Hostia nastúpili len s ôsmimi hráčmi a diváci videli len prvý polčas. Report zo zápasu seniorov.

Druhý polčas sa nekonal.
FCPA - TJ Slávia Ekonóm

V 20. kole V. ligy skupiny Bratislava-mesto sa na ihrisku v Ovsišti stretli mužstvá FC Petržalka akadémia a FC Volkswagen Bratislava. Vzhľadom k tomu, že hostia nastúpili len s ôsmimi hráčmi, zápas bol neregulárny a diváci videli len prvý polčas, keďže mužstvo Volkswagenu malo na druhý polčas k dispozícií len šesť hráčov. Zápas bol nakoniec skontumovaný v pomere 3:0 pre domácu Petržalku.

FC Petržalka akadémia: Vereš – Lavrinčík, Majdák, Orabinec, Čapla, Uhlík, Obšitník, Medveď, Strelec, Kinder, Sedlák

FC Volkswagen Bratislava: Vrzgula – Horváth, Lapšanský, Vatlavik, Kičák, Jacko, Ludvig, Mader

Góly: 10. V. Kinder, 16.,29. T. Medveď – 8. I. Vatlavik

20. kolo V. ligy v skupine Bratislava-mesto prinieslo futbalovým priaznivcom stretnutie tímov FC Petržalka akadémia a FC Volkswagen Bratislava. Hosťujúce mužstvo Volkswagenu nastúpilo na zápas s ôsmimi hráčmi, takže zápas bol od začiatku nespravodlivý, keďže Petržalka nastúpila v plnom počte s jedenástimi futbalistami. Diváci tak sledovali jednostranné dobýjanie bránky hostí z Devínskej Novej Vsi, ktorú okrem brankára Vrzgulu bránilo len sedem statočných bojovníkov v modrých dresoch. Prvú strelu na bránu gólmana Vrzgulu vyslal v 2. minúte Peter Čapla. Gólman hostí ju ale vyrazil na roh. Krátko potom to skúšal nepresne hlavou Milan Strelec a po ňom netrafil bránu ani Pavol Sedlák. V 8. minúte sa dostali hostia k ojedinelému útoku a ďalekonosný pokus Vatlavika skončil za Verešovým chrbtom.

O rýchlu odpoveď sa pokúšal hlavou Tomáš Medveď po Sedlákovom centri, Vrzgula ale tento pokus vyrazil. V 10. minúte vyrovnala Petržalka na 1:1 keď sa lopta na hranici pokutového územia dostala k Vladimírovi Kinderovi, a ten peknou strelou prekonal gólmana hostí. Medzi 11. A 15. minútou zápasu to skúšali nepresne Obšitník i Orabinec, Majdákovu strelu Vrzgula na dvakrát zneškodnil. V 16. minúte zápasu poslal Petržalku do vedenia 2:1 svojím gólom hrajúci tréner Tomáš Medveď. O dve minúty netrafil zblízka bránu Volkswagenu aktívny Sedlák. Jeho nasledujúci pokus zlikvidoval brankár hostí. V 18. resp. 21. minúte najprv Medveď netrafil Vrzgulovu svätyňu a potom skončila jeho hlavička na brvne. O tri minúty neskôr vystrelil mimo Kinder, po ňom chytil Lavrinčíkovu strelu Vrzgula. V 29. minúte zvýšil na 3:1 pre domácich svojím druhým gólom v stretnutí Tomáš Medveď. V 30. minúte vystrelil zblízka vedľa brány Volkswagenu Pavel Majdák. O päť minút nepridal svoj tretí gól v stretnutí po Orabincovom centri Medveď.

O chvíľu netrafil bránu, ktorú hájil Ondrej Vrzgula Uhlík. V závere polčasu ešte nepresne vystrelil aktívny Orabinec a Strelcovu hlavičku Vrzgula bravúrne vyrazil na roh. Keďže sa diváci druhého polčasu už nedočkali, nakoľko mal Volkswagen k dispozícií len šesť hráčov, hlavný rozhodca Martin Takáč stretnutie predčasne ukončil. Zápas skontumovali v pomere 3:0 pre domácich. Za dnešný zápas si zaslúžia úctu najmä hostia, ktorí nastúpili aj napriek početnému oslabeniu. Našim hráčom rovnako patrí uznanie za výkon i výsledok, keď divákov potešili množstvom pekných akcií, šancí i tromi gólmi. Blahoželám autorom gólov Tomášovi Medveďovi a Vladimírovi Kinderovi.

Dobré výkony podali Obšitník i Sedlák hrajúci v zálohe. Sekundoval im aj Uhlík. Na pravej strane bol znovu neúnavný a nebezpečný Ľubomír Orabinec.

Najbližší zápas odohrá naše mužstvo v nedeľu 3.5. 2015 o 10:00 na ihrisku Štartu. Naším súperom bude tím FK The Dragons. Verím, že sa hráči i realizačný tím pripravia na toto stretnutie zodpovedne a znovu potešia svojich verných fanúšikov dobrým športovým zážitkom aj úspešným výsledkom.