Lukáš Hutta pred dnešným duelom proti ŠK Svätý Jur: „Kvalita je na našej strane“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Lukáš Hutta pred dnešným duelom proti ŠK Svätý Jur: „Kvalita je na našej strane“

Do kádra tímu Borbélyho prišiel krátko pred štartom jarnej časti spolu s Minčičom a Hrnčárom. Petržalské prostredie pozná veľmi dobre, v tíme pôsobil na hosťovaní už v roku 2011. Jeho úlohou pred štartom jari bolo zvýšiť konkurenciu na hrote útoku a oživiť ofenzívu. Práve to sa mu podarilo v poslednom domácom dueli s Ivankou pri Dunaji. LUKÁŠ HUTTA vchádzal na ihrisko za stavu 1:1, do kabíny vstupoval po víťazstve 3:1.

Bol to náročný zápas a svoje urobila aj teplota. Umelá tráva keď sa rozpečie, dá hráčom na ihrisku vždy zabrať. Bolo vidieť, že hráčom Ivanky pri Dunaji sa veľmi dopredu nechcelo. Aj za stavu 0:1 v ich neprospech neváhali ťahať čas a zdržiavať. Inkasovali sme, ako vždy, gól po našej chybe. Pred príchodom na ihrisko mi tréner prízvukoval aby som hru oživil a aby sme urobili niečo s výsledkom. Som rád, že sa nám to podarilo,“ povedal krátko po zápase 26-ročný útočník so skúsenosťami z B-tímu Slovana, Senca, Šamorína, Skalice a Serede.

V Petržalke pôsobil v roku 2011 v ére trénera Vladimíra Goffu. Rád na toto obdobie spomínam. Už vtedy tu bol super kolektív a platí to aj o súčasnom kádri. Nikde inde nie je tak výrazne cítiť súdržnosť kabíny ako tu. V tomto je Petržalka výnimočná. Som spokojný,“ pochvaľoval si Lukáš Hutta.

V poslednom stretnutí v Prievoze proti Slovanu „B“ chýbal. Chuť na víťazstvo by proti belasým tomuto mužovi nechýbala. Práve v béčku Slovana robil prvé kroky v seniorskom futbale. Pred príchodom do Petržalky musel pretrpieť pre futbalistu nekonečný rok a pol, kedy sa liečil po zranení.Mal som natrhnutú bedrovú šľachu. Nevedeli mi dlho diagnostikovať, čo sa mi stalo. Chodil som na magnetické rezonancie, bol som za štyrmi lekármi… Dlho si mysleli, že mám vyhodenú platničku. Prvý polrok nik netušil čo sa stalo, druhý polrok som sa liečil a tretí polrok som sa postupne pripravoval na návrat na ihrisko,“ komentoval posledné obdobie muž, ktorého chlapčenským snom bola Liga majstrov a ako sám hovorí: „Alebo nastúpiť aspoň na jeden zápas v najvyššej domácej súťaži. Zatiaľ sa mi to nepodarilo, ale ešte nie som najstarší, čo nie je, môže byť.“ Túto métu mal na dosah počas pôsobenia v Skalici. „Bol som súčasťou tímu, ktorý vybojoval postup do ligy, no v klube som bol iba na hosťovaní a s príchodom nového trénera pred štartom ligy som sa s pôsobením v Skalici lúčil.“

Postupové ambície má po 24. kole, z pozície lídra III. ligy aj náš tím. Myslím si, že kvalita kádra a dosiahnuté výsledky hovoria jasnou rečou. Toto mužstvo má všetky predpoklady, aby sa v tejto sezóne opäť tešilo z postupu a som rád, že som jeho súčasťou. Svedčia o tom aj „výkony“ fanúšikov na tribúne. Aj na poslednom zápase prišlo viac ako tisíc divákov, bolo by pekné, keby sme sa ich dočkali aj v druhej lige,“ dodal na záver Lukáš Hutta.

Ďalší krok k vytúženej méte môže urobiť tím trénera Borbélyho už dnes, kedy o 17:30 privítame na našom štadióne v zápase 25. kola ŠK Svätý Jur. Hlavným rozhodcom stretnutia bude Ľuboslav Polakovič, na čiarach mu budú pomáhať Pavol Piatka a Peter Martinkovič.

VIZITKA – LUKÁŠ HUTTA:

Dátum narodenia: 25.10.1991
Miesto narodenia: Prostějov
Obľúbený klub: Real Madrid
Obľúbený hráč: Nemám
Najkrajší futbalový zážitok: Postup do Fortuna ligy so Skalicou.
Motto: Po toľkých zraneniach si hovorím: „Nikdy sa nevzdať, vždy je čas na nový začiatok.“

  

 

  

 

Napíšte komentár