František Lády: „Vážim si podporu fanúšikov, zápas v Skalici nás bude bolieť, ale my na ihrisku necháme všetko!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

František Lády: „Vážim si podporu fanúšikov, zápas v Skalici nás bude bolieť, ale my na ihrisku necháme všetko!“

V 8. kole nastúpil v samom závere na minútu na ihrisko v domácom dueli proti Liptovskému Mikulášu a nasledovali štyri zápasy bez jedinej odohranej minúty. Po zápase s Dubnicou zavrel za sebou dvere kabíny a ponorený do seba mlčky opustil štadión. Pripomenul tak situáciu spred roka, keď na začiatku treťoligovej sezóny nie a nie streliť gól a pridával si navyše tréningy zamerané na streľbu. A potom exceloval a potiahol gólmi Petržalku až do II. ligy. Môže sa mu nedariť, ale nikdy mu to nie je jedno. To je „FERO“ LÁDY. Podobne mu nie je ľahostajné, či pomôže chalanom na ihrisku výkonom alebo sa prizerá len z lavičky. V stretnutí proti 1. FC Tatran Prešov to potvrdil výkonom na ihrisku.

Bol som potešený a vďačný za šancu nastúpiť v základnej zostave. Snažil som sa užiť si zápas a odovzdať na ihrisku všetko. Škoda, že sa nám nepodarilo udržať vedenie a dosiahnuť lepší výsledok. Z tohto pohľadu sme mohli dosiahnuť viac,“ komentoval svoj aktívny výkon od prvých minút, kedy zásoboval spoluhráčov kvalitnými prihrávkami a po faule naňho odpískal rozhodca Patrik Papuča pokutový kop. Viedli sme 1:0 a diváci tlieskali uceleným akciám a peknému futbalu v podaní našich chlapcov. Prvý polčas zniesol veľmi prísne kritériá.

Nastúpili sme do zápasu aktívne, taký bol aj náš cieľ. Darilo sa nám dobre kombinovať, vytvárať si šance, dôležitým momentom stretnutia bol náš úvodný gól. Žiaľ, v druhom polčase sa úlohy vymenili, Prešovčania nás zatlačili a dopracovali sa k štandardkám a z jednej z nich sa im podarilo vyrovnať skóre na konečných 1:1. Do ďalších zápasov musíme vložiť aj do druhej časti hry takú istú energiu ako v úvode,“ komentoval konečný výsledok František Lády.

O tom, že patrí k miláčikom tribún svedčia aj komentáre fanúšikov na sociálnych sieťach. Vyjadrovali nimi podporu pre „FL“, ako sa vyprofilovala skratka mena azda najaktívnejšieho hráča prvej tridsaťminútovky proti Prešovu. Reakcie fanúšikov som vnímal a vnímam, určite potešia, na druhej strane, snažím sa sústrediť na seba. Tak by to malo byť. Napredovať môžem ak sa budem koncentrovať na to, čo na ihrisku a mimo neho robím. Ešte raz, za podporu ďakujem a padla mi dobre, ale ak mám hľadať príčiny nejakého neúspechu, musím začať sám od seba.“

Remíza 1:1 priniesla smútok po vyrovnávajúcom góle v závere a zároveň natiahla šnúru zápasov bez prehry už na číslo osem. Vzhľadom k tomu, že sme nováčikom súťaže, je to úctyhodná séria. Na druhej strane to zodpovedá kvalite nášho kádra. Výsledky považujem za vyústenie tvrdej práce počas tréningov. Je dôležité, aby sme teraz, počas jesene nazbierali čo najviac bodov, v jarnej časti nám môžu veľmi pomôcť.“

Pred nami je sobotňajší dlho očakávaný súboj s aktuálnym lídrom druholigovej tabuľky MFK Skalica. „Proti Skaličanom som odohral niekoľko stretnutí, či už počas pôsobenia v Slovane, alebo neskôr v drese Petržalky v prípravných dueloch. Je to veľmi skúsené mužstvo, s prvoligovými skúsenosťami, súbojový mančaft s kvalitnými individualitami. Je isté, že sobotňajší zápas nás bude bolieť, ale sme pripravení ísť do stretnutia naplno, nechať tam srdce a dušu, uvidíme, na aký výsledok to bude stačiť. Nerád by som smelo vyhlasoval, že si tam ideme pre tri body, ale rozhodne sa nemáme čoho báť. Máme svoju kvalitu a ak každý odvedie na ihrisku svoje maximum, a prikloníme si na svoju stranu aj šťastenu, môžeme v Skalici vybojovať dobrý výsledok,“ dodal na záver František Lády.

Duel 14. kola MFK Skalica – FC Petržalka má stanovený výkop o 18:00, halvným rozhodcom zápasu bude Michal Čiernik, na čiarach mu budú asistovať Adam Jekkel a Anton Perát.

 

 

Napíšte komentár