Maroš Pilát pred zápasom proti ŠK Svätý Jur: „Povinnosťou tri body!“

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Maroš Pilát pred zápasom proti ŠK Svätý Jur: „Povinnosťou tri body!“

Do Petržalky prišiel pred sezónou z Devínskej Novej Vsi, kde hosťoval ako kmeňový hráč ŠKM Liptovský Hrádok. 22-ročný stredopoliar so skúsenosťami z Popradu, bratislavského Interu, či spomínanej Devínskej Novej Vsi študuje na FTVŠ odbor Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy, vybojoval si miesto v tíme trénera Borbélyho a robí prvé trénerské kroky v úlohe asistenta v kategórii U9 v našom klube. Reč je o rodákovi z Popradu MAROŠOVI PILÁTOVI.

Pôsobil som v Liptovskom Hrádku pod vedením trénera Jána Haspru necelý rok, keď som sa rozhodol pre zmenu práve kvôli štúdiu na vysokej škole. Predsa len, dochádzať do Bratislavy z takej diaľky nie je jednoduché. Využil som príležitosť pôsobiť Devínskej Novej Vsi, kde hrával aj Peťo Sopúch a keď sa ozval v priebehu sezóny tréner Dominik Tóth s ponukou vyskúšať v lete prípravu v Petržalke, neváhal som. Ako pokračoval príbeh, už poznáte. Som rád, že môžem hájiť farby tohto klubu,“ povedal o svojom príchode do Petržalky Maroš Pilát.

Oba kluby, Devínska Nová Ves aj Petržalka pôsobia v rovnakej súťaži a predsa je to neporovnateľné. V Petržalke je neporovnateľne kvalitnejší káder a konkurencia na každom poste. Klub má víziu, perspektíviu a ambíciu posúvať sa vyššie. Je tu dobre nastavený tréningový proces, výborný tréner, navyše, spoznal som tu skvelých ľudí. Úprimne, nečakal som, že v III. lige je možné nájsť takéto skvelé podmienky. Petržalka je v tomto smere niekde o ligu vyššie,“ pochvaľuje si Maroš Pilát.

V poslednom doterajšom zápase v rámci 4. kola Slovnaft Cupu nastúpil Pilát v základnej zostave proti jemu dobre známemu súperovi. „Duel s Popradom mal pre mňa špeciálnu príchuť. Pred tromi rokmi som v tomto tíme pôsobil ako dorastenec a zažil som postup do II. ligy. Aj v stredu som poznal v tíme nikoľkých hráčov súpera,“ hovorí Pilát a podľa jeho slov výsledok ovplyvnil najmä prvý inkasovaný gól: „Neodohrali sme šťastný zápas. Až do 55. minúty sme boli vyrovnaným súperom, no prišiel prvý gól takpovediac z ničoho po centri z ľavej strany a už boli na koni Popradčania. Prevzali iniciatívu a kontrolovali zápas až do konca. Škoda. Rozhodli skúsenosti, veď viacerí hráči Popradu hrávali v najvyššej domácej súťaži. Myslím si, že sme sa na ihrisku nestratili a po zápase sme sa nemuseli hanbiť za predvedený výkon.

Zápasy nasledujú v rýchlom slede. V priebehu deviatich dní odohrá naše mužstvo tri zápasy. Už dnes nastúpi vo Svätom Jure, v týždni je na programe dohrávka 7. kola proti Tomášovu, v nedeľu potom domáci duel s Rovinkou. „Tabuľkovo by to mali byť zápasy proti „slabším“ tímom, ale viete ako to vo futbale chodí. Na ihrisku nič také neplatí. Súperi sa na Petržalku vždy vyhecujú, čakajú nás náročné zápasy. Prvý už dnes proti ŠK Svätý Jur. Potrebujeme sa opäť dostať na víťaznú vlnu, povinnosťou je priviesť zo Svätého Jura tri body a celkovo zaznamenať v najbližšom období plný počet bodov,“ hovorí Maroš Pilát.

Pri zmienke o pozvánke na dnešný zápas vyjadril k fanúšikov obdiv a zložil im veľký kompliment. „Je neuveriteľné ako povzbudzujú a aká je ich oddanosť klubu. S niečím takým som sa ešte nestretol. Posúva nás to ďalej a motivuje v zápasoch. Že by sa takto mohlo povzbudzovať v III. lige, to je jednoducho niečo neskutočné. A duel so Slovanom? Podobnú atmosféru nezažila azda polovica ligových tímov. Fanúšikovia sú ozdobou tohto klubu,“ dodal na záver 22- ročný Maroš Pilát.

Súboj na ihrisku ŠK Svätý Jur má výkop o 15:30, hlavným rozhodcom zápasu je Marián Vašš, na čiarach mu budú asistovať Filip Malárik a Ľuboslav Polakovič.

VIZITKA – MAROŠ PILÁT:

Dátum narodenia: 6.3.1995
Miesto narodenia: Poprad
Post: Stredopoliar
Číslo dresu: 16
Obľúbený klub: Arsenal a FC Liverpool
Obľúbený hráč: Julian Draxler

Najbližšie zápasy FC Petržalka:
30.09. ŠK Svätý Jur – FC Petržalka (15:30)
04.10. FC Petržalka – ŠK Tomášov (18:30, dohrávka)
08.10. FC Petržalka – TJ Rovinka (10:30)

  

 

    

Napíšte komentár