Nagy), Turčák, Kupec, Gašparovič (73. Krisztín), Almási

MFK Ružomberok B: Červeň, Kojnok, Mrva, Holub (32. Filinský), Madleňák, Kudlička, Múdry (75. Ondrek), Almásky , Dopater, Jedinák, Kružliak (55. Bobček)

Po postupe do 3. kola Slovnaft Cupu ukončila Petržalka náročný program zápasov domácim meraním síl s rezervou MFK Ružomberok. Tréner Dojčan postavil novú dvojicu stopérov Szöcs a Sopúch, Jakuba Nemca posunul na kraj obrany a Šimona Kupca vyššie do stredovej formácie. Hneď v úvode vystrašil obranu domácej Petržalky strieľaným centrom, ktorý letel vedľa Jedinák. Zakrátko hlavičkoval obranca Jakub Nemec. Brankár Jakub Červeň jeho hlavičku skvele vyrazil končekmi prstov nad brvno. V 10. minúte vystrelil pekne Horník. Brankár Červeň jeho pokus vyrazil a následne odkopla loptu do bezpečia obrana Ružomberka. V 24. minúte chytil Valach strelu Mateja Madleňáka. V 30. minúte hlavičkoval opäť Nemec odrazenú loptu vykopol obranca hostí len do vzduchu a pozorný Červeň ju nadvihol nad brvno. Zakrátko vyrazil brankár hostí aj peknú strelu Marcela Oravca. V 37. minúte otvorili hostia skóre. Po brejku a peknej akcii doťukol loptu za Valachov chrbát Michal Dopater. O dve minúty si s Dopaterovou strelou poradil Valach. V závere polčasu sa znovu menilo skóre v neprospech Petržalky. Stopér Peter Sopúch po nešťastnej hlavičke prekonal vlastného brankára Valacha. V priebehu prvého polčasu musel pre zranenie odstúpiť hráč hostí Alex Holub. Po polčase tak Petržalka prehrávala s Ružomberkom B 0:2.

Do druhého polčasu nahradil Sopúcha Čerňanský. Hneď v úvode sa postaral o vzruch stopér Nemec, ktorý svojou malou domov hlavou takmer prekonal Valacha. Ten stihol v poslednej chvíli loptu odraziť preč z brány. Na opačnej strane ihriska chytil Jakub Červeň hlavičku Szöcsa. V 52. minúte mieril tesne nad bránu hostí z priameho kopu Gašparovič. Na druhej strane hracej plochy netrafil bránu Petržalky Mário Almaský. V 63. minúte mieril rovnaký hráč nad. O chvíľu sa ale po ďalšej peknej kombinácii, kedy hostia vyšachovali našu obranu, presadil Timotej Múdry. 0:3. Potom prestrelil zblízka bránu Petržalky striedajúci Tomáš Bobček. V 78. minúte sa vyznamenal Frederik Valach, keď sa vrhol pod nohy Almaskému a tak zneškodnil jeho nájazd. V 87. minúte už len kozmeticky upravil výsledok na konečných 1:3 hlavou kanonier Ladislav Almási. Nič na tom nezmenila ani veľká šanca stopéra Szöcsa, ktorý zblízka prestrelil bránu hostí spod Čebraťa. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Patrika Kmeca sa tak zo zaslúženého víťazstva tešili hráči Ružomberka B.

V dnešnom zápase dostala Petržalka opäť prvý gól. Znovu tak musela otáčať nepriaznivý vývoj a v ligovom zápase si z piatich pokusov dosiaľ ani raz neudržala vzadu nulu. Na jednej strane to nie je dobrá vizitka pre našu obranu i brankára, ktorý ale tak ako aj v minulej sezóne je oporou tímu. Hráči Ružomberka hrali jednoducho, pozorne vzadu, vychádzali do protiútokov a boli efektívni v zakončení. Navyše ich podržal veľmi dobrými zákrokmi brankár Jakub Červeň. V prvom polčase zlikvidoval viacero dobrých šancí Petržalčanov, navyše s istotou a odvahou riešil vysoké lopty. Hra bola viackrát prerušená po súbojoch a hráči oboch tímov boli viackrát ošetrovaní. Toto vyhovovalo hosťom, ktorých hru smerom dopredu dirigoval skúsený kapitán Mário Almaský. Nebezpeční boli aj autori gólov Dopater i Múdry. Mladý tím zanechal v Petržalke veľmi dobrý dojem. Naše mužstvo sa vzadu dopustilo viacerých chýb a nedôrazov. Navyše sme dali hosťom darček v podobe vlastného gólu Petra Sopúcha. Je škoda, že si skúsený obranca, ktorý sa dostal prvýkrát v sezóne do základnej zostavy, dal nešťastný vlastný gól. Každý hráč má občas zlý deň, to ale neznižuje jeho kvalitu a schopnosti. Peter Sopúch je inteligentý futbalista, výborne hlavičkuje, má prehľad i dobrú kopaciu techniku.

V dnešnom zápase nehralo naše mužstvo dobre. Nepodarilo sa mu premeniť šance a hráči s výnimkou Borisa Turčáka a Bruna Čerňanského neukázali srdce a bojovnosť ako v zápasoch predtým. Absencia dvojice Piroska Kosorín bola cítiť. Ružomberčania dobre pokrývali Ladislava Almásiho, ktorý síce opäť skóroval, ale na body to bohužiaľ nestačilo. Naši futbalisti podali výkony pod svoje možnosti a musia popracovať na zlepšení. Napriek prehre ich verní priaznivci povzbudzovali, hnali dopredu a po zápase poďakovali. Najbližšie stretnutie odohráme v sobotu 24. 8. 2019 o 16:30, kedy budeme hosťami na ihrisku MŠK Púchov v Púchove. Veríme, že naši chlapci si v trénigovom procese rozoberú nedostatky z dnešného zápasu, zapracujú na zlepšení a dobrým futbalom i výsledkom potešia oko i srdce diváka fandiacemu klubu FC Petržalka.

Autor: Tomáš Emrich.