FC ViOn Zlaté Moravce – FC Petržalka

FC ViOn Zlaté Moravce 0 - 0 FC Petržalka
30 jan 2019 - 14:00Štadión FC ViOn Zlaté Moravce

Cenná remíza 0:0 na ihrisku prvoligistu v Zlatých Moravciach

Zverenci trénera Borbélyho remizovali v druhom prípravnom stretnutí v rámci zimnej prípravy na ihrisku účastníka najvyššej domácej súťaže FC ViOn Zlaté Moravce 0:0.

Na umelke sa hral od začiatku svižný futbal a aj keď brankári dlho neboli v permanencii, bolo sa na čo pozerať. Prvú vážnejšiu strelu vyslal kapitán domácich Válovčan, lopta sa však nezmestila medzi žrde a preletela nad brvnom. V 35. min na opačnej strane potiahol loptu na pravej strane Kosorín, jeho center hľadal v šetsnástke Pirosku, ale tiesnený obrancom sa k lopte nedostal. O minútu neskôr Valach kryl pokus Richtárecha a tak prvý polčas skončil bez gólov.

V druhej časti hry sa postavil medzi žrde debutant Švihel a pribudlo aj viac streleckých pokusov o zakončenie. Po hodine hry sa dostal na hranici šestnástky k tvrdej strele Piroska, lopta mierila nad brvno. O dve minúty neskôr sme boli najbližšie ku gólu. Loptu po pravej strane potiahol Turčák, na prednej žrdi si nabehol na center Prekop, ale jeho hlavičkové zakončenie len tesne minulo odkrytú časť brány ViOn-u. V 71. min opäť v strede poľa dobre zakombinoval Vician, preniesol hru na pracú stranu a center Turčáka nezužitkoval dobre bránený Gašparovič. V samom záver, v 90. min vyskúšal domáci Kelez strelou k žrdi pozornosť gólmana Švihela, ten jeho pokus zneškodnil a tak sa v druhom prípravnom zápase, na ihrisku fortunaligistu, zrodila bezgólová remíza 0:0.

ViOn: Chovan – Čögley, Asanović, Práznovský, Chren – Válovčan, Karlík, Ľupták, Richtárech, Brašeň – Tkáč.
Striedali: Krnáč – Duga, Ďubek, Kelez, Khomutov, Švec

PETRŽALKA: Valach (46. Švihel) – Kosorin (62. Kozlovský), Szöcs, Sopúch, Nemec – Sombat (46. Gašparovič), Kavoň (85. Vecsei), Nagy, Turčák (80. Morócz) – Piroska (62. Vician) – Prekop (62. Čerňanský)

HLAS PO ZÁPASE

Balázs Borbély (tréner FC Petržalka): „Proti kvalitnému súperovi sme odohrali dobrý zápas, som spokojný s výsledkom i s predvedenou hrou. V niektorých fázach mala hra veľmi dobré parametre. Na môj vkus, v prvom polčase sme si príliš komplikovali život vo vlastnej obrannej fáze, počas polčasovej prestávky sme si to vysvetlili a v druhej časti hry sme hrali lepšie, jednoduchšie. Vedeli sme sa dostať do hry, dobre sme kombinovali a vypracovali sme si gólové príležitosti. Škoda, že sme neboli efektívni, na druhej strane, výsledok je spravodlivý a odzrkadľuje dianie na ihrisku.“