Hronec pred zápasom s Borinkou: „Využiť šance a urobiť si zápas ľahším.“

FCPA v zápase 19. kola na ihrisku FK Borinka zajtra (nedeľa 2.4.) o 16:30.
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Hronec pred zápasom s Borinkou: „Využiť šance a urobiť si zápas ľahším.“

Po minulotýždňovom víťazstve v Jablonovom sa predstaví tím trénera Tótha opäť vonku, v zajtrajšom stretnutí 19. kola Tipos IV. ligy zavíta do Borinky.

Zápasy lídrov súťaží s poslednými mužstvami bývajú zvyčajne ťažšie, ako napovedá postavenie tímov v tabuľke. Svoje by o tom mohli rozprávať naši hráči po zápase v Jablonovom, v ktorom zásluhou gólu Alana Zemeša až v samom závere, zvíťazili 2:1. „V tabuľke mal súper len päť bodov a mala to byť jasná záležitosť, no nebola. Samozrejme, išli sme jednoznačne vyhrať ale opäť sa potvrdilo, že proti Petržalke sa každý vypne k výkonom na hranici možností a to predviedli aj hráči Jablonového. Keď sa k tomu pridá terén, ktorý nahráva mužstvu, ktoré hrá deštruktívne, môže z toho byť aj dráma. Našťastie tri body sú doma,“ komentoval náročný duel v Jablonovom najlepší strelec mužstva Jakub Hronec.

Po jeseni mal na konte rovný tucet gólov, v dvoch posledných zaznamenal tri a to ešte prenechal penaltu za stavu 2:0 v zápase so Slovenským Grobom Turčákovi. Napriek tomu priznáva, „že to mohlo byť ešte oveľa lepšie. Keby som premenil všetky príležitosti, mohol som mať na konte desať jarných gólov. Tri góliky potešili, ale veľká spokojnosť byť nemôže. Dôležité je, že mužstvo získava body a držíme si bezpečný odstup od prenasledovateľov,“ glosuje jarné výsledky FCPA pätnásťgólový Hronec.

Podľa jeho slov sa mužstvo pripravovalo počas týždňa na zajtrajší duel v Borinke bez komplikácií, nálada v mužstve je výborná a po premárnených šanciach v poslednom zápase sa chlapci koncentrovali najmä na koncovku. Súper z Borinky je stále na treťom mieste tabuľky, hoci v poslednom kole opäť prehral, tentoraz doma proti Slovenskému Grobu 1:2.

Tomu nemôžeme prikladať žiadny význam. Prehrali na jar všetky tri zápasy, ale ako je zvykom u všetkých súperov, proti Petržalke budú kúsať, štípať a hrať ako o život. Určite budú mať o motiváciu postarané, takže je isté, že nás čaká ďalší veľmi ťažký zápas. To, čo môžeme urobiť, je držať zápas pevne v rukách, konečne premeniť vypracované šance a urobiť si zápas ľahším,“ dodal smerom k duelu s Borinkou Jakub Hronec.

Zajtrajšie stretnutie (nedeľa 2.4.) FCPA s tretím tímom tabuľky FK Borinka má výkop o 16:30, hlavným rozhodcom zápasu bude Igor Kočický, na čiarach mu budú asistovať Matej Franek a James Triskal.

Napíšte komentár