Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

František Hečko: „Dostalo sa mi veľkej pocty, proti Trebišovu očakávam vypätý zápas a tri body pre nás!“

Prezident klubu sa o ňom vyjadril ako o klubovej legende, fanúšikovia naňho nedajú dopustiť. V petržalskom drese vybojoval tri postupy a stál pri prvých krokoch úspešnej cesty klubu z 5. ligy až do druhej najvyššej celoštátnej súťaže. Na ihrisku poctivý hráč, mimo neho osobnosť s rešpektom a prirodzenou autoritou. FRANTIŠEK HEČKO sa svojim prístupom k futbalu a fanúšikom stal symbolom novodobej histórie klubu. Zástupcovia klubu sa mu pred derby zápasom s Interom poďakovali za odvedené služby a odovzdali pamätnú plaketu a dres s číslom 17.

„Je to veľká pocta. Od prezidenta Mareka Mojta, cez vedenie klubu, realizačný tím, hráčov až po fanúšikov, sa mi dostalo uznania a vďaky. Boli to príjemné pocity, veľmi podobné tým, ktoré som zažíval každú druhú nedeľu pri nástupe na ihrisko. Som vďačný za privítanie, cítil som sa pred zápasom i počas neho ako medzi svojimi, ako doma,“ povedal po tom, ako pred posledným domácim zápasom s Interom zožal počas slávnostného ceremoniálu potlesk zaplnených tribún.

„Inter stavia hru na kombinácii a individuálnych prednostiach a určil vývoj zápasu otváracím gólom. My sme ukázali silu, nepoložili sme sa a dokázali sme vyrovnať skóre, hoci v samom závere sme mali niekoľko príležitostí zápas otočiť vo svoj prospech. Hralo sa derby, myslím si, že remíza nakoniec tomuto sviatočnému zápasu svedčala,“ spomína na nedávne derby Fero Hečko.

Aktuálne pôsobí v rakúskom ASV Statzendorf. „V rakúskych kluboch na tejto úrovni je to o niekoľkých zahraničných hráčoch a futbale viacmenej pre radosť. Aj keď, ja som hral futbal pre radosť aj v Petržalke. Chcel som skúsiť niečo nové, navyše nemusím dochádzať každý deň na tréning a to mi vyhovuje aj kvôli práci a súkromným aktivitám. Na zápasy dochádzam asi 150 km, tešíme sa výbornej športovej atmosfére, v klube máme v tejto sezóne postupové ambície, aj z tohto pohľadu som spokojný.“ ASV Statzendorf pôsobí v rakúskej 1. Klasse West-Mittesa, klubovými farbami sú biela a červená, Ferko Hečko oblieka dres s číslom 7. „V minulosti mal sedmičku v Petržalke Augustín, ja som si vzal číslo 17 a už som pri ňom zostal. Keď som sa svojho času do Petržalky vrátil, opäť som si vzal 17-ku.“

Už zajtra, netradične v piatok, sa stretne naše mužstvo v zápase 22. kola na domácom ihrisku s aktuálne trinástym mužstvom druholigovej tabuľky Slavojom Trebišov. „Očakávam vypätý zápas, súper je namočený v bojoch o záchranu, nám velí domáce prostredie vyhrať a získať tri body. Tabuľka je vyrovnaná, stačia dve zaváhania a ste o niekoľko poschodí nižšie… Verím, že vyhráme a ukážeme na ihrisku hernú dominanciu. Nakoniec, na jeseň sme boli na ihrisku Trebišova lepším mužstvom, verím chlapcom, že tak bude aj v zajtrajšom zápase,“ hovorí František Hečko a jeho tip na výsledok? „Vyhráme 3:1 a o góly sa podelia Gašparovič, Piroska a Szöcs,“ dodal na záver.

Duel FC Petržalka – Slavoj Trebišov (piatok 5.4.) má výkop o 16:30, hlavným rozhodcom bude Peter Kráľovič, na čiarach mu budú asistovať Adam Jekkel a Jakub Košecký.

Napíšte komentár