Horvát pred zápasom v Rači: „Vieme na čo máme, pôjdeme za víťazstvom!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Horvát pred zápasom v Rači: „Vieme na čo máme, pôjdeme za víťazstvom!“

Prvé futbalové kroky robil v Petržalke a v našom klube zotrval až do dorastu. Potom sa presunul ďalej, v Moste pri Bratislave odohral dve sezóny. Prvú nováčikovskú i nasledujúcu, ktorá stabilizovala miestny FK medzi stálych účastníkov III. ligy. Pred sezónou sa vrátil domov a pod vedením trénera Borbélyho napreduje, oslovuje petržalských fanúšikov obetavými výkonmi, nešetrí pohybom a v stredu prispel k vysokému víťazstvu nášho tímu nad ŠK Lozorno 7:1. Nielen o poslednom úspešnom vystúpení nášho tímu sme hovorili s obrancom LADISLAVOM HORVÁTOM.

V stredu to bolo náročné, myslím si však, že napriek vysokej teplote mužstvo od začiatku šliapalo, hralo sa vo vysokom tempe a diváci sa mali na čo pozerať. Zodpovedne sme hrali až do konca, hoci výsledok nám trochu pokazila štandardná situácia súpera, z ktorej sme inkasovali gól. Napriek tomu sme zaslúžene Lozorno zdolali,“ komentoval posledný majstrovský duel obranca Ladislav Horvát. „Využil som pred sezónou ponuku vrátiť sa do Petržalky, chcel som sa futbalovo posunúť a viem, že som na správnom mieste. Petržalka má obrovský potenciál progresívne napredovať, chcel by som byť súčasťou, chcel by som sa k tejto výzve pripojiť – aj preto som tu.

22-ročný odchovanec vyzdvihol predovšetkým divácku kulisu a podporu fanúšikov. „Musím povedať, že je to niečo fantastické. Cítime podporu, neregistrujem žiadne negatívne vyjadrenia voči hráčom či klubu, stále nás pozitívne burcujú a dá sa povedať, že sú našim dvanástym hráčom. Cítime ich v každom zápase. S podporou na tribúnach sa hrá každému futbalistovi dobre. Ani jeden tím v III. lige sa neteší takému diváckemu zázemiu a podpore, ako je to u nás v Petržalke.“

Pred príchodom do Petržalky nazbieral treťoligové skúsenosti a odohral niekoľko zápasov proti zajtrajšiemu súperovi FK Rača. Čo môže prezradiť o tomto súperovi na základe doteraz odohraných zápasov? Je to tím poskladaný z hráčov, ktorí chcú hrať futbal, hrajú po zemi, kombinačne, snažia sa hrať konštruktívne. Zadné rady diriguje skúsený prvoligista Polgár, ten vnáša istotu do defenzívnych radov, smerom dopredu sú draví a chcú dávať góly. Je to mladé, technické mužstvo, zápasy proti ním sú vždy futbalové, majú vysokú úroveň a dá sa na ne pozerať. Divákov čaká v nedeľu atraktívny zápas, verím však, že naša kvalita rozhodne o našom víťazstve,“ charakterizoval zajtrajšieho súpera Ladislav Horvát.

Žreb III. ligy je neúprosný a v prvých troch zápasoch na ihriskách súperov nám prisúdil atraktívnych, no náročných súperov. Zverenci trénera Borbélyho obstáli herne a výsledkovo v Rohožníku i v Dunajskej Lužnej. Poadarí sa priviezť úspešný rezultát aj z ihriska aktuálne tabuľkového suseda z tretej priečky FK Rača? „Pokiaľ k zápasu pristúpime tak zodpovedne ako doteraz, nevidím dôvod, prečo by sme sa mali strachovať o dobrý výsledok alebo prísť o body. Pôjdeme do toho naplno, sme si vedomí toho, že domácim nebude chýbať proti nám motivácia, budú hrať pozorne v obrane, ale chceme hrať svoju hru, vieme na čo máme a pôjdeme za víťazstvom,“ dodal na záver Ladislav Horvát.

Zápas 6. kola je na programe v nedeľu 3. augusta o 10:30, hlavným rozhodcom bude Filip Malárik, na čiarach mu budú pomáhať Róbert Henček a Peter Martinkovič.

VIZITKA – LADISLAV HORVÁT

Dátum narodenia: 10.1.1995
Miesto narodenia: Bratislava
Post: Obranca
Číslo dresu: 5
Najobľúbenejší klub: FC Chelsea
Najobľúbenejší hráč: John Terry

Napíšte komentár