Partizán Bardejov BŠK – FC Petržalka

Partizán Bardejov BŠK 1 - 2 FC Petržalka
27 júla 2019 - 17:30Partizán Bardejov BŠK

V zápase 2. kola zvíťazili zverenci trénera Dojčana na ihrisku Partizána Bardejov BŠK 2:1, do listiny strelcov sa zapísal Boris Turčák a Denis Horník.

Po úvodnom domácom víťazstve nad Trebišovom vycestovali hráči Petržalky na stretnutie 2. kola II. ligy na zápas do Bardejova. Tu si zmerali sily s tímom Partizán Bardejov BŠK. V Petržalke zarezonoval najviac v týždni príchod jej bývalého hráča a slovenského reprezentanta Jána Ďuricu. Ten posilní trénerský tím ako asistent trénera Dojčana. Ján Ďurica bol pilierom obrany Petržalky počas jej cesty v Lige majstrov, podieľal sa výraznou mierou i na zisku prvého titulu pre náš klub. Bol to práve on kto premenil v pamätnom zápase v Belehrade penaltu, ktorá rozhodla o postupe cez FK Partizan Belehrad do skupinovej fázy Ligy majstrov. Neskôr si zahral vo viacerých zahraničných kluboch napr. v ruskom Lokomotive Moskva, tureckom Trabzonspore, či nemeckom Hannoveri. Zúčastnil sa i na MS vo futbale v Južnej Afrike. Najcennejší dres s dvojkrížom na hrudi si obliekol 91-krát. Patrí tak bezpochyby medzi legendy Petržalky i slovenského futbalu. Jánovi Ďuricovi želáme úspešné pôsobenie v našom klube, srdečne ho vítame a sme presvedčení, že bude prínosom pre kabínu i ostatných kolegov v realizačnom tíme. V Bardejove pôsobí i ďalšia legenda nášho klubu, brankár Juraj Čobej. Opora Petržalky v bráne počas ťaženia v Lige majstrov pôsobí pre ženskom tíme Bardejova, ako tréner brankárok. Partizán Bardejov patrí medzi najlepšie ženské futbalové tímy na Slovensku spoločne napr. so Slovanom Bratislava, Spartakom Myjava, či NMŠK 1922 Bratislava. Tréner Dojčan urobil v zostave oproti prvému zápasu jedinú zmenu, keď Jessieho Edgea nahradil Marcel Oravec. Takmer 800 divákov videlo zápas dvoch rozdielnych polčasov, tri góly, pekné akcie, skvelé zákroky oboch brankárov ako i iné pekné futbalové momenty. NA stretnutie sa prišiel pozrieť i bývalý hráč a legenda Petržalky Peter Petráš, či bývalý tréner čiernobielych Alexander Zachariáš. Pred zápasom sa domáci oficiálne rozlúčili s členmi realizačného tímu Partizána Dušanom Molčanom a Vasilom Baranokom.

Partizán Bardejov BŠK – FC Petržalka 1:2 (1:0)

Góly: 23. Maník – 55. Turčák, 82. Horník

Partizán Bardejov: Čikoš-Pavličko – M.Keresteš, Berežný, Bartek, Petko, Kica, Micherda, Človečko (85.D. Keresteš), Horodník (75. Dupkala), Voško (60. Somov), Maník

FC Petržalka: Valach – Horník, Szöcs, Nemec, Kupec – Kosorin, Richnák (46. Gašparovič), Oravec, Turčák – Piroska – Almási

Víťazná prestrelka proti Trebišovu znamenala prvé víťazstvo v sezóne pre Petržalku. Úvodný zápas na ihrisku súpera odohralo naše A-mužstvo na pôde Bardejova. V 12. minúte Valach hravo zneškodnil slabú hlavičku domáceho Človečka. V 23. minúte otvoril Bardejov skóre zápasu. Nikým nekrytý Maník strelou po zemi z približne 25 metrov prekonal Valacha. O štyri minúty namieril svoj priamy kop nad bránu Petržalky Horodník. V 32. minúte sa predieral Petržalčan Almási, obrana domácich ale jeho pokus zblokovala na roh. v 38. minúte namieril z priameho kopu tesne nad kapitán Piroska. V závere polčasu nemieril presne z priameho kopu ani domáci Miroslav Keresteš. Po slabom prvom polčase tak Petržalka prehrávala v Bardejove 0:1.

