MŠK Púchov – FC Petržalka

MŠK Púchov 1 - 1 FC Petržalka
24 aug 2019 - 16:30MŠK Púchov

V zápase 6. kola II. ligy remizovali zverenci trénera Dojčana na ihrisku MŠK Púchov 1:1, gól nášho tímu strelil v 62. min Boris Turčák, za domácich vyrovnával na konečných 1:1 Kopiš.

Po domácej prehre s rezervou MFK Ružomberok cestovali hráči Petržalky na zápas do Púchova. V 6. kole II. ligy si zmerali sily s nováčikom súťaže MŠK Púchov. Púchov patril v minulosti k prvoligovým tímom, zahral si aj pohárové zápasy v Európe. Najslávnejší ýsledok, ktorý dosiahli jeho hráči bola remíza so španielskym gigantom FC Barcelona. Za klub z Považia si zahralo v minulosti aj viacero hráčov, ktorí pôsobili v Petržalke napr. Patrik Mráz, Dominik Štefún, Martin Luhový, bývalý reprezentant Kornel Saláta, či univerzál Jakub Rojko. Na lavičke MŠK sedí bývalý výborný stopér Vladimír Cifranič, ktorý si počas hráčskej kariéry zahral aj za Trenčín, 1.FC Košice, či českú Spartu Praha a trénoval aj fortunaligový AS Trenčín. Jeho náprotivok, rovnako bývalý výborný stopér Jozef Dojčan urobil oproti poslednému zápasu jednu zmenu v zostave, keď Petra Sopúcha nahradil Bruno Čerňanský. Kapitánsku pásku mal na rukáve miesto potrestaného Juraja Pirosku stopér Ladislav Szöcs. 750 divákov, medzi ktorými bola aj početná skupina fanúšikov Petržalky videlo zaujímavý zápas, s dvomi gólmi výbornými zákrokmi oboch brankárov, niekoľkými kurióznymi situáciami aj inými peknými futbalovými momentmi. Zápas sledoval z tribúny aj tréner MFK Dubnica nad Váhom, Peter Gergely.

MŠK Púchov – FC Petržalka 1:1 (0:0)

Góly: 65. Kopiš – 62. Turčák

MŠK Púchov: Strelčík – Ozimý, Pišoja, Brezničan, Lacko,Pilát, Michlík, Machara, Martinček, Kopiš (71. Martinko), Mugove (76. Pilný)
FC Petržalka: Valach – Horník, Szöcs, Nemec, Kupec, Turčák, Oravec, Richnák, Gašparovič (90. Krisztín), Čerňanský (75. Nagy), Almási

V 6. kole II. ligy odohrala Petržalka svoj zápas na ihrisku MŠK Púchov. Hneď v úvode zápasu vystrelil nebezpečne domáci Pilát. Jeho pokus ale mieril nad bránu Frederika Valacha. V 5. minúte namieril svoj pokus Horník len do bočnej siete. V 11. minúte mieril nad aj domáci Michlík. V 16. minúte si domáci futbalisti sami zavarili, keď po rohu Petržalky hlavičkoval obranca Púchova smerom na vlastnú bránu. Po následnom zmätku sa podarilo domácej obrane odvrátiť loptu do bezpečia. O dve minúty vystrelil z dobrej pozície vedľa Čerňanský. V 20. minúte po centri Mugoveho namieril Jakub Michlík svoju strelu do brvna Valachovej svätyne. Zakrátko chytil brankár Petržalky pokus Juraja Piláta. V 30. minúte mal veľkú šancu hráč Púchova Martinček. Frederik Valach ale jeho snahu skvelým zákrokom zmaril a s pomocou obrancu Šimona Kupca zblokovali aj následnú dorážku kapitána domácich Brezničana. V 33. minúte chytil brankár Strelčík pokus Almásiho. V 43. minúte vystrelil z otočky nad stopér Petržalky Jakub Nemec. Po prvom polčase bol tak stav nerozhodný 0:0.

Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. V 54. minúte vystrelil z priameho kopu Gašparovič. Kristián Strelčík jeho pokus skvele vyrazil na roh. v 61. minúte chytil pozorný Valach strelu Piláta. Následne sa Petržalka ujala vedenia. Po individuálnom prieniku prekonal Strelčíka presnou strelou Boris Turčák. 1:0 pre Petržalku. Z vedenia sme sa ale dlho netešili, keď už o tri minúty vyrovnal presnou hlavičkou domáci Kopiš. Potom vyriešil Valach pokus aktívneho Piláta. V 77. minúte vystrelil domáci hráč po odrazenej lopte nad. V závere zápasu mohli oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 87. minúte trafil Gašparovič spojnicu a následne hlavičkoval Richnák nad. Na druhej strane vyrazil Valach skvele pokus veľmi dobre hrajúceho Michlíka a následne odkopol loptu do bezpečia Jakub Nemec. A keďže v samom závere trafil hráč Púchova strelou vlastného spoluhráča, rozišli sa obe mužstvá zmierlivo 1:1.

Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zápasu Michala Čiernika išli oba tímy poďakovať fanúšikom za povzbudzovanie. Oba tábory vytvorili skvelú atmosféru. Púchovu pomáhali aj priaznivci českých klubov 1. FC Slovácko a SK Sigma Olomouc. Dnešný zápas bol zaujímavý až do konca. Hoci ho sprevádzali mnohé nepresnosti, tímy si vytvorili šance a striedavo ohozovali oboch brankárov. Tí si pripísali zopár skvelých zákrokov. Obranu domácich dirigoval skúsený kapitán František Brezničan. Rozohrával lopty, bol dôrazný vzadu a keď bolo treba kúskoval hru. Navyše bol v druhom polčase ošetrovaný a po zápase sa dostal do malej rozrtžky s Petržalčanom Borisom Turčákom. Smerom dopredu bola nebezpečná najmä trojica Michlík, Kopiš a Pilát. Z Petržalky hral dobre vzadu stopér Nemec. V zálohe dvojica Turčák a Gašparovič. Vpredu bojoval s dobre hrajúcou obranou Ladislav Almási a dnes gól napriek veľkej snahe nedal.

V prvom polčase bol v hre Marcel Oravec, v druhom sa do diania viac zapojil Róbert Richnák. Bod z ihriska súpera sa vždy počíta, na druhej strane chceli Dojčanovi zverenci určite viac. Veľkou chybou doterajšieho účinkovania Petržalky v II. lige, je fakt, že sme zatiaľ neodohrali ani jeden zápas na nulu. V každom zo šiestich stretnutí sme inkasovali, čo nie je dobrá vizitka pre obranu i brankára. Z posledných troch zápasov tak máme len jediný bod. Zlepšenie obrany, ako aj iné faktory sú potrebné na návrat na víťaznú vlnu. Tréner Dojčan s asistentmi Dominikom Tóthom a Jánom Ďuricom sa určite postarajú o nápravu, rovnako ako samotní hráči. Neprítomnosť kapitána Juraja Pirosku je citeľným oslabením nášho tímu. Najbližšie stretnutie odohráme v nedeľu 1.9. 2019, kedy na domácej pôde na Sklodowskej privítame mestského rivala ŠK Slovan Bratislava B. Derby zápasy v III. lige priniesli skvelé futbalové predstavenie na jeseň i na jar. Veríme, že sa hráči v tréningovom procese na prestížny zápas dobre pripravia a svojím výkonom i výsledkom potešia fanúšikov FC Petržalka.