Kapitán Had: Koncentrovať sa na zvyšok sezóny a nič nepodceniť, do Limbachu po tri body

Hodnotenie jarnej časti: "S príchodom majstrovských zápasov sme sa dostali do dobrej formy a mužstvo sa rozohralo."
canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Kapitán Had: Koncentrovať sa na zvyšok sezóny a nič nepodceniť, do Limbachu po tri body

Jarná časť IV. ligy sa prehupla do svojej druhej polovice, o doterajšom priebehu sme hovorili s kapitánom mužstva a oporou tímu Mariánom Hadom.

Mužstvo trénerskej dvojice Tóth-Boďo zaknihovalo sedem víťazstiev a dve remízy a patrí mu pozícia neohrozeného lídra tabuľky. „Zápasy v rámci zimnej prípravy sa nevyvíjali podľa našich predstáv, ale s príchodom majstrovských zápasov sme sa dostali do dobrej formy a mužstvo sa rozohralo. Postupne sa stroj rozbehol, hráči sa usadili na svojich postich, viacerí, ako Peťo Čapla sa rozohrali k výborným výkonom a s dosiahnutými výsledkami môžeme byť spokojní,“ povedal na margo uplynulých jarných stretnutí Marián Had.

Kým v domácom prostredí naše mužstvo súperov valcuje a zo štyroch duelov má na konte skóre 22:0 (pričom ak by zápas s Viničným nebol kontumovaný, mohlo byť i vyššie), na súperových ihriskách naši hráči dvakrát remizovali a body vozili po tesných výhrach. „Dôvod je jasný. Často nastupujeme na katastrofálnych hracích plochách a tým naša hra veľmi trpí. Typická hra po zemi, na jeden-dva dotyky, sa mení na nakopávanie a búšenie do sústredených obrán. Samozrejme, v domácom prostredí si vieme dať lopty do nohy a rýchla hra s kolmými prihrávkami zmenšuje súperovi šancu eliminovať naše prednosti,“ vysvetľuje kapitán Marián Had.

Reči o istom postupe, napriek jedenásťbodovému náskoku, rázne odmieta. „Na 99% sa musíme sústrediť tak ako doteraz na ďalšie zápasy a 1 % môžeme venovať postupovým úvahám. Treba sa koncentrovať na zvyšok sezóny IV. ligy a nič nepodceniť. Zvyčajne keď si človek myslí, že je všetko hotové, sa jeho plány začnú postupne rúcať. Z bohatých skúseností viem, čo futbalový život prináša a toho sa treba vyvarovať. Som presvedčený, že náš futbal sa najmä v domácich stretnutiach fanúšikom páčil, naďalej sa treba koncentrovať na našu hru a na najbližšie zápasy.“

Marián Had prišiel v zime a okamžite prevzal kapitánsku pásku. Ako vidí bývalý 14-násobný slovenský reprezentant hru obrannej formácie, v ktorej vyrastajú vedľa neho mladí hráči Dávid Marko a Martin Walla? „Obaja spomínaní hráči išli výkonnostne hore. Na ihrisku netreba na nich zvyšovať hlas a ak áno, tak len výnimočne. Osobne si myslím, že nie je dôvod pri nejakých chybyčkách do mladých hráčov na ihrisku hustiť, skôr upokojiť, usmerniť. Obaja si výkonmi svoje miesto v tíme obhájili, zlepšili sa v rozohrávke a odvádzajú pravidelne poctivé výkony, pochváli svojich spoluhráčov v obrannej formácii skúsený Marián Had.

V stredu sa naše mužstvo malo predstaviť doma proti Viničnému, zápas sa skončil kontumáciou po tom, čo hostia oznámili, že nepricestujú. V najbližšom stretnutí sa predstaví FCPA v nedeľu v Limbachu. „Z predošlých pôsobísk som nebol zvyknutý na kontumačné výsledky, ale rešpektujem, že v IV. lige majú hráči svoje zamestnania a môže sa stať, že sa im nepodarí zladiť ich pracovné povinnosti s futbalovými. My sme si zahrali modelovaný zápas, ktorý spĺňal parametre súboja s Viničným a vo zvyšku týždňa sa pripravujeme na nedeľňajší zápas. Aj v Limbachu chceme od prvej do poslednej minúty hrať našu nátlakovú a rýchlu hru s jednoznačným cieľom priviezť tri body,“ dodal na záver kapitán mužstva Marián Had.

Zápas 25. kola IV. ligy (nedeľa, 7. mája) na ihrisku v Limbachu má výkop o 17:00, hlavným rozhodcom bude Marián Fischer, na čiarach mu budú asistovať Tomáš Srna a Peter Budáč.

  

Napíšte komentár