FCP – ŠK Odeva Lipany

FC Petržalka 4 - 1 ŠK Odeva Lipany
24 apr 2019 - 16:30Štadión FC Petržalka

V zápase 25. kola zvíťazil FC Petržalka nad ŠK Odeva Lipany 4:1, do listiny strelcov sa zapísali Nemec, Piroska, Turčák a Gašparovič.

Po tesnej domácej prehre s Bardejovom pokračovali hráči Petržalky v rýchlom slede v nahustenom zápasovom programe II. ligy. v 25. kole privítali zverenci Miroslava Mentela na domácej pôde kolektív ŠK Odeva Lipany. Dedinku na východe Slovenska preslávili na futbalovej mape najmä jej dvaja rodáci, bývalý reprezentačný stopér a hráč škótskeho Celticu Glasgow Stanislav Varga a bývalý ligový útočník Pavol Šuhaj, ktorý si tiež vyskúšal pôsobenie v druhej najvyššej anglickej súťaži. V minulosti si za Odevu zahral v II. lige bývalý záložník Petržalky Ondrej Desiatnik.

Tréner čiernobielych Miroslav Mentel so svojimi asistentmi Dominikom Tóthom a Jurajom Piroskom, ktorý je zároveň kapitánom tímu urobili oproti poslednému stretnutiu tri zmeny v zostave. V základe sa objavili Jakub Nemec, Peter Nagy a Jozef Sombat. Na lavičke ostali Lukáš Gašparovič a Samuel Kozlovský. Martin Vician nebol na zápasovej súpiske. Takmer 700 divákov videlo veľmi dobrý zápas s piatimi gólmi piatich rozličných strelcov, tromi penaltami, množstvom šancí, pekných akcií a iných zaujímavých futbalových momentov.

Na stretnutie sa prišli opäť pozrieť viacerí bývalí hráči Petržalky, Ivan Schranz, Fero Hečko, Jakub Hronec, Dušan Vulin ako i útočník s brankárskymi rukavicami Miroslav Kaňuk, ktorý si v čiernobielom drese zachytal i zahral na hrote, ako i jeho „náprotivok“ Pavel Majdák, ktorého si fanúšikovia pamätajú ako hráča i brankára bez rukavíc. Aj takéto netradičné úlohy hráčov len podčiarkujú ich vernosť a oddanosť klubu i fanúšikom.

FC Petržalka – ŠK Odeva Lipany 4:1

Góly: 7. Nemec, 11. Piroska (z 11m), 52. Turčák, 80. Gašparovič (z 11m) – 48. Kráľovič

FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs, Sopúch, Nemec – Sombat, Horník, Nagy, Turčák (78. Kozlovský)- Piroska (21. Gašparovič) – Prekop (85. Čerňanský)
Odeva Lipany: Bartoš – Kraľovič, Miliutin (46. Marton), Dlugoš, Vysočan (84. Filip), Matej Hovančík, Štefčák, Štroncer, Kamenec, Sládek, Juraj Hovančík (78. Gomoľa)

Netradične, v strede týždňa, privítali futbalisti Petržalky na domácej pôde posledný tím tabuľky ŠK Odeva Lipany. Toto stretnutie odohrali čiernobieli v 25. kole II. ligy. v 7. minúte si domáci priaznivci zakričali gól, keď sa po Piroskovom rohu zavesil do vzduchu Jakub Nemec a hlavou prekonal Petra Bartoša v bráne Lipian. Zakrátko vystrelil po zemi Boris Turčák. Pozorný Bartoš ale jeho pokus kryl. V 11. minúte zvýšil z penalty nariadenej po faule na Erika Prekopa Juraj Piroska. Napodobnil legendárnu penaltu Antonína Panenku z finále majstrovstiev Európy vo futbale v Juhoslávii z roku 1976. V 15. minúte vyrazil s námahou Peter Bartoš Piroskovu strelu priamu z rohu smerujúcu pod brvno. Pod následnom rohu zazvonili Petržalčania na brvno Bartošovej svätyne a potom hlavičkoval vedľa kanonier Prekop. v 26. minúte to skúšal opäť Erik Prekop, jeho teč ale zblokovala obrana Odevy na roh. V závere polčasu pohrozili hostia. V 40. minúte to skúšal akrobaticky Štefčák. Valach jeho pokus chytil. O tri minúty vystrelil nebezpečne Matej Hovančík. Skvelý Frederik Valach jeho strelu vyrazil mimo priestor troch žrdí. Situáciu definitívne upokojil odkopom na roh Boris Turčák. Po prvom polčase tak Petržalka viedla zaslúžene 2:0.

V druhom dejstve Lipany ožili. V 48. minúte kopali pokutový kop. Kanonier Sládek namieril len do žrde, loptu však do brány pohotovo doklepol Kráľovič. V 52. minúte prenikol Boris Turčák a nádhernou strelou vymietol „šibenicu“ Bartošovej brány. Petržalka sa tak ujala vedenia 3:1. V 67. minúte vystrelil tesne nad aktívny Matej Hovančík. V 75. minúte chytil gólman Lipian strelu Prekopa. Na opačnej strane vyrazil Valach pokus Kráľoviča. Následná hlavička Marcela Vysočana bola nepresná. V 80. minúte upravil na 4:1 z jedenástky nariadenej za faul na Sombata Lukáš Gašparovič. Na opačnej strane zakrútil loptu najlepší hráč hostí Matej Hovančík tesne vedľa Valachovej žrde. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Maroša Libiaka sa tak Petržalka radovala zo zaslúženého víťazstva nad Lipanmi v pomere 4:1.

V dnešnom stretnutí podali naši hráči výborný kolektívny výkon. Vytvárali si šance, boli efektívni v zakončení. Obaja brankári predviedli pekné zákroky. Kapitán hostí Peter Bartoš vynikal aj fantastickou technikou kopu zo zeme aj z ruky. V tíme hostí bola najnebezpečnejšia dvojica Peter Sládek a Matej Hovančík. v našom tíme treba vyzdvihnúť najmä prácu oboch stopérov Ladislava Szöcsa a Petra Sopúcha. Veľmi dobre hral i krajný obranca Jakub Nemec. V zálohe zahral dnes veľmi dobre Peter Nagy. Kapitán Piroska si aj napriek krátkemu pôsobeniu na ihrisku pripísal gól a asistenciu. Krásny gól Borisa Turčáka a jeho celkový kvalitný výkon musel nadchnúť aj toho najnáročnejšieho fanúšika. Neúnavní boli obaja útočníci, hlavne Erik Prekop, ktorý svojou hrou prevyšuje úroveň súťaže a je ťahúňom tímu. Napriek mladému veku si počína ako skúsený harcovník. Hráči si spolu s fanúšikmi mohli naplno užiť pocit zaslúženého víťazstva.

Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu i trom bodom do tabuľky. Výhra určite pomôže hráčom po psychickej stránke a poteší i čiernobiele srdcia fanúšikov Petržalky. Najbližšie vycestujeme na zápas na ihrisko súpera. Už v nedeľu 28.4.2019 o 17:00 si zmeriame sily s kolektívom MFK Dubnica nad Váhom. Sme presvedčení, že víťazstvo nakopne hráčov do ďalšej práce a v tréningovom procese sa pod vedením členov realizačného tímu zodpovedne pripravia na zápas, a opäť urobia radosť sebe i všetkým nám, fanúšikom futbalového klubu FC Petržalka.