Mužstvo U17 začalo s prípravou, tréner Horváth: „Napriek pohybu v kádri budeme rovnako silní.“

canada goose jacke parajumpers ugo parajumpers jas ugo canada goose uk moncler outlet

Mužstvo U17 začalo s prípravou, tréner Horváth: „Napriek pohybu v kádri budeme rovnako silní.“

Zverenci trénera Jána Horvátha odštartovali prípravu na novú sezónu. Ako je zvykom v mládežníckych kategóriách, v kádri prišlo k niekoľkým zmenám. „Vzhľadom k tomu, že v novej sezóne 2017/18 sa predstaví v petržalských farbách prvýkrát aj kategória U16, budeme disponovať hráčmi dvoch tímov mladšieho dorastu. Od pondelka sme začali s prípravou na novú sezónu a program je naozaj bohatý. Mužstvo trénuje každý deň jednofázovo a dvakrát boli chlapci v posilňovni, kde naberali kondíciu pod vedením trénera Boďa. V budúcom týždni máme na programe v utorok a vo štvrtok dvojfázové tréningy a počas sobôt nás čakajú prípravné zápasy. Už o dva dni nastúpi náš tím proti Hodonínu, o týždeň sa stretneme s mužstvom Šamorína. Do súťaže by sme mali vstúpiť 5. augusta, v tejto chvíli ešte nepoznáme meno súpera v 1. kole,“ zhodnotil aktuálny stav prípravy na novú sezónu tréner Ján Horváth.

Zaujímalo nás, aký je aktuálny pohyb v kádri a aké sú, po minuloročných výborných výkonoch 17-ky v súťaži, očakávania v tejto sezóne. „Aktuálne figuruje v kádri 29 hráčov, niektorí z nich sú ešte na dovolenkách a tak nie všetci sú momentálne k dispozícii. Z minuloročného kádra sa do tímu U19 presunul Lukáš Mrázik, Samuel Szabo, Lukáš Pollák a brankár Tomáš Szabo, ale kostra mužstva zostala nezmenená. Ak mužstvo vhodne doplnia noví hráči, mohli by sme pomýšlať opäť na umiestnenie v prvej trojke.“

Podľa našich informácií je na skúške niekoľko talentovaných hráčov z Interu, Karlovky, či Šenkvíc, o miesto v kádri bojuje tiež útočník Viktor Ján Korekáč z Vranova nad Topľou a stredopoliar Matúš Čiernik z Tešedíkova. „Obidvaja študujú v Bratislave a po týždni, kedy ich vidím v tréningovom procese, môžem povedať, že by mohli byť platnými hráčmi v budúcej sezóne. Aj preto som pred blížiacou sa sezónou optimistom, sila mužstva by mala byť podobná tej, ktorou sme sa prezentovali v poslednom období a aj keď nemám informácie o tom, aká je situácia v iných kluboch, verím, že nadviažeme výsledkami aj herným prejavom na minulú sezónu,“ doplnil tréner Horváth.

Jeho zverenci sa stretnú už v sobotu o 12:00 na domácom štadióne s rovesníkmi z Hodonína. „Je to mužstvo 2. českej ligy, hrali sme počas zimy u nich na umelej tráve, v priebehu sezóny sa mužstvo pohybovalo v strede tabuľky. Očakávam vyrovnaný zápas a súpera, ktorý nás preverí v defenzíve a zároveň budeme môcť vidieť najmä nových chlapcov aj v ofenzívnej činnosti. Z tohto pohľadu je to v prípravnom období pre nás ideálny súper,“ doplnil na záver tréner Ján Horváth.

   

Napíšte komentár