Jubilant Adamec v Petržalke, ku gratulantom sa pripája aj FCPA

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Jubilant Adamec v Petržalke, ku gratulantom sa pripája aj FCPA

Sobotňajšie popoludnie sa nieslo v slávnostnom duchu, do klubovej reštaurácie Mari Kiri zavítali vzácni hostia na čele s jubilantom Jozefom Adamcom. Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie zorganizoval oslavu jeho 75. narodenín, Hatrlovi, ako znie prezývka vrbovského rodáka, gratulovali okrem prominentných hostí aj prezident FCPA Marek Mojto a manažér klubu Andrej Kalina.

Jozef Adamec je symbolom slávnej éry trnavského Spartaka, s ktorým získal päť majstrovských titulov, ďalšie dva získal počas vojenčiny v Dukle Praha. Na MS 1962 v Čile vybojoval striebro a zúčastnil sa aj na MS 1970 v Mexiku. Preslávil sa hetrikom do siete Brazílie v júni 1968 na Tehelnom poli v Bratislave. Pred ním dokázali streliť Brazílii tri góly len dvaja muži. V roku 1938 Poliak Ernest Wilimowski a v roku 1982 na MS v Španielsku Talian Paolo Rossi. Počas štrnástich rokov v reprezentácii ČSSR (1960 – 1974) nastrieľal 14 gólov, v najcennejšom drese odohral spolu 44 zápasov. Kannonier Adamec odohral v lige 383 zápasov, v ktorých strelil 170 gólov (Trnava – 138, Dukla Praha – 17, Slovan Bratislava – 15). Pod Tatrami by ste márne hľadali futbalistu, ktorý by ich zaznamenal viac. Štyrikrát sa stal kráľom ligových strelcov (1967, 1968, 1970, 1971) a je členom elitného Klubu ligových kanonierov. Po ukončení aktívnej činnosti presedlal na trénerskú stoličku, v roku 2006 bol trénerom petržalskej Artmedie a v rokoch 1999 – 2001 viedol slovenskú futbalovú reprezentáciu.

Jozef Adamec – jedna z najväčších legiend slovenského futbalu, druhý v ankete Futbalista storočia za Jánom Popluhárom a od roku 2016 laureát Siene slávy slovenského futbalu sa dožil 26. februára 75 rokov a dnes prijal gratulácie od bývalého spoluhráča Titusa Buberníka, reprezentačného fanklubu a zástupcov FCPA na pôde nášho klubu.

S prianím pevného zdravia sa ku gratulantom pripája celá petržalská rodina.

  

Napíšte komentár