Slovnaft Cup 2. kolo: FK AGROPO ZVONČÍN – FC Petržalka

FK AGROPO ZVONČÍN 0 - 8 FC Petržalka
14 aug 2019 - 17:00FK AGROPO ZVONČÍN

FC Petržalka si vybojoval postup do 3. kola najvyššej pohárovej súťaže po výhre 8:0 na ihrisku TJ Družstevník Zvončín. Hetrik dosiahol Bruno Čerňanský, ďalšie góly pridali Horník, Pochylý, Edge, Nagy a Oravec.

Po prehre so Šamorínom sa Petržalka zapojila do Slovnaft Cupu. V 2. kole národného pohára pridelil žreb zverencom Jozefa Dojčana kolektív TJ Družstevník Zvončín, ktorý hráva v V. lige v okrese Trnava. Vzhľadom na nabitý zápasový program urobil tréner Dojčan viacero zmien v zostave. V bráne bol namiesto Frederika Valacha Peter Sokol. Do zápasu vôbec nezasiahli Juraj Piroska, Ladislav Almási ani Róbert Richnák. Na lavičke ostal Jakub Nemec. Od začiatku zápasu dostali priestor Peter Sopúch, Nikolas Pochylý, Lukáš Krizstín, Bruno Čerňanský, Tomáš Nagy i Angličan Jesse Edge. Pre Nagya, a Krisztína to bol debut v našom drese v súťažnom zápase. Kapitánom tímu bol skúsený obranca Peter Sopúch. 700 prítomných divákov videlo skvelé futbalové predstavenie, ktoré prinieslo osem gólov, mnoho šancí, hetrik Bruna Čerňanského, dve premenené penalty, krásne góly aj iné pekné futbalové momenty.

TJ Družstevník Zvončín – FC Petržalka 0:8 (0:2)

Góly: 12. Horník, 16. Pochylý, 47. 50. 52. Čerňanský (3. z 11 m), 59.Edge 63. Nagy (z 11 m), 89. Oravec
Zvončín: Strmenský – Bron, Daniš (56. Vandák), Glasa, Lošonský, Klenkovič, Vyskoč, Planeta, Zelenský (64. Matlák), Rumpel (58. Benkovský), Brečka
Petržalka: Sokol – Horník, Szöcs (46. Kupec), Sopúch, Krisztín, Edge, Nagy, Pochylý, Turčák(46. Kosorin), Gašparovič (46. Oravec), Čerňanský

Po štarte ligovej súťaže sa mužstvo FC Petržalka zapojilo aj do Slovnaft Cupu. V jeho 2. kole si zmerlao sily so Zvončínom. V dedinke pri Trnave udrela Petržalka už v 12. minúte keď sa po rohu Gašparoviča presadil na zadnej žrdi presnou strelou Horník. O štyri minúty zvýšil na 2:0 hlavou po centri Gašparoviča Nikolas Pochylý. Následne minul bránu Zvončína v dobrej pozícii Čerňanský. V 31. minúte neuznali Zvončínu gól pre ofsajd. V 38. minúte zblokovala obrana domácich pokus Pochylého. Zakrátko chytil brankár Strmenský šancu Čerňanského. Následne si brankár domáceho mužstva poradil aj pri šanciach Gašparoviča a Turčáka. Jediná strela na bránu v prvom polčase z kopačky domáceho Brečku Sokola našla pripraveného. Po prvom polčase tak Petržalka viedla v Zvončíne 2:0.

V druhom polčase prišli chvíle Bruna Čerňanského. Tréner Dojčan urobil trojité striedanie a poslal na ihrisko Kupca, Oravca a Kosorina. Tí vymenili trojicu Szöcs, Turčák a Gašparovič. V 47. minúte zvýšil Bruno Čerňanský presnou strelou po zemi na 3:0. Následne gólman Strmenský zneškodnil jeho pokus. v 50. minúte doťukol Čerňanský loptu do siete po peknej kombinácii prihrávkami po zemi. 4:0 pre Petržalku O dve minúty uzavrel z penalty náš útočník čistý hetrik. Zvýšil tak náskok na 5:0 pre čiernobielych. V 59. strelil krásny gól do „šibenice“ z priameho kopu Jesse Edge a otvoril si strelecký účet v našom tíme – 6:0. Zakrátko to skúšal mladý obranca Krisztín. Pozorný Strmenský jeho strelu vykopol, následný pokus Lukáša Krisztína lízol tyč brány Zvončína. V 63. minúte zvýšil na 7:0 z penalty po faule na skvele hrajúceho Čerňanského mladý stredopoliar Tomáš Nagy. Potom pohrozili aj domáci. v 68. minúte minul bránu Dominik Vyskoč. O tri minúty najskôr vyrazil Daniel Strmenský pokus Krisztína. Potom mieril vedľa Petržalčan Pochylý. Následne zblokovala obrana snahu Bruna Čerňanského. Na druhej strane mieril nepresne opäť Vyskoč. V 85. minúte minul bránu aj kapitán Zvončína Marek Planeta. V závere stretnutia ešte upravil na konečných 8:0 pekným lobom striedajúci Oravec a na brvno neisto pôsobiaceho Sokola zazvonil domáci Radovan Matlák. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zápasu Ľuboša Kačengu sa tak z víťazstva i postupu tešili zaslúžene hráči Petržalky, ktorí sa poďakovali fanúšikom za podporu a povzbudzovanie počas celého zápasu.

V dnešnom stretnutí potvrdila Petržalka úlohu favorita a húževnatého súpera zaslúžene zdolala. Domáci hráči ale hrali korektne, snažili sa, boli dobrí technicky. V záverečnej časti stretnutia im už došli sily. Brankár Daniel Strmenský predviedol napriek inkasovaným gólom veľmi pekné zákroky a nebyť jeho rozdiel v skóre by bol zaiste dvojciferný. Ukázal rýchly pohyb, dynamiku a dobrú kopaciu techniku. Domácich futbalistov napriek prehre odmenili ich fanúšikovia zaslúženým potleskom. Z domáceho kolektívu hrala dobre dvojica Dominik Vyskoč a kapitán Marek Planeta. Hoci nedali gól. Párkrát pohrozili nebezpečne našej obrane. V našom tíme ukázali hráči z lavičky chuť ukázať čo dokážu. V prvom polčase riadil našu hru Lukáš Gašparovič. V druhom prebral taktovku dnes famózny Bruno Čerňanský, strelil hetrik, vybojoval dve penalty a neustále hrozil obrane Zvončína. Veľmi dobre zahrali Nikolas Pochylý aj Jesse Edge, obaja skórovali.

V druhom polčase dirigoval hru zálohy Tomáš Nagy. Nestratil sa ani ďalší mladík Lukáš Krisztín. Góly, ktoré strelili Oravec a Edge boli navyše exportné a museli potešiť oko aj toho najnáročnejšieho futbalového fanúšika. Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k výhre i postupu do ďalšieho kola. Najbližší zápas odohráme už v nedeľu 18. 8. 2019 o 10:30, kedy v 5. kole II. ligy privítame v Ovsišti kolektív MFK Ružomberok B. Veríme, že dnešné víťazstvo nabudí hráčov, že zvládnu náročný zápasový program a peknou hrou i výsledkom potešia všetkých nás, ktorým v hrudi bije čiernobiele srdiečko pre klub FC Petržalka.