MFK Skalica – FC Petržalka

MFK Skalica 2 - 0 FC Petržalka
20 sep 2019 - 19:00MFK Skalica

V zápase 10. kola II. ligy podľahol FC Petržalka na ihrisku v Skalici domácemu MFK 0:2, najbližší zápas odohrá náš tím v stredu (25.9.2019) o 15:30. V zápase 4. kola Slovnaft Cupu sa predstaví ihrisku treťoligového OFK Dunajská Lužná.

MFK Skalica – FC Petržalka 2:0

Góly: 64. Šebesta, 82. Haša

MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota (74. Švrček), Popovič, Opiela, Mášik (85. Tomovič), Nagy, Frimmel, Haša, Šebesta, Blažek (90. Pospíšil)
FC Petržalka: Valach – Horník, Ondruš, Szöcs, Nemec, Kolčák, Christina (87. Oravec), Piroska, Turčák (87. Pochylý), Gašparovič, Almási

Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol. V 12. minúte odvrátil loptu pred domácimi útočiacimi hráčmi preč od brány v poslednej chvíli Denis Horník. O štyri minúty zneškodnil Martin Junas Almásiho hlavičku. V 20. minúte mieril z priameho kopu tesne vedľa kanonier domácich Haša a v 42. minúte chytil Valach hlavičku Milotu. Po prvom polčase tak odchádzali tímy do kabín za nerozhodného stavu.

Do druhého polčasu zvýšila Skalica postupne tlak. V úvode hlavičkoval vedľa aktívny Haša. V 56. minúte trafil z priameho kopu brvno domáci Frimmel. V 64. minúte otvorila Skalica skóre zápasu. Po skvelom reflexívnom zákroku Valacha sa k odrazenej lopte dostal Šebesta a strelou z 20 metrov upratal loptu do siete 1:0. Následne mieril tesne nad domáci mladík Mášik. O štyri minúty opečiatkovali Skaličania brvno druhýkrát, tentoraz hlavou. V 77. minúte minul Valachovu bránu hlavou znovu Roman Haša. O tri minúty chytil pozorný Junas hlavičku Almásiho. V 82. minúte upravil na konečných 2:0 pre Skalicu hlavou kanonier Roman Haša. Ďalší pokus Skalice Valach zlikvidoval. Do konca stretnutia sa už skóre nezmenilo a tak Petržalka prehrala v Skalici 2:0.

Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v Slovnaft Cupe. V stredu 25.9. 2019 o 15:30 budeme hosťami na ihrisku treťoligovej OFK Dunajská Lužná.