Do druhého dejstva vymenil Róberta Richnáka Lukáš Gašparovič. Jakub Kosorin sa posunul do obrany a Denis Horník do stredu zálohy. V 48. minúte mal gól na kopačke domáci Maník, Valach jeho pokus skvele vyrazil na roh. v 55. minúte Petržalka vyrovnala. Po centri Horník dotlačil loptu hlavou za chrbát Čikoša-Pavlička Boris Turčák. O dve minúty vypálil domáci Miroslav Keresteš. Frederik Valach si ale pripísal ďalší výborný zákrok a domácemu bekovi jeho šancu zmaril. Onedlho trafil striedajúci Somov bočnú sieť. V 65. minúte chytil Valach aj strelu Človečka. Na opačnej strane zblokoval múr Bardejova pokus Juraja Pirosku z priameho kopu na roh. V 71. minúte chytil Valach aj pokus aktívneho Horodníka. Na opačnej strane vyrazil končekmi prstov na roh domáci gólman Čikoš-Pavličko strelu Almásiho. O tri minúty odkopol brankár Bardejova loptu pred Turčákom. V 80. minúte sa Ján Čikoš-Pavličko vyznamenal, keď skvele vyrazil pokus Denisa Horníka. V 82. minúte ale kapituloval, keď Denis Horník dorazil loptu do brány Bardejova po zmätku v pokutovom území. Petržalka sa ujala vedenia 2:1 a to si postrážila až do záverečného hvizdu hlavného arbitra zápasu Mareka Mastiša. Po stretnutí sa oba tímy vydali poďakovať fanúšikom za povzbudzovanie. Šťastnejšia bola ale malá skupinka priaznivcov Petržalky, ktorá si z Bardejova odviezla cenné víťazstvo 2:1.

Dnešný zápas mal dva rozdielne polčasy. V prvom domáci skórovali z prakticky jedinej strely na bránu. Iné väčšie šance si ani jeden tím nevypracoval. Druhý polčas bol iný. Oba kolektívy hrali aktívne, vytvárali si šance a brankári Čikoš-Pavličko i Valach mali čo robiť. Obaja previedli niekoľko skvelých zákrokov, ktorými svoje tímy podržali. Z domáceho kolektívu boli aktívni najmä ofenzívni hráči Maník, Horodník i Človečko. Nášmu tímu výrazne prospelo polčasové striedanie. Lukáš Gašparovič bol veľmi aktívny, bojoval a zapájal sa do kombinácii. To isté platí i o Borisovi Turčákovi, ktorý dal aj vyrovnávajúci gól. Mužom zápasu je ale Denis Horník. Mladý univerzál mal prsty v oboch góloch a nebyť fantastického Čikoša-Pavlička mohol pridať ešte jeden. Obrana dirigovaná stopérom Ladislavom Szöcsom fungovala spoľahlivo a najmä po góle na 1:1 hrali hráči vzadu s veľkou istotou. V druhom dejstve sa zlepšila aj dvojica krajných obrancov Šimon Kupec s Jakubom Kosorinom. Slušný výkon podal i Marcel Oravec.

Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu i predvedenému výkonu. Hráči ukázali srdce, bojovnosť a znovu otočili nepriaznivý stav. Toto víťazstvo je najlepšou pozvánkou na nasledujúce kolo. V nedeľu 4.8. 2019 o 10:30, privítame na domácom trávniku kolektív MŠK Žilina B. Veríme, že naši hráči nadviažu na predošlé dobré výsledky a s podporou fanúšikov čiernobielych si zapíšu ďalšie body do tabuľky.