Mohutný finiš nestačil, s béčkom Slovana prehra 0:1

Po domácom triumfe nad FK Slovan Ivanka pri Dunaji čakal na hráčov Petržalky derby zápas na pôde ŠK Slovan Bratislava B. Na štadióne bývalého Rapidu Bratislava v Prievoze, kde svojho času hrávala domáce zápasy aj Petržalka, sa oba tímy stretli v zápase 24.kola III. ligy Bratislava. Tréner Borbély nemohol počítať s dvojicou zranených Horvátom a Miguezom. Chýbal aj útočník Lukáš Hutta. Ich miesta zaujali Matúš Hitka ako pravý bek a Michal Maco ako hrotový hráč. Po problémoch so zubami sa postavil na svoje tradičné miesto stopéra Peter Sopúch. Priblžne 700 divákov, z ktorých takmer 500 prišlo z Petržalky sledovalo zaujímavý zápas, ktorý priniesol jediný gól, mnoho súbojov, dôrazu, vysoké tempo ako i iné zaujímavé futbalové momenty. Na lavičke Petržalky sa znovu objavili dorastenci Petriľák a Valls Polonyi. Od začiatku chytal Milan Valašik, ktorému kryl chrbát Michal Petrovič. Za domácich nastúpili aj slovenskí internacionáli Kornel Saláta a Róbert Vittek.

ŠK Slovan Bratislava B – FC Petržalka 1:0 (0:0)

Gól: 55. Antálek

Zostavy:
Slovan: Greif – Antálek, Laczkó, Saláta, Suchockij (66. Duda), Droppa, D. Hrnčár (90. Kočik), Mašulovič (87. Kitka), Zemko, Kozlovský (90. Nedorost), Vittek
Petržalka: Valašik – Hitka (62. J. Hrnčár), Majerčák, Sopúch, Hečko – Lády, Kavoň, Gašparovič, Turčák – Piroska – Maco (82. Minčič)

V 24. kole III. ligy Bratislava skrížili futbalové zbrane v derby kolektívy ŠK Slovan Bratislava B a FC Petržalka. Oba tímy sú dlhodobo prepojené, keďže viacero hráčov, ktorí nastúpili aj dnes, hralo v oboch kluboch, prípadne prišli do Petržalky práve zo Slovana. V minulosti sa tento pohyb dial aj opačným smerom. Obaja téneri domáci Ján Kozák ml. i hosťujúci Balázs Borbély spolu pôsobili v Petržalke v ére Ligy Majstrov, boli pri ako hráči pri oboch tituloch nášho tímu a poznajú sa aj z reprezentácie Slovenska. Obaja si rovnako vyskúšali aj pôsobenie v najkvalitnejších futbalových ligách v Európe. V úvode zápasu chytil Dominik Greif priamy kop Turčáka. V 14. minúte mieril tesne nad bránu Petržalky domáci Samuel Kozlovský. Rovnaký hráč v 31. minúte sám proti Valašikovi nepochodil. V 38. minúte vyrazil brankár Slovana Greif Turčákovu strelu na roh. V 42. minúte mieril tesne vedľa aj Michal Maco. Po prvom polčase tak svietil na tabuli bezgólový stav.

V úvode druhého dejstva sa Petržalčania dostali pod tlak. V 51. minúte mieril Mašulovič z priameho kopu tesne nad. V 55. minúte ale otvoril skóre Samuel Antálek. Petržalka po góle zvýšila aktivitu. V 62. minúte mieril z dobrej pozície aktívny Maco nad Greifovu svätyňu. O tri minúty trafil bočnú sieť Lády. V 70. minúte zazvonila žrď domácej brány znovu po strele Michala Maca. V 87. minúte ešte mieril nepresne prízemným pokusom Lukáš Gašparovič. Po záverečnom hvizde rozhodkyne Petry Pavlíkovej sa tak z víťazstva 1:0 radovali domáci futbalisti. Hráči Petržalky sa išli poďakovať fanúšikom, ktorí po krátkej pyrotechnickej vložke opustili štadión so smútkom z prvej prehry v sezóne.

Oba tímy si dnes siahli na na samé dno svojich síl. Domáci využili svoju šancu na gól. Našim futbalistom sa to dnes žiaľ nepodarilo. Cez domácu obranu, ktorú výborne dirigoval Kornel Saláta, ktorý v minulosti pôsobil aj v Petržalke, sa nám nepodarilo prejsť. Skúsený stopér bol najlepším hráčom na ihrisku, vynikal v hre hlavou i pozičnou hrou. Nepríjemný bol aj ostrieľaný kanonier Slovana Róbert Vittek. Mladíci Daniel Filip Mašulovič, ktorého brat Luka Mašulovič v minulosti tiež pôsobil v našom klube, a Samuel Kozlovský boli tiež veľmi nebezpečný. Z čiernobielych zahrali napriek prehre veľmi dobre krajní obrancovia Fero Hečko a Matúš Hitka. V strede zálohy dirigoval hru Lukáš Gašparovič. Svoj tradičný výkon podali Kavoň i Sopúch. Vpredu bola aktívna najmä dvojica Turčák a Maco, ktorých dopĺňal František Lády. Súperovi gratulujeme k víťazstvu.

Našim futbalistom patrí veľké poďakovanie za to, že nechali na ihrisku všetko, hrali do poslednej sekundy a aj naprek prehre sa nemusia za svoj výkon hanbiť ba práve naopak. Rovnako ďakujeme aj fanúšikom za podporu a vytvorenie výbornej športovej atmosféry. Práve takéto ťažké zápasy, sú najlepšou školou pre všetkých hráčov. Derby je v vždy futbalovým sviatkom pre fanúšikov oboch táborov. Napriek prvej prehre v sezóne ostávame na čele tabuľky III. ligy. Najbližšie čaká na hráčov Petržalky domáce stretnutie proti kolektívu ŠK Svätý Jur. Odohráme ho už v stredu 9.5. 2018 o 17:30 na domácom trávniku v Ovsišti. Veríme, že sa náš tím napriek krátkemu času z prehry otrasie a v súčinnosti s členmi realizačného tímu sa kvalitne pripraví, aby priniesol verným fanúšikom víťaznú trojbodovú radosť